kto zaczyna od zera/prawie zera?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
plumful
Posty: 41
Rejestracja: 7 lut 2014, o 14:39

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: plumful »

ja jestem na podobnym poziomie zaawansowania ale im więcej przeglądam arkuszy, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że najpierw arkusze, a potem od ogółu do szczegółu, a o szczegółach należy jak najwięcej czytać, a nie uczyć się ich na pamięć
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: black-cat »

Ja również zaczynam, w zasadzie zaczynalam od zera, gdyż chodziłam w klasy humanistycznej. Z tym, że zaczęłam dość wcześnie naukę, zwłaszcza biologii. Początki nauki biologii były już w wakacje, wtedy musiałam zaznajomić się z materiałem, odpowiednio rozplanować naukę, robić notatki, a także nauczyć się tak naprawdę swoich sposobów nauki. Tego nie dałoby się zrobić (oczywiście jeśli chodzi o mnie) na ostatnią chwilę i bez metody prób i błędów, chociażby dlatego, że większość materiału to rzeczy dla mnie zupełnie nowe. Z chemii naukę z tego co pamiętam rozpoczęłam pod koniec wakacji. Tutaj też potrzebny był czas na oswojenie się z tym przedmiotem, ponieważ nie ukrywam, że nie byłam za dobra z chemii, poza tym rozpoczęłam naukę tego przedmiotu po ponad rocznej przerwie (chemii nie miałam już w klasie maturalnej). Początki są najtrudniejsze, wymagają samodyscypliny i odpowiedniego rozplanowania nauki, ale potem już z górki Pomimo tak długiego czasu (który minął szybko jak jeden dzień!) ciągle mam wrażenie, że wiele rzeczy pozapominałam. Ale przekonałam się za to, że to jest to, co chcę robić w życiu, bo pomimo tak dużej ilości czasu i energii jaką poświęciłam nauce, nie mam tego dość, nie znudziło mi się to:) Pozdrawiam!
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: Mårran »

No, najważniejsze to znaleźć swój sposób na naukę
Pani Buka
schoolboyq
Posty: 116
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:50

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: schoolboyq »

mossa pisze:Nie denerwujcie się tak, 3 miesiące to masa czasu, naprawdę. Szczerze mówiąc to po 3,5 roku studiów uważam, że do takiej rozszerzonej biologii dałoby się przygotować zupełnie od zera w, powiedzmy, jakieś 2 tygodnie, tak na spokojnie

To jakaś hiperbola czy poważnie 2 tygle by Ci starczyły na całą biologie na około 85%?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: randomlogin »

Wystarczaja. Nie teoretyzujac, tylko sprawdziwszy to praktycznie.
schoolboyq
Posty: 116
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:50

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: schoolboyq »

To wtedy chemie w tydzień się zrobi co?
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: Trzcina »

Jak ktoś ma dobrą pamięć i zna podstawy przedmiotu z poprzedniej szkoły/interesuje się tym, to spokojnie jeden podręcznik porządnie na tydzień przerobi. Jeśli uczysz się przez 21 np. z samego repetytorium z biologii, które ma 410 stron, to masz tylko 19 stron na dzień. Teraz wydaje się to trudne, ale jak jesteś na wyższym etapie edukacji i przyzwyczajasz się do pochłaniania o wiele większej ilości materiału, to dostrzegasz, że jest to realne.
yyym
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2014, o 17:08

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: yyym »

Trzcina pisze:Teraz wydaje się to trudne, ale jak jesteś na wyższym etapie edukacji i przyzwyczajasz się do pochłaniania o wiele większej ilości materiału, to dostrzegasz, że jest to realne.
Gdyby to był facebook, to bym Ci lajknął Mam identyczne odczucia Szkoda, że tylko nie miało się takiego podejścia do nauki za czasów szkolnych. A teraz po latach człowiek się bierze ponownie za maturę.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: mossa »

schoolboyq pisze:
mossa pisze:Nie denerwujcie się tak, 3 miesiące to masa czasu, naprawdę. Szczerze mówiąc to po 3,5 roku studiów uważam, że do takiej rozszerzonej biologii dałoby się przygotować zupełnie od zera w, powiedzmy, jakieś 2 tygodnie, tak na spokojnie

To jakaś hiperbola czy poważnie 2 tygle by Ci starczyły na całą biologie na około 85%?
Zupełnie poważnie, nawet w krótszym czasie by się dało. Jak już poprzednicy pisali, na studiach dojdziesz do podobnego wniosku - nieraz na jeden egzamin będziesz miał więcej materiału niż do tej matury i nawet mniej czasu na jego ogarnięcie niż 2 tygodnie, wtedy przekonasz się że się da
lek. mossa
Awatar użytkownika
walizka
Posty: 22
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 10:16

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: walizka »

ahoj, też od zera się uczę. biologii rozszerzonej od października, chemii od stycznia. byłam małym warchołem w liceum, teraz ponoszę tego konsekwencję i uczę się do matury w wieku 21 lat
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: Trzcina »

walizka, czyżby też na lekarski? O jakiej uczelni myślisz?
Awatar użytkownika
walizka
Posty: 22
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 10:16

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: walizka »

lekarski względnie weterynaria - obydwa kierunki wydają mi się równie fascynujące. najlepiej, gdyby Wroclaw raczył mnie do siebie przyjąć, ale Poznań lub Katowice też by mnie uszczęśliwily.

a Ty?

Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: Trzcina »

Ja lekarski, tylko Katowice. Jak się nie uda to rok przerwy i to samo. W razie kolejnego niepowodzenia pójdę na Politechnikę Śląską.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości