Które liceum w Krakowie?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: randomlogin »

1sacca1, jestem niemal pewien ze na koncu tego cytatu powinna byc emotka. Wiesz, zart - to nie znaczylo ze powaznie uwazam, ze historia sztuki sie nadaje jako kryterium na medycyne.

I tak, w jednym roku zdawalem biol, chem, fiz i mat (no i ang i pol) rozszerzone, bo nie mialem na oczach klapkek medycyna albo skocze mostu i chcialem miec rozne opcje (plus moj ulubiony argument bo moge) a potem dwa czy trzy lata pozniej dla zabawy, juz bedac na studiach, historie sztuki. Powiedz mi - dlaczego ma to niby znaczyc ze nie dostalem sie za pierwszym razem? To nie wolno nic juz zdawac bedac na studiach? Pojsc na drugi kierunek rownolegle?
Ostatnio zmieniony 5 maja 2013, o 22:55 przez randomlogin, łącznie zmieniany 2 razy.
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

moorisett pisze: u mnie w szkole rok wcześniej średnia w biol-chemach była 94% z matmy podstawowej.
A z biologii i chemii po 92% i 80 osób z jednej szkoły studiuje medycynę? Pewnie załozyli dla Was oddzielny wydział.

Konczę dyskusję na ten temat, bo schodzi na bok.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: randomlogin »

Zdazylas odpisac, wiec przeniose edit poprzedniego postu na nowy (bo na poprzednia strone nikt nie wraca, a naprawde mnie to frapuje). Przy okazji zauwaz, ze bedzie to powrot do tego w jaki sposob calosc sie zaczela:

Wytlumacz mi prosze, bo nie rozumiem, w jaki sposob moje zycie, niezaleznie od tego czy w nie wierzysz czy nie, bo naprawde to po mnie splywa, decyduje o tym a) jakie przedmioty sa brane pod uwage w rekrutacji w Krakowie i b) jakie przedmioty sa rozszerzone w jakich klasach w ktorych liceach oraz c) jak koreluja ze soba a) i b). Bo z mojej uwagi (ktora mogla sie tobie nie podobac, ale byla na temat) zrobilas zenujaca, przeciagajaca sie zabawe analizowania mojej aktywnosci na forum - naprawde masz az tak smutne zycie, ze lepszych rzeczy do roboty ci brak?
Ach, i ciagle nie powiedzialas mi czemu studenci w Krakowie sa najlepsi.
Niki19

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Niki19 »

Ej no spoko, ale powiedzcie mi, to jak chce teraz isc na medycyne [najlepiej do KRK] to jakie rozszerzenia wybrac biol-chem-mat czy biol-chem-fiz?! Bo teraz to mi narypaliscie tego ze szok -.-
W sumie majce podstawowa i tak zdac musze, ale mysle ze jezeli tak, to jak wezme rozszerzenie z majcy to na pewno mi pojdzie lepiej ) A nie niepotrzebnie fizyke brac. Wiec?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

[Link] Wymagania 2013/2014

Post autor: randomlogin »

Z tylko tych dwoch opcji? I planujac Krakow? Oczywiscie, ze ta z matematyka.
Inne uczelnie w tym roku maja takie wymagania:
wymagania-2013-2014-vt45136.htm
Niki19

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Niki19 »

Ale patrzac na te wymagania to i tak jednak wezmę fizyke ) Matematyke podstawowa i tak sie zdaje, wiec wydaje mi sie ze lepszym wyjdciem bedzie fizyka dodatkowo. Jak pojdzie gorzej to najwyżej złoży sie papiery tam, gdzie nie jest wymagana )
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

Na pewno Collegium Medicum wygrało najnowszy ranking uczelni medycznych, już drugi rok z rzędu

Kod: Zaznacz cały

perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=719:uczelnie-medyczne&catid=92&Itemid=230
Ranking, jak to ranking, trzeba podchodzić ostrożnie, ale zawsze jakas informacja jest.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: randomlogin »

Szkoda, ze nie wygralo jesli chodzi o kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny (w kierunkach medycznych wygralo, bo brano pod uwage caly UJ, a on ma tez mocniejsze niz CMUJ wydzialy).

Kod: Zaznacz cały

perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=800:kierunki-lekarskie-i-dentystyczne&catid=101&Itemid=230
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

Jak się popatrzy na gołe liczby w Twoim linku, to liczy sie tylko Warszawa i Kraków.
Łódz ma więcej punktów niż Kraków, ale fatalna opinie kadry naukowej i słabe preferencje pracodawców.
Katowice mają więcej punktów niż Kraków, ale słabe opinie kadry naukowej i słabe preferencje pracodawców.
Kraków i Warszawa są swietnie oceniane przez kadrę akademicką.
Kraków i Warszawa są preferowane przez pracodawców

Warszawa to stolica, tam wszystko jest inne

W Krakowie i Warszawie liczą sie trzy przedmioty rekrutacyjne i Kraków i Warszawa są najlepsze.

ogólnie wniosek: nadal będą trzy przedmioty rekrutacyjne. A w 2015 roku zmienia się matura i nie będzie istniała podstawowa fizyka.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: randomlogin »

Trzy przedmioty, trzy - nigdy nie pisalem inaczej. W tymgtodstawowa< matematyka (i w Krakowie, i w Warszawie).
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

Na pewno byłoby miło, gdyby uczelnie podały juz teraz wymagania dla obecnych klas I i no i przy okazji gimnazjalistów i dla poprawiających matury w 2015:)
Na maturze 2015 trzeba będzie obowiązkowo zdawać 1 przedmiot na poziomie rozszerzonym i nie bedzie dodatkowych przedmiotów na poziomie podstawowym (jak fizyka).
Przyjmuję zakłady na 2015, ze Uj i inne wprowadzi poszerzoną matematykę solo lub do wyboru obok roz.fizyki, i po staremu biol i chemii poszerzona. I że nie będzie podstawowej matematyki.

Dlatego polecam II LO - mamy najlepszy wybór tych czterech przedmiotów rozszerzonych, bo mozna samemu dobierac przedmioty wg swojej kombinacji. A w innych liceach można zostać na lodzie - z podstawowa matematyką i byle jaką fizyką i kilka lat w plecy na nadrabianie materiału.
Ja mysle o studiach zagranicą, tak szczerze mówiąc, ale nie medycyna
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: randomlogin »

Byloby milo, to prawda - ale nie rozumiem w jaki sposob w 2015 zmieni sie sytuacja z punktu widzenia tych uczelni. Matematyka jest przedmiotem obowiazkowym - wiec z niego podstawa zostanie. A wymog rozszerzenia czegos z nawiazka realizuje zdawanie biologii i chemii. Wiec bedzie mozna zdawac taki zestaw, jaki jest wymagany teraz. No chyba, ze obowiazkowa podstawowa matematyka znika - popraw mnie, jesli sie myle, ze tak jednak nie jest.
Nie jestem adwokatem fizyki - mowilem tylko, zegtpoki co< jest togtarguably< troche lepszy wybor niz rozszerzona matematyka. A nie ze bedzie za 2-3 lata. Jestem adwokatem rozszerzania dwoch przedmiotow a nie trzech jesli ktos celuje w Krakow (i calkiem sensowna ilosc innych miejsc jako zapasowych), bo majac konkretna, ograniczona liczbe dodatkowych godzin szkoda marnowac je niepotrzebnie. Akurat w matematyce jest zasadnicza, jakosciowa i ilosciowa roznica miedzy materialem na poziom podstawowy i rozszerzony. A podstawe Bardzo dobrze zdac jest Bardzo prosto.
Widzisz, ty sie upierasz na to swoje II liceum, bo jest twoje, no i bo sie upierasz. A ja do numerka nic nie mam, ani mnie ziebi ani grzeje - nie wiem nawet ktore licea maja klasy z rozszerzona tylko biologia i chemia. Mowie tylko, ze z samej tylko analizy list rekrutacyjnych (polecam tegoroczne, obejrzec moze kazdy) wynika, ze wymog na przyklad 275 punktow jest realizowany wynikiem 98-100 z matematyki i 86-7-8 z chemii i biologii. Wymog 265 96-100 z matematyki i 83-4-5 z chemii i biologii. Widac wiec chyba, ktora matura jest prostsza? Wiecej niz 100% dostac nie mozna, wiec jeszcze rozszerzenie tej matematyki dodatkowo. no po co? Za to z chemii i biologii wyraznie jest jeszcze pole do manewru, do poprawy - nie lepiej skupic sie na tym?
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

[Link] Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

Czyli przyjąłeś zakład czy nie, bo nie zrozumiałam
Doczytałam jeszcze, że technika nowa maturę mają w 2016, więc zakłady są ostatecznie na 2016.
Twoje wyliczenia są ok. W 2011 pierwszy próg w Krakowie był 272, w 2012 pierwszy próg 281 i spadł
progi-punktowe-2012-vt42684-270.htm

Najlepsi wymiatacze mają duzo % z matury podstawowej z majcy, ale nie średnio cała klasa biolchem
Ja tam uważam, że lepszy jest profil biol-chem-fiz lub biol-chem-mat niż goły biol-chem. A najlepszy biol-chem-mat, bo daje przy okazji rozszerzoną matematykę na inne kierunki studiów i gwarantuje wysoki wynik z matury podstawowej, więc można mieć niższy z biologii i chemii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość