Kto poprawia maturę w 2011

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Scheherazade
Posty: 386
Rejestracja: 25 kwie 2010, o 22:12

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: Scheherazade »

Jedyny błąd jaki ja popełniłam w uczeniu się biologii był taki, że uczyłam się jej zdecydowanie za mało . .
Awatar użytkownika
Keiytie
Posty: 21
Rejestracja: 10 cze 2010, o 08:09

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: Keiytie »

U mnie jeżeli chodzi o bio, to przede wszystkim nieuważne czytanie poleceń (w tym np.zadaniu z ekosystemami), znalazły się z dwa zadania, w których po prostu nie zrozumiałam o co biega (np.to z tymi orzeszkami jakiejś rośliny, czy z fermentacją octową - coś dzwoni - tylko w jakim kościele?), jeśli chodzi o chemię - po prostu brakło mi czasu przy nauce na udoskonalenie pewnych umiejętności, więc z niektórymi zadaniami miałam po prostu problem. Trafiło się akurat to, czego nie powtarzałam. Co do chemii - jak najwięcej zadań rachunkowych, by oswoić się z zadaniami na maturze. Najlepsza metoda to w ogóle robić jak najwięcej arkuszy maturalnych z ubiegłych lat. Tylko trzeba znaleźć na to czas. Mi niestety go jakoś brakło. emeelyana, - to do zobaczenia ! )
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: Mihhu »

Ja też prawdopodobnie poprawiam. Mam dobrą wiadomość dla poprawiaczy", jako że matura z biol wypadła w tym roku 4% mniej w skali kraju to sądzę, że za rok może być trochę łatwiejsza.
Jednak z drugiej strony każdy maturzysta wie czym skutkuje łatwa matura.
Łatwa matura jest tak samo szkodliwa jak trudna.
Awatar użytkownika
emeelyana
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2010, o 17:10

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: emeelyana »

Mihhu, święte słowa!

Myślę, że u mnie najgorszym błędem było słuchanie innych. Na początku człowiek stara się ignorować texty typu: po co się uczyć szczegółów, jak i tak matura jest tak strasznie straszna, zło samo w sobie że lepiej sobie odpuścić i zdać się na szczęście itp. Z czasem uwierzyłam ( a może chciałam uwierzyć) i chęci się rozpłynęły. Teraz mówię z czystym przekonaniem, że mimo że matura jest głównie na myślenie to szczegóły przecież też się liczą I naprawdę warto zapamiętać jak najwięcej.

O! I nie słuchać jak nauczyciele mówią: Ale to się rzadko pojawia na maturze

I codziennie po arkusiku na dobranoc
Awatar użytkownika
Keiytie
Posty: 21
Rejestracja: 10 cze 2010, o 08:09

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: Keiytie »

No właśnie ja przerobiłam większość arkuszy z biologii, w każdym bądź razie mam zamiar jeszcze raz to przejrzeć . a znacie może jakieś strony internetowe ,na których można znaleźć także te autorskie (np.bardzo ciężko jest natrafić na matury poprawkowe ,czy arkusze z OKE Poznań), lub stare matury? Próbowałam i nie znalazłam. Jeśli podobne pyt. się pojawiło, więc ja je ponawiam. Według mnie dobrą stroną, gdzie wszystko jest zebrane w jednym miejscu jest sqlmedia.pl są tam również pewniaki na maturę - autorskie arkusze, jednak nie traktowałabym to jako wyrocznię, tylko dodatkowy materiał do ćwiczeń
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: stellar »

Ja poprawiam Biologię chemię Biologię z konieczności, wypadałoby podskoczyć z tych nędznych 72% Wystarczyłoby mi 10% dla minimalnej satysfakcji Chemię natomiast poprawiałabym raczej z ambicji - mam 87%, z których się cieszę, ale uważam, że 90% nie jest nie do przekroczenia
asienka_berta pisze:a jakie błędy popełniliście podczas uczenia się biologii i chemii? podzielcie się to może inni już ich nie popełnią
Nie popełniłam w moim mniemaniu żadnych błędów jeśli chodzi o naukę i to mnie najbardziej dołuje Ale przynajmniej nie mam powodów do obwiniania się np. o za małą ilość nauki czy robienia testów
pannadrops
Posty: 8
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 16:48

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: pannadrops »

Witam:) Ja także pisze w przyszłym roku mature mimo,ze jestem rocznik 89:) Biologia Chemia rozszerzona
kierunek weta wrocław:)Minimum 80% z rozszerzenia musze mieć i biologia i chemia:) Także zabieram się za naukę moi Drodzy:)
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: vanille »

Jeśli chodzi o stronę internetową z arkuszami to polecam arkuszematuralne.pl Z chemii jest chyba z 50, z bio 46 albo 48. Polecam robienie także podstaw, bo czasami podobne zadania pojawiają się na rozszerzeniu jako te zadania prostsze.
Awatar użytkownika
salcella
Posty: 137
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:04

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: salcella »

Witajcie Szanowni Poprawkowicze, ja także dołączam do Waszego grona Rocznik 90, poprawka nr 2 (i mam nadzieję, że ostatnia, chociaż nigdy nie wiadomo bo ta biologia jest zadziwiająca")
roztoczasawsrodnas
Posty: 50
Rejestracja: 27 lut 2008, o 16:01

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: roztoczasawsrodnas »

i ja i ja! też mam zamiar poprawiać maturę . co prawda to będzie pierwsza moja poprawka (rocznik91) mam nadzieję , że ostatnialtoby! jak Wy wszyscy oczywiście marzy mi się lekarski . mam zamiar poprawiać biologię i chemię .
mam pytanie czy w tym roku będziecie coś studiować czy oddacie się przez najbliższy rok nieustannej nauce do kolejnej maturki?
Awatar użytkownika
Wanilia90
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:49

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: Wanilia90 »

kinga4452, - ja w przyszłym roku będę miała poprawkę nr. 2, mam nadzieje,że w tym wypadku przysłowie Do 3 razy sztuka się sprawdzi Tym bardziej,że niewiele mi brakuje. A teraz czeka mnie farmacja. A Ty co planujesz?
Awatar użytkownika
emeelyana
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2010, o 17:10

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: emeelyana »

kinga4452, ja się wybieram na biologię na UJ, dużo chemii, w zasadzie połowa nauki to podobno chemia, więc dla mnie idealnie Niestety nie potrafiłabym wysiedzieć w domu, a tak to będę miała zabezpieczenie, jakby (nie daj Boże!) się nie udało.
Awatar użytkownika
salcella
Posty: 137
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:04

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: salcella »

No a ja studiuję biologię na UAM też nie potrafiłabym wysiedzieć w domu, poza tym myślę, że taki rok przerwy tylko by mnie rozleniwił i już kompletnie nie potrafiłabym się zmobilizować do pracy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości