książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: SilentShout »

oj Piotrze, Piotrze. skup się jak czytasz forum
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: max_m »

SilentShout pisze:oj Piotrze, Piotrze. skup się jak czytasz forum
no tak. bije sie w piersi
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: kuszumai »

W sumie im więcej książek tym większy bałagan w głowie.
W szkolę idę książkami Operonu, ale lekcja zaczyna się od zaprzeczaniu przez facetkę podręcznika. Cytuję pierwszą lekcję w pierwszej klasie: archeany nie są archebakteriami", mezosomy są, ale ich tak naprawdę nie ma". Zwariować można. I teraz idzie taki człowiek i uczy się z kilku książek, a na koniec nie wie co jest prawdą a co nie, co będzie dobrą odpowiedzią na maturze, a co nie. Osobiście podpieram się vademecum z biologii operonu i zamierzam kupić sławną serię Omegi. I oczywiście Ville. Myślę, że na podstawę to wystarczy. Rozwiążę zadania z poprzednich matur. Jak będzie za mało, to przytaskam następne tomiszcze.

Co do Operon: uważam, że mają trochę pokręcone schematy cykli i nie wyjaśniają czasami nazw, ale tak są okay.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: SilentShout »

ale mezosomów rzeczywiście nie ma, chociaż w niektórych podrecznikach są i nawet jakąś funkcję mają a one powstawały przez wpływ chemikaliów na badane bakterie i teraz jak są nowe metody to już ich pod mikroskopem nie widać
Awatar użytkownika
GABA
Posty: 437
Rejestracja: 31 lip 2010, o 14:03

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: GABA »

kuszumai pisze: Osobiście podpieram się vademecum z biologii operonu i zamierzam kupić sławną serię Omegi. I oczywiście Ville. Myślę, że na podstawę to wystarczy.
Ciekawe w takim razie co proponowałbyś na rozszerzenie.
Mikolai
Posty: 337
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 10:35

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Mikolai »

A właśnie, który podział systematyczny jest uznawany na maturze? Ten na 5 królestw, 6 królestw czy jeszcze jakiś inny? W Operonie z 2008 krasnorosty i zielenice są zaliczone do protistów? Rozumiem, że na maturze byłoby to potraktowane jako błąd?
Awatar użytkownika
GABA
Posty: 437
Rejestracja: 31 lip 2010, o 14:03

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: GABA »

Nie ucz się takich głupot.
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: max_m »

Mikolai zaprawdę powiadam Ci, ze GABA prawde Ci powie
Awatar użytkownika
GABA
Posty: 437
Rejestracja: 31 lip 2010, o 14:03

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: GABA »

Nie pierwszy raz.
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: max_m »

GABA pw
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: kuszumai »

GABA pisze:
kuszumai pisze: Osobiście podpieram się vademecum z biologii operonu i zamierzam kupić sławną serię Omegi. I oczywiście Ville. Myślę, że na podstawę to wystarczy.
Ciekawe w takim razie co proponowałbyś na rozszerzenie.
Bibliotekę akademicką.
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: _KALINA_ »

A moją ulubioną książką jest Hoser ( jesli chodzi o anatomie i fizjologie czlowieka). Uczyłam się też Operon i Ville. A chemia to głównie zbiór Pazdro i arkusze. I w sumie tyle. A teraz to jest nic w przyrównaniu do Bochenka
Awatar użytkownika
GABA
Posty: 437
Rejestracja: 31 lip 2010, o 14:03

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: GABA »

Nie wiem czy ktoś już polecał, ale dla mnie najlepszą książką jest fizjologia H. Wiśniewskiego. Książka dla starych biol-chemów, zapomniana i niedoceniana w epoce Operonu, a naprawdę świetna. Mnóstwo ilustracji i doświadczeń z tej książki pojawia się w arkuszach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość