Kto na UMB?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Kto na UMB?

Post autor: PrzebiegłyJeż »

tiruriru pisze:Póki co trzeba cierpliwie czekać !

Ja z kolei uważam, że nie możliwe aby na stacjo próg spadł do 164 pkt. Przykro mi, ale radzę startować na Katowice/niestacjo bo cierpliwe oczekiwanie nic nie da.
tiruriru
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2014, o 13:02

Re: Kto na UMB?

Post autor: tiruriru »

Trzeba czekać na progi tu a kombinować gdzie jeszcze można się wcisnąć, większość z punktami poniżej 170 składa w kilka miejsc w tym najczęściej do Katowic, stąd koleżanka może również tam złożyła i akurat się jej uda !

artur_k
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2014, o 13:09

Re: Kto na UMB?

Post autor: artur_k »

Witam wszystkich. Jednak te głupie papiery trzeba składać wszędzie, bo tegorocznym przypadek Szczecina pokazuje, że i z wynikiem 164 można się dostać na stacjonarny lek. Tymczasem mam znajomych z wynikiem 167, którzy tylko składali do Lublina i Białego, i prawdopodobnie guzik z tego. W Katowicach też na wielki spadek bym nie liczył. Jednak osób z punktacją np. 168, 167 jest więcej, niż rok temu i pewnie próg będzie oscylował w tej drugiej granicy. W Szczecinie po prostu im się upiekło, bo sporo osób nie wiedziało, że trzeba dosłać dodatkowo jakiś dokument jeszcze przed wynikami matury.
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Kto na UMB?

Post autor: Bonjour »

Co do informatora, to pamiętam, że czytałam takie coś rok temu, ale teraz za cholerę nie mogę znaleźć. może w tym roku też wstawią coś podobnego w swoim czasie
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Kto na UMB?

Post autor: Bonjour »

Jednak znalazłam
przewodnik_dla_studentow_umb_(22082013).pdf
(454.63 KiB) Pobrany 30 razy
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Kto na UMB?

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Tę książeczkę sanitarno-epidemiologiczną to trzeba na gwałt wyrabiać czy już w ciągu roku akademickiego na spokojnie będzie można ?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Kto na UMB?

Post autor: Agher »

Przebieg&#x142yJe&#x17C pisze:Tę książeczkę sanitarno-epidemiologiczną to trzeba na gwałt wyrabiać czy już w ciągu roku akademickiego na spokojnie będzie można ?
Spokojnie, niczym się nie martwić, to jest potrzebne dopiero na praktyki więc nic na gwałt nie trzeba robić.

W kwesti informatora to szukajcie peer supportu z ifmsa, no i warto przejrzeć biologa, to jest kopalnia informacji :p

Betii12
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 20:38

Re: Kto na UMB?

Post autor: Betii12 »

Mam jeszcze być może głupie pytanie, bo pewnie ktoś już gdzies je zadał, ale gdzie najlepiej szukać mieszkania? Na jakich ulicach? i gdzie odbywają się zajęcia na pierwszym roku?
Wybaczcie, że tyle pytańD
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Kto na UMB?

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Betii12, Tam gdzie najbliżej i najtaniej.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Kto na UMB?

Post autor: Agher »

Na pierwszych latach zajęcia są w pałacu Branickich i budynkach obok oraz w Collegium Pathologicum na ulicy Waszyngtona, czyli jakiś 5 minut od pałacu. Szpitale kliniczne też są na tej ulicy więc jeżeli chcesz mieć blisko to szukaj w tych okolicach.
artur_k
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2014, o 13:09

Re: Kto na UMB?

Post autor: artur_k »

A nie wiecie czy w drugiej połowie września jest szansa znaleźć mieszkanie właśnie w ścisłej okolicy UM, czy już raczej wszystko jest wtedy pozajmowane? Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Prawdopodobnie nie dostanę się już do priorytetowego dla mnie Lublina, ale zawsze jakaś tam szansa jest i chciałbym jeszcze miesiąc wstrzymać się ze stancją.
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Kto na UMB?

Post autor: Bonjour »

Kolega dostał się w drugiej połowie września i znalazł mieszkanie na Akademickiej, także da się, ale dużo zależy od tego, ile pieniędzy możesz na to przeznaczyć
artur_k
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2014, o 13:09

Re: Kto na UMB?

Post autor: artur_k »

W sumie to źle się wysłowiłem, bo chodziło mi o pokój, a nie mieszkanie, ale jestem nowy i nie mam możliwości edycji postów. W każdym razie dzięki za odpowiedź!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości