Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: David »

ŚUM. Ta uczelnia już jakiś czas nie jest akademią, a uniwersytetem.
lykorz
martini88
Posty: 84
Rejestracja: 14 maja 2009, o 12:38

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: martini88 »

hej! jak myslicie biorac pod uwage mature 2009 z bioli i chemi progi sie podniosa porownujac do zeszlego rokuczy ze 170 jest szansa sie dostac?

pozdrawiam wszystkich
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: omykowa »

Ja też jestem ciekawa progów. Niestety, tego nikt nie przewidzi.
Gdybam sobie, że może nie będzie tak źle. Matury wcale nie były takie bardzo proste (choć mówią, że łatwiejsze, niż w ubiegłym roku), w Gdańsku zdjęto fizykę. Może część zainteresowanych ŚUMem (dzięki David ) ze względu na brak fizyki po prostu wybierze Gdańsk. Zeszłoroczne progi były bardzo, bardzo fajne )
Ze 170-ma pkt byłabyś rok temu na pierwszej liście
Na Twoim miejscu byłabym spokojna o studia.

Ze mną gorzej, punkty się układają w zależności od wersji 157-175. Liczę, że będzie raczej wyżej, niż niżej - wtedy ja też mogłabym być zupełnie spokojna.

No nic - pożyjem, uwidim.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: jagodzio »

Ja myślę, że progi będą wysokie, bo większość jest zgodna, że matura była prosta. A na pewno nie ma co liczyć na takie progi, jak w zeszłym roku. W Lublinie też od tego roku nie ma fizyki
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: omykowa »

jagodzio pisze:W Lublinie też od tego roku nie ma fizyki
Sama widzisz.

Czemu nie ma co liczyć? Ja liczę na niskie
martini88
Posty: 84
Rejestracja: 14 maja 2009, o 12:38

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: martini88 »

no wlasnie ja mam caly czas nadzieje ze wiekszosc bez fizyki pojdzie na lublin albo gdansk bo kto by w takim zabrzu chcial studiowac heheh no i mam nadzije ze ze sie ze stomy na medycyne przeniesie duzo liczba osob. no nic pozyjemy zobaczymy tylko mi sie ciezko zyje z tym stresem no jedyna nie jestem
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: David »

Co do prostości matury- wszyscy mówią, że była prosta, ale ta jej prostość usypiała czujność, przez co lecą punkty. Poza tym osoby które mówią że była ona prosta, zwykle jej nie pisały, więc nie działały na nie takie czynniki jak stres itd. Mi się wydaje, że progi wcale nie będą wyższe niż rok temu. Myślę, że te 170 pkt. to zupełnie realny próg. Popatrzcie na wyniki matur z lat poprzednich- zwykle te 85% wystarczało, żeby się znaleźć w tej magicznej, dziewiątej staninie, niezależnie w którym roku była ona pisana.

Pozdrawiam!
D.
lykorz
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Asillith »

Mi chemia poszla na 85-90 a biologia koło 80 koło 160 kilku mam nadzieje ze mam i ze to wystarczy. Progi moim zdaniem nie wzrosną bardzo bo jest dużo uczelni bez fizyki więcej niż w zeszłym roku.
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: dzoners »

Mam nadzieję, że nie wzrosną za bardzo. Ciężko mi powiedzieć na ile napisałem matury, chyba całkiem nieźle, ale dopiero jak skądś się skombinuje oficjalny klucz, to będzie można mniej wiecej policzyć d

Ja bym bardzo chciał do Zabrza, bo mam tu darmowy wikt i opierunek, a wiadomo, że obiady od mamusi sa najsmaczniejsze na świecie
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: jagodzio »

David pisze:Mi się wydaje, że progi wcale nie będą wyższe niż rok temu. Myślę, że te 170 pkt. to zupełnie realny próg.
Ja też myślę, że będzie około 170, ale to jest o całe 10 punktów więcej niż w zeszłym roku, więc dużo
Tia Ci co nie pisali? Szczególnie jak te osoby się wypowiadająa tu napisałam to, a tu to. Skończyłam w ileś tam minut.". Poczytaj sobie na forum, jak wszystkim dobrze poszła chemia i fizyka
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: David »

Wszyscy mówią jaka ta matura nie była. Bluzgi o tej maturze będą mówione, jak wszyscy dostaną wyniki. Według przykładowego rozwiązania mam z chemii mocno ponad 90%. Ale to nic nie znaczy. Dostanę wynik- się okaże a na pewno gdzieś punkty zgubię. Liczenie teraz punktów, szczególnie z biologii, jest po prostu bezsensowne.

Prostość matury polegała na tym, że wtym roku były zadania za 1-2 pkt. więc traciłaś np. tylko 1 pkt. jakby co, a nie np. 5.

Pozdrawiam!
David
lykorz
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: omykowa »

David, ja nie oceniam trudności wg mojej własnej procentowej oceny, na jaką liczę. Próbuję ocenić w porównaniu z maturami z poprzednich lat. Chemii zeszłorocznej nie widziałam (jedynie tę z 2005 roku robiłam), więc nie wiem, jaka jest tendencja porównując zeszły rok z obecnym. Wydaje mi się jednak, że matura 2005 była łatwiejsza. Biologia zeszłoroczna również wydawała mi się łatwiejsza, niż tegoroczna. Nie mówię omoim wrażeniu", bo dla mnie osobiście biologia była łatwa (po prostu ją lubię icoś tam wiem), ale staram się ocenićdla ogółu". Rzecz jasna - w takich spekulacjach bardzo łatwo się pomylić, bo opierają się na ocenach i wrażeniach, które ze swej definicji muszą być subiektywne.
Pamiętaj jednak, jak było w roku ubiegłym - maturzyści z biologii dość zgodnie twierdzili, że matura była prosta, dopóki nie dostali wyników. Arkusz i może był prosty, ale podobno klucz - trudny

Co do liczenia pkt z biologii - nie uważam tego za bezsensowne. Prawie wszystkie odpowiedzi można określić z dużą dokładnością, jedynie kilka jest zależnych od tego, jakie sformułowania znajdą się w kluczu.
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: justina89 »

To ja się przyłączam, również wybieram się do Katowic. Moje wyniki to chemia pewna bo z zeszłego roku - 82% i biologia znak zapytania w optymistycznej wersji 88, w mniej 80-85, co łącznie daje ponad 160 pkt. Czy wystarczy? Zobaczymy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości