Księga rodowodowa

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
¿elka

Księga rodowodowa

Post autor: ¿elka »

Witam! Czy ktoś wie skąd mogą zaczerpnąć informacji na temat ksiąg rodowodowych zwierząt?Po co jet taka księga, z jakich elementów się składa?dzięki za kaŻdą informacje.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Księga rodowodowa

Post autor: MiRACiDiUM »

Polska Księga Rodowodowa - prowadzony przez Związek Kynologiczny w Polsce spis psów rasowych (według definicji tego związku - ras uznanych przez FCI) należących do członków ZKwP, z uwzględnieniem przodków tych psów do 5 pokolenia. Polskie rasy nie zatwierdzone przez FCI (będące w tzw. prowizorium) rejestrowane są w Księdze Wstępnej - taka sytuacja dotyczy obecnie Gończego polskiego.
Źródło: Wikipedia
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Księga rodowodowa

Post autor: malwka »

a po co jest księga rodowodowa

Żeby właściciel psa mógł być pewny co do jego pochodzenia, braku wad genetycznych, żeby był pewny, że dany osobnik będzie podobny do psa wzorcowego ( jeśli chodzi o psychikę jak i eksterier) itd

Ludzie, którym bardzo zależy na odpowiednim doborze psa, dzięki temupapierkowi mogą dokłądnie ustalić sobie, po których rodzicach, dziadkach czy pradziadkach ma być ich pupil :]
¿elka

Re: Księga rodowodowa

Post autor: ¿elka »

w tym przypadku nie pytałam o księgę rodowodową pieska czy kotka tylko o księgę np. zwierząt zagroŻonych wyginięciem. takie księgi prowadzą np. ogrody zoologiczne. Niestety strasznie cięŻko zdobyć informacje na temat takiej księgi.
a pieski czy kotkia mają takie księgi swoją drogą. mimo wszystko dzięki za info!
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Księga rodowodowa

Post autor: malwka »

heh, zonk

na temat TYCH ksiąg rodowodowych niestety nic nie wiem
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Księga rodowodowa

Post autor: tin »

Jesli chodzi o zwierzęta zagrożone wyginięciem to chyba jest czerwona ksiega.
O ksiedze rodowodowej tych zwierzat nie słyszałem.

Chciałbym miec czarnego kotka ale niestety mam na nie alergie.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Księga rodowodowa

Post autor: Mawr »

Jezeli chodzi o takie ksiegi prowadzone dla zwierząt zagrozonych wyginięciem to prowadzi sie je przawdopodobnie poto by uniknac howu wsbnego przy probach ich rozmnazania. Trzeba znac przodków danego zwierzęcie by lącząc je w pary mozna bylo wybrac osobniki jak najdalej ze sobą spokrewnione.
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Księga rodowodowa

Post autor: anik »

A czy przypadkiem nie są to księgi zarodowe ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości