Książki i notatki - OB

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Matthiu
Posty: 111
Rejestracja: 5 sie 2015, o 14:30

Książki i notatki - OB

Post autor: Matthiu »

Witam serdecznie
Mam takowe pytanie dla byłych jak i obecnych olimpijczyków:
Z jakich książek uczyć się o zwierzętach? Mam na myśli miejsce występowania i cechy charakterystyczne + ich cykle rozwojowe. Zauważyłem, że w testach do OB z zakresu zoologi jest dużo więc coś trzeba przeczytać wcześniej - no właśnie. tylko co?

Liczę na porady i wskazówki

z góry dzięki
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Książki i notatki - OB

Post autor: Tomecek »

Ja uczę się z Lewińskiego i Danowskiego. No i Ville i Campbell, tylko tam jest nie dużo informacji i mało szczegółów, ale ważna jest nowa systematyka. Ale też szukam czegoś, żeby sobie jeszcze raz powtórzyć.

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Książki i notatki - OB

Post autor: Smile_Forever »

Polecam Strunowce i Bezkręgowce Bukały, tam jest sporo ciekawostek które mogą się okazać przydatne, a poza tym zawarte są w nich testy ze szczegółowymi pytaniami, w sam raz na OB . Oprócz tego analogiczne części Notatek z lekcji są całkiem niezłe, ale trzeba z nich korzystać wybiórczo, bo chwilami są za bardzo wnikliwe i wchodzą w niepotrzebne detaliki (czyli po prostu czytać a nie wkuwać).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości