kto poprawił?

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

Re: kto poprawił?

Post autor: Candy1992 »

Adele, z tego co się zdążyłam zorientować to tak. Trzeba będzie zapłacić. A to jest koszt rzędu ok. 15 tys. za semestr ? Jak to mówią, oni chcą wyeliminować wiecznych studentów". Zanim poszłam na studia nikt z nas nie wiedział jeszcze o tej ustawie, bo jej po prostu nie było. Dowiedzieliśmy się w środku roku. Ja poszłam na ten kierunek także z zamiarem studiowania tylko przez rok. Tylko nieźle nas wykołowali, bo nie powinno nas t obowiązywać. Dlaczego ja dowiaduję się o tym dopiero w środku roku ?
Ale nie chcę nikogo wprowadzać w błąd. Mówię to, co zdążyłam się dowiedzieć będąc pół roku na studiach i od znajomych. Sama tym żyję i nie mogę spokojnie zmrużyć oka, bo przecież rzuciłam studia, które mnie nie interesowały i teraz muszę zrobić wszystko, zeby dostać się tam gdzie chcę. Przecież ja też nie mogę pozwolić sobie na takie zmiany kierunku co chwilę, bo to zbyt duże koszty.
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

Re: kto poprawił?

Post autor: Candy1992 »

A, jeszcze chciałam powiedzieć, że nikt do końca chyba nie wie, kogo to dokładnie obowiązuje. Bo mi dziekan tak samo mówiła, że jak po pół roku zrezygnuję, to też będę musiała płacić. Szukałam, szukałam i znalazłam ten artykuł, gdzie właśnie jest napisane, że pół roku jeszcze jest za darmo. Oni sami nie wiedzą, ehh
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: kto poprawił?

Post autor: _włóczykij »

Candy1992, dokładne przesrane z tą ustawą, ładnie mówiąc
ja nie dostanę się na medycynę - rocznik 92, no ale muszę coś wybrać bo nie chcę siedzieć rok w domu, a nie chcę zrezygnować z marzeń, po prostu nie potrafię, wiele razy próbowałam.
Na jaki planujesz kierunek iść w tym roku?
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

Re: kto poprawił?

Post autor: Candy1992 »

Chciałam na farmację, ale chyba chemia drugi raz mnie uziemiła. Mam cichą nadzieję, że może chociaż weterynaria ? Jedn ojest pewne, nigdy nie zdecydowałabym się drugi raz iść na polibudę. Chemii niewiele, a najwięcej matmy i fizyki.
Awatar użytkownika
Lilaa
Posty: 21
Rejestracja: 27 lis 2011, o 12:52

Re: kto poprawił?

Post autor: Lilaa »

Moja koleżanka przez rok studiowała analitykę na AM we Wro, poprawiła maturę i dostała się na lek na ŚUMie
zurow
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2012, o 18:37

Re: kto poprawił?

Post autor: zurow »

i jak tam po wynikach?
15% więcej i pewnie byłaby medycyna.
Chciałabym podziękować wam wszystkim za te wpisy. Jestem tegoroczniakiem i nie wierzyłam w to, że za rok może się udać komuś poprawić mature, a tu prosze! Trzeba walczyć.
Maturo 2013 nadchodzimy!
Just12
Posty: 6
Rejestracja: 2 lip 2012, o 12:54

Re: kto poprawił?

Post autor: Just12 »

2 raz poprawiałam i nie udało się /. Jednak wir nauki na studiach nie dał mi dostatecznie czasu na powtórkę
kasia889
Posty: 15
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 10:10

Re: kto poprawił?

Post autor: kasia889 »

zurow no pewnie, że trzeba walczyć ! Ja zostałam rok w domu i poprawiłam maturę z chemii i z biologi w sumie o 39%, opłaca się próbować !
Matek19
Posty: 29
Rejestracja: 7 sty 2011, o 16:38

Re: kto poprawił?

Post autor: Matek19 »

+41 punktów procentowych więcej w sumie z bio i chem, warto było na rok biotechu też warto było!
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: kto poprawił?

Post autor: arapaima »

+15 (chemia + fizyka) i myśle, że starczy
atropapharmacy
Posty: 7
Rejestracja: 7 lip 2012, o 00:34

Re: kto poprawił?

Post autor: atropapharmacy »

mi się udało poprawić maturę w sumie o 18%(175 pkt) przy jednoczesnych studiachprzygotowania do matury zajęły mi 3 tygodnie jak widać nie trzeba wkuwać parę miesięcy wcześniej matura jest na myślenie:)
warto próbować i nie warto się załamywać i stresować
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: kto poprawił?

Post autor: sia »

Ja na studiach poprawiłam z chemii o 14%,mogło być więcej,no ale trudno.
Lucciola
Posty: 39
Rejestracja: 12 lip 2012, o 12:04

Re: kto poprawił?

Post autor: Lucciola »

Witam Was
W tym roku poprawiałam maturę i udało się o 51%, rok zostałam w domu i opłacało się, teraz czekam na piątek i listę w Łodzi
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość