Która klatka lepsza?

Saska280586
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2008, o 17:05

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Saska280586 »

Oglądałam klatki z drewna dla szynszyli (szkielet zrobiony był z drewna, a resztę pokrywała siatka) dlatego nie zgodzę się z Tobą, że klatka z drewna jest całkowicie wykluczona. Myślę, że to nawet zdrowsze dla szynszyla i bardziej komfortowe, ponieważ lubi podgryzać drewno. Moje np. puki nie miały gałęzi poukładanych w klatce obgryzały półki ale wykombinowałam im grube gałęzie z kilku drzew owocowych i od półek się odczepiły, ta sama sytuacja byłaby z drewnianą klatką, a poza tym jeżeli bym się za to zabrała, to napewno nie zrobiłabym słupków o obwodzie 1cm kwadratowego. Co do kuwet jak wiemy, większość z nich robiona jest z cienkiego plastiku, czasem zawodzi, czasem nie. Nie sądzę, że takie materiały ogrodowe, czy przedmioty (np. metalowo-aluminiowe) zrobione na kształt kuwety byłyby mniej trwalsze od tych kuwet, które kupujemy przy klatkach
Ja już się zdecydowałam na troszeczkę większą klatkę.
allegro 395151355
Co prawda kuweta nie jest tych rozmiarów jakich chciałam ale wysokość jest jak najbardziej dobra, nie jest to klatka dla szynszyli ale półki i drewienka można zorganizować samemu.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Szyszek1993 »

k_rafal5 nie przesadzajmy! jeśli już to 56cm, a po drugie to szynsyzl nie musi mieć jakiejś powierzchni do niegania bo dla niego zamiast 2 metrowej klatki o wys 50cm o wiele bardziej odpowiednia byłaby 2m wzwyż, więc.
P.S. to ciekawe jaką ty mas klatkę, że 1,5 raza większa, za pewne większa, w twoim mniemaniu to dłuższa (czyt. powierzchniowo większa)!
saska280506 wiesz podałem przykładową klatkę, dlatego też spytałem jakie masz fundusze! nie każdego stać na wydatek dobrych kilkuset złotych w tym przypadku ok. 700zł! Co do drewna to ok, fakt faktem jeśli będą pólki konary to nie beda podgryzały tylko konstrukcji, ale może się tak zdarzyć że się zawezmą (wiadomo co im się spodoba), że w jednym miejscy podjedzą i kaltka runie (wiem ze to dosyc pesymistyczny wariat ale tylko przykładowy, i troche jednak realny)
Ta klatka, którą podałaś jest jak najbardziej w porzadku, jak juz mówiłem ta poprzednia też była niczego sobie, ale skoro chcesz to kupuj, wiadomo jak masz $$ to możesz im nawet dom wybudować (zarcik oczywiście), ale ja osobiści kupiłem klatke na allegro za 200zł i myślę że nie krzywdze szylków, bo warunki maja godne, są wypuszczane i z pewnością mogłyby ich spotkać 100x gorsze warunki.
Elizabethh
Posty: 22
Rejestracja: 2 maja 2008, o 19:33

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Elizabethh »

Jeżeli ktoś kupuje szynszylę żeby ją oglądać w klatce to może jej zrobić coś takiego WIELKIEGO, choć jest to dla mnie kategoryczne. Ja niestety nie mam na razie kassy<ech łech. na wiekszą klatkę(zbieram), ale mam nadzieje że szybko uzbieram XD bo ta klatka to zaledwie 48 wysokosci, 60 długości i 40 wysokości i moim zdaniem to kategoryczne warunki.((( dla tegop muszę mu poświęcać ponad 3 godzinki dziennie. odrazu kupię klatkę na dwie szynszylki bo jakoś mam nadzieję że wywrę jakichś wpływ na moich parentsów. bo oni uważają że myszoskoczek, chomik, kot, pies, szynszyla i 2 rybki to troszkę za dużo XD ale: chomikowi zostało rok życia a myszoskoczkowi 2-5 miesiecy.XD rybki są w oczku pies i kot na dworze ( wieś) więc jak dla mnie żaden problem:)
ale klatka to niestety wydatek.
Saska280586
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2008, o 17:05

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Saska280586 »

Zgadzam się, że klatka, to bardzo duży wydatek, tym bardziej, że średnie wypłaty u nas w Polsce nie mogą pozwolić nam na jednorazowy wydatek o wartości 700zł. A co wy myślicie, że ja sobie wczoraj wymyśliłam większą klatkę, a teraz mam zamiar spełnić swój kaprys wydając z dnia na dzień 700 zł. ? Zbieram na nową klatkę od czasu kiedy moja szynszyla zaczęła podrastać i zaszła w ciążę. Trzeba poprostu chcieć (nie mówię w tej chwili o ludziach, którzy się jeszcze uczą i nie pracują) A dużej klatki nie kupuję po to żeby moje pociechy w niej wciąż siedziały i pełniły funkcję ozdoby w moim pokoju! Kupuję ją dlatego, gdyż wiem, że one lubią wysokość, chcę im ją lepiej urządzić (więcej półek, więcej konarów) Wiadomo, że nie przebywam w domu 24h bo pracować niestety też trzeba i chcę żeby właśnie pod moją nieobecność, kiedy nie mam możliwości ich wypuścić miały miejsce na, to żeby się choć trochę wyszaleć w własnej klatce zanim wrócę z pracy.
Nie chciałam nikogo urazić, czy wywyższyć siebie. Uważam, że każdy właściciel, który naprawde kocha swoje zwierzę potrafi okazać tą miłość nie tylko materialnie i każdy zwierzak napewno jest mu wdzięczny i czuje sie szczęśliwy. Ja kilka miesięcy oszczędzałam (owszem dbałam o moje szylki także najlepiej jak mogłam) a teraz chcę im sprawić taką klatkę i nie uważam, że to coś złego
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Szyszek1993 »

Myślę, że już temat możemy uznać za wyczerpany! Każdy wypowiedział się na ten temat i nie ma sensu go dalej ciągnąć, i pisać kolejne wywody!
Saska280586 jak już bedziesz miała nową klatkę to daj link albo fotkę, bo ciekawi mnie na co w końcu się zdecydujesz!
Saska280586
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2008, o 17:05

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Saska280586 »

OK, nie ma problemu!
Elizabethh
Posty: 22
Rejestracja: 2 maja 2008, o 19:33

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Elizabethh »

Jak ktoś zarabia to nie ma moim zdaniem problemu w sumie chętnie zobaczyła bym taką dużą klatkę z całą rodzinką w środku
tropik
Posty: 22
Rejestracja: 25 lip 2008, o 09:05

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: tropik »

najlepiej kupić dużą klatkę od razu, w razie gdyby zdecydować się na przyjaciela. szyszki rosną dlatego od razu lepiej zainwestować w większą, ja tek nie zrobiłam i żaluję.
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: wiza55 »

Ja niedawno kupiłam na allegro klatkę o wymiarach 80 cm wysokości, 70 długości i 40 szerokości za 130złotych +20 przesyłka (za pobraniem). Szynszylowi klatka się podoba, ale podwieszany domek już nie . Ale jest on wykorzystany jako miejsce na sianko i szylek nie rozwala sianka .
johny_caravagio
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2010, o 12:54

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: johny_caravagio »

Witam
Planuje zakup szynszyla i zastanawiam się nad wyborem klatki. Na allegro nic ciekawego raczej nie ma, ale znalazłem kilka chyba w sumie standardowych klatek, ale nie wiem jeszcze która z nich wybrać

Osobiście najbardziej skłaniam się do nr.2 w sumie ze względu na ten piętrowy domek, żeby stworek miał się gdzie chować, ale z drugiej strony pierwsza jest o 15cm wyższa i tylko 10zł droższa, więc sam już nie wiem. Klatka ma być z założenia dla jednego domownika, ale nie wykluczam z biegiem czasu dokupienia towarzystwa
Będę ogromnie wdzięczny za Wasze opinie.
Z góry dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość