Które liceum w Krakowie?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
SierpniowaLwica
Posty: 10
Rejestracja: 1 maja 2014, o 09:43

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: SierpniowaLwica »

Latimeria chalumnae pisze:151? W ktorej rekrutacji?

Z tego co pamiętam to właśnie była ta dodatkowo utworzona klasa. a tak normalnie to chyba 160 pare

Jeśli masz ok. 165 punktów (tyle co ja ) to wydaje mi się, że się dostaniesz. Jeśli nie w pierwszej to w drugiej rekrutacji.

Ja mam dylemat nad II LO, ale może spróbuję szczęścia.
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Latimeria_ »

SierpniowaLwica pisze: Z tego co pamiętam to właśnie była ta dodatkowo utworzona klasa. a tak normalnie to chyba 160 pare
aa chyba że tak
w zeszłym roku do wszystkich biol chem matów z wyjątkiem klasy k (tej dodatkowej) próg wynosił 164 pkt.

i osobiście jak najbardziej polecam VIII LO
SierpniowaLwica
Posty: 10
Rejestracja: 1 maja 2014, o 09:43

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: SierpniowaLwica »

Latimeria chalumnae pisze:
i osobiście jak najbardziej polecam VIII LO
Problem polega na tym, że moja chemia jest na poziomie zero za sprawą nauczycielki z gimnazjum
Xmv

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Xmv »

No właśnie, też bym chciała do II LO, ale stwierdziłam, że to za wysokie progi.
Złożyłam już papiery do VIII, a na drugi wybór dałam X.
Obawiam się po prostu tego, że wszystkim testy poszły wybitnie dobrze i jednak będzie wysoki próg, a teraz nawet gdybym chciała coś zmienić w preferencjach, to nie moge, bo mieszkam dosyć daleko od Krakowa i już nie będę miała okazji tam pojechać wcześniej niż przed końcem roku szkolnego.
No nic, teraz pozostaje wrzucić na luz i czekać. :D
SierpniowaLwica
Posty: 10
Rejestracja: 1 maja 2014, o 09:43

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: SierpniowaLwica »

Xmv pisze:No właśnie, też bym chciała do II LO, ale stwierdziłam, że to za wysokie progi.
Złożyłam już papiery do VIII, a na drugi wybór dałam X.
Obawiam się po prostu tego, że wszystkim testy poszły wybitnie dobrze i jednak będzie wysoki próg, a teraz nawet gdybym chciała coś zmienić w preferencjach, to nie moge, bo mieszkam dosyć daleko od Krakowa i już nie będę miała okazji tam pojechać wcześniej niż przed końcem roku szkolnego.
No nic, teraz pozostaje wrzucić na luz i czekać.
Ja z koleii mieszkam 20 km od Krakowa i chcę dojeżdżać pociągiem. Do II będę mieć 162 a do VIII 151 więc słabo /
na trzeci wybór VI albo X
Xmv

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Xmv »

Więc możliwe, że się spotkamy w którejś z tych szkół.:gt
Rozalinda

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Rozalinda »

Cześć! Ja przewiduję około 160 punktów i szczerze mówiąc nie jestem zdecydowana nawet co do profilu, ale na pierwszy wybór daję VIII LO (biol-chem-mat i mat-geo-wos), drugi VII (mat-geo-ang), a trzeci X (biol-chem-mat). Niektóe panie są takie miłe, że po telefonicznym uzgodnieniu podają dokładnie informacje co do progu punktowego z zeszłego roku. Np. w X pani mi powiedziała, że na biol-chemy był próg 145 punktów i 149 punktów, ale w tym roku przewidują niższe i żeby się nie sugerować, więc spokojnie!

Ktoś może będzie mieszkał w internacie na Ułanowie lub Grochowej? Szukam współlokatorki :)
ellia

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: ellia »

A ja mam jeszcze inne pytanie. Dlaczego progi podane przez gazetę wyborczą, szkoły i te które podają na necie uczniowie tych szkół tak się różnią? Każdy mówi co innego i już się w tym gubię :( Chciałabym iść na biol-chem do V lo (mam 176 pkt) ale boję się że się nie dostanę. Do I lo dostałabym się ale jednak V jest lepsze jeśli chodzi o wyniki matur. Jeżeli na forum jest ktoś kto w zeszłym roku dostał się na biol-chem w V to napiszcie proszę ile mieliście pkt :) No i jeszcze chciałabym prosić uczniów nowodworka o opinie na temat nauczycieli na biol-chemach.
LuceC

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: LuceC »

zdjęcie koleżanki. :) przy czym F to w większości laureaci oraz finaliści a I oraz H - reszta. :P

Do poprzedniego roku szkolnego można było pójść na humana (dużo osób tak robiło), a później się przenieść, jednak od tego roku można tylko z klasy o tym samym profilu na ten sam się przenosić.

Próbuj, może się uda, np. z II rekrutacji. Obecnie sam spędziłem rok w V i jestem bardzo zadowolony ze względu na podejście do ucznia - nauczyciele bardzo dobrze uczą, zawsze są w stanie odpowiedzieć na dodatkowe pytania po lekcji etc. spokojnie nauczysz się do matury jak i do olimpiady jeśli tylko będziesz miałą taką chęć i wytrwałość. :)
Czasami trzeba przysiąść do książek, ale w moim przypadku było to tylko z bio/chem i matmy.

Pozdrawiam.
SierpniowaLwica
Posty: 10
Rejestracja: 1 maja 2014, o 09:43

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: SierpniowaLwica »

Piszcie jutro gdzie się dostaliście
kiniora

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: kiniora »

Jestem już na studiach i tak sobie wspominam tamte dylematy sprzed kilku lat, czyli które liceum. I powiem wam, że zastanawiałam się nad tzw. renomowanymi liceami. Przeważyły względy położenia szkoły i wybrałam XIV. Moja koleżanka wybrała renomowane liceum, a teraz i tak studiujemy razem. Uczyła się w szkole, gdzie nie można się było pomieścić ani w klasach, ani na korytarzu, uczyli się do wieczora, a wklasie było ponad 30 uczniów. Ja miałam lekcje najpóźniej do 15.00, fajnych belfrów, choć jeden był wyjątkowo upierdliwy (facet ma problem). Pozostali to wymagający i konkretni nauczyciele. Jak ktoś się chciał dobrze uczyć, to się przy nich nauczył. Oczywiście byli też leserzy i imprezowicze, ale oni jechali na dopach.
Uważam że czternastka to szkoła, która nie jest molochem, gdzie nikt nikogo nie zna. Z każdym problemem się szło do nauczyciela (oczywiście oprócz tego jednego) i zawsze pomógł. Wszystkie klasy wyposażone tak, że trudno uwierzyć. Kurcze, nie rozumiem tych, którzy swój wybór dokonują w oparciu jakieś dziwne opinie renowmowanych szkół. To by oznaczało, że w szkołach są lepsi i gorsi nauczyciele. Nie są, to tylko od was zależy jak wykorzystacie tych nauczycieli. Idźcie di czternastki, mówię wam że będziecie zadowoleni z tego wyboru.
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: matyldzioch »

SierpniowaLwica, ja do V na biol-chem a jak reszta?
Gość

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Gość »

Matyldzioch, a wiesz może jaka klasa? :) Na e-omikronie nie było, ale w V wywieszono listy przyjętych już z podziałem na klasy. Ja klasa I :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości