Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: kawa »

o to Ty weteran jestes podziwiam w sumie ja bym juz dawno odpuscila. pracujesz czy studiujesz cos innego?
Dyzio Marzyciel
Posty: 46
Rejestracja: 21 sie 2008, o 21:18

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Dyzio Marzyciel »

ojj od razu weteran. P maniak P
biotechnologia na PWr i mam nadzieję, że jak najszybciej stąd ucieknę
i z góry odradzam ten pomysł na przezimowanie, przed poprawka więcej szkody niż pożytku
silverP
Posty: 16
Rejestracja: 18 sty 2009, o 15:16

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: silverP »

Ja obstawiam, że progi zmniejszą się o kilka pkt. Od tego roku (o ile dobrze pamiętam) Gdańsk nie wymaga fizyki. Myślę, że tam troche osób pójdzie. Co by tu dużo mówić (bez urazy ) Gdańsk raczej ładniejszy niż Zabrze/Katowice. Ja natomiast. wybieram się do. Zabrza :p Mimo iż mniejsze miasto niż wszystkie inne z akademiami med. (ok. 180k ludności) to mi to nie przeszkadza.
Dyzio Marzyciel
Posty: 46
Rejestracja: 21 sie 2008, o 21:18

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Dyzio Marzyciel »

ciężko powiedzieć jak będzie, z jednej strony mogą iść bo nie był wysoki próg i będzie więcej chętnych z drugiej, na innych też pospadał. zobaczymy jaki limit miejsc uczelnia dostanie,oby nie zmniejszyli ja jednak obstawiam na wzrost o jakieś 5 pkt mimo wszystko a prawdą jest, że w gdańsku tylko bio-chem
silverP
Posty: 16
Rejestracja: 18 sty 2009, o 15:16

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: silverP »

Dyzio, grunt to pozytywne myślenie

Co do progów to faktycznie. wróżenie z fusów. Trzeba maturę dobrze napisać i liczyc na siebie.
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: onlyma »

Ja piszę bio i chem i jeszcze fizykę, bo mi się najbardziej stolica marzy. A katowice albo zabrze, to taka poduszka bezpieczeństwa raczej
Milka
Posty: 310
Rejestracja: 22 mar 2008, o 09:58

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Milka »

ja tam ide do Warszawy A składam wszedzie tam, gdzie wymagają fizyke! Moim zdaniem, to poprzeczka, ale dla mnie jest to korzystne, bo lubie fizyke

a zobaczycie, ze teraz wszysycy rzuca sie na Gdansk, i moze Blaystok bo tam jej nie wymagają, wiec progi spadną co najmniej o 5 pkt.
marlena662
Posty: 18
Rejestracja: 29 sty 2009, o 16:55

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: marlena662 »

Moim zdaniem progi będą nieco niższe z tego względu że jest więcej uczelni które po raz pierwszy nie wymagają fizyki fizyki. A co do fizyki też ją miałam zdawać ale zrezygnowałam bo do Katowic jej nie wymagają. Wole się skupić bardziej na biologi o chemii.
Mam pytanko czy składacie morze na inne uczelnie medyczne?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: a_niap »

marlena662 pisze: Maturę próbna napisałam na 68%(biologia) jest to niestety słaby wynik i chciała bym się zapytać czy jest szansa opanowania materiału w niecałe 100 dni tak aby zdać maturkę na co najmniej 84%się dostać.
Oczywiscie ze sie da. Alesamo sie nie zrobi". Jak bedziesz pracowac intensywnie to nic nie stoi na przeszkodzie. Wbrew pozorom, te 90kilka dni to sporo, trzeba je tylko umieć dobrze wykorzystać A potem spokojnie patrzeć w lipcu (wyniki rekrutacji:P) na efekty swojej pracy.
Klawdia90
Posty: 20
Rejestracja: 2 sty 2009, o 18:56

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Klawdia90 »

uch, ja nic nie robię oprócz rozwiązywania zadań z chemii i biologii ostatnimi czasy . ale do powtórzenia, a właściwie do zrobienia została mi jeszcze cala organika z chemii. Jestem na humanie i dopiero alkiny zaczęliśmy. -.-
Dyzio Marzyciel
Posty: 46
Rejestracja: 21 sie 2008, o 21:18

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Dyzio Marzyciel »

rób swoje powoli swoim tempem, żebyś umiała i rozumiała to co już zrobiłaś a będzie dobrze nie patrz na szkołę, bo mało na którym rozszerzeniu potrafią w miarę przygotować do matury:) powodzenia =)
Klawdia90
Posty: 20
Rejestracja: 2 sty 2009, o 18:56

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Klawdia90 »

mam nadzieję że się uda dziękuję Dyziu i Tobie również powodzenia . do zobaczenia w październiku na ŚLUMie !
Ostatnio zmieniony 2 lut 2009, o 10:01 przez Klawdia90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: kawa »

chyba na slumie /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości