Które liceum w Krakowie?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Woockash
Posty: 260
Rejestracja: 9 paź 2009, o 18:10

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Woockash »

czy wszyscy na medycynie są tacy rywalizujący i nudni? gt.
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

[Link] Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

Woockash pisze:czy wszyscy na medycynie są tacy rywalizujący i nudni? gt.
To jest miły wątek o wyborze liceum a Kolega randomlogin sie wtrąca. Jak się przepatrzy jego posty szukaj.php?cx=002297090555423402656%3An ... &sa=Szukaj

to mozna przeczytac, ze zdawał maturę 5 lat temu, zdawał na maturze historię sztuki, chciałby po medycynie studiowac prawo albo pracowac w szkole jako nauczyciel biologii, pisze we wszystkich wątkach regionalnych, jest świetny z matematyki, zna się na każdej uczelni - po prostu Leonardo da Vinci 2013
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: randomlogin »

[at] 1sacca1, Wow, ale podsumowanie informacji o mnie - podziwiam, ze sie chcialo - choc dziwie sie troche, ze lepszych rzeczy do roboty nie masz. Wiesz o mnie wiecej niz ja sam! Zdawalem 5 lat temu - prawda. Historie sztuki zdawalem - tez prawda, ale nie 5 lat temu, tylko pozniej. Studiowac po medycynie prawo - jedna z opcji, wielu opcji. Tym co powazniej bym chcial niekoniecznie sie tu dziele, w kazdym razie nie wszystkim. W szkole jako nauczyciel biologii - chetnie, kolejna alternatywa. Swietny z matematyki - skad ten pomysl? Pisalem ja na maturze, do tego nie trzeba byc swietnym. Zna sie na kazdej uczelni - znowu, skad ten pomysl? O niektorych wiem wiecej, o niektorych mniej. A podzial na watki regionalne na naszym forum dziala bardzo slabo - dyskusja w kazdym z nich schodzi na ogolnokrajowe uogolnienia bardzo szybko - zreszta wiekszosc udzielajacych sie osob udziela sie w wielu, tak to jest jak sie po prostu klika nowe posty.

Gdzie sie ja sie bawie we wrozbite? Piszac prawdopodobnie czy najpewniej? Taka jest tendencja, po prostu. Przesledz sobie jakie przedmioty sa brane pod uwage w czasie rekrutacji od wprowadzenia nowych matur - ilosc uczelni rezygnujacych z rozszerzonej fizyki na rzecz podstawowej lub na rzecz matematyki sie od kilku lat co roku zwieksza. Nie wiem wiecej niz senaty uczelni - obserwuje zmiany. BTW - twoje i pewnie tak zostanie jak rozumiem wrozeniem nie jest, ani wybieganiem poza wiedze senatu? A matematyke podstawowa na 90+% SPOKOJNIE pisza ludzie po samych biol-chemach, i akurat przygotowanie sie do tej matury w porownaniu z biologia i chemia to jest naprawde nic.

Nie rozumiem pytania, z ktorego jestem liceum - jakie to ma znaczenie, biorac pod uwage, ze juz w nim nie jestem, o czym ty najwyrazniej wiesz. A wtracam sie, bo mam rodzenstwo i wbrew pozorom takie jak tutaj wybory obserwowalem z bliska calkiem niedawno. Ale przyznaje, ze do napisania zmotywowalo mnie przede wszystkim przesmieszne stwierdzenie o najlepszych studentach w Krakowie. I naprawde, numerek przy skrocie LO nie robi na mnie wrazenia - jest mi obojetne czy taka a nie inna klase uruchomi taka a nie inna szkola. Celujac w akurat krakowska medycyne decydowanie sie na trzy rozszerzenia jest moim zdaniem bez sensu i tyle - jesli ma sie w planach medycyne w ogole (gdziekolwiek w Polsce), to wtedy mozna nad tym debatowac (choc tutaj jako trzeci przedmiot poki co lepsza wydaje sie byc fizyka, ale jak mowie tu juz faktycznie mozna dyskutowac).
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

[at]
Nie dostałeś sie na dzienną medycynę w Krakowie - tak?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: randomlogin »

Alez dostalem sie - wlasnie te 5 lat temu. Czemu sie mialem nie dostac?
EDIT: Chodzi ci o to moje nasmiewanie sie z najlepszych krakowskich studentow? No wlasnie dlatego sie nasmiewam, ze jestem na tych studiach, widze to co sie dzieje na wlasne oczy przez co najmniej 5 dni w tygodniu przez 9 miesiecy w roku. Z obcych sie nie nasmiewam - ze swoich moge, bo jestem jednym z nich.
papugaara

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: papugaara »

Ja również byłam na dniach otwartych II lo. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to brud. Brudna podłoga, brudne ściany. Podobała mi się natomiast hala sportowa i siłownia. Woźny nie zrobił namnie dobrego wrażenia - nadęty .
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

[Link] Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

randomlogin pisze:[at] Celujac w akurat krakowska medycyne decydowanie sie na trzy rozszerzenia jest moim zdaniem bez sensu i tyle - jesli ma sie w planach medycyne w ogole (gdziekolwiek w Polsce), to wtedy mozna nad tym debatowac (choc tutaj jako trzeci przedmiot poki co lepsza wydaje sie byc fizyka, ale jak mowie tu juz faktycznie mozna dyskutowac).
A zdawałeś jednak poziom rozszerzony z wszystkiego i to 5 lat temu:)

post621450.html

Więc nie dezinformuj. Lepiej jest zdawać matematyke rozszerzoną, a nie fizyke. Bo na wiele uczelni i wiele kierunków liczy się matematyka rozszerzona / i to wg dobrego przelicznika, czyli mniej za podstawę/ a nie fizyka. Fizyka to przedmiot niszowy.

I jak sie komus zmieni, czyli n.p. Ty chciałbys isć na prawo, to potrzebujesz na prawo matematykę rozszerzoną. Fizyke możesz sobie wsadzić w buty.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: randomlogin »

Tak - bo piec lat temu zasady rekrutacji na UJ byly takie, ze liczyly sie rozszerzenia z chemii, biologii i fizyki. Teraz, jak zapewne zauwazylas - zamiast rozszerzonej fizyki jest (najsensowniej) podstawowa matematyka. Jestes chyba w stanie dostrzec, ze to odmienne sytuacje?

Wiele uczelni i wiele kierunkow - napisalem moim zdaniem i ze to do dyskusji, prawda? Ja uwazam, ze w kontekscie lekarskiego sensowniejsza od rozszerzonej matematyki jest fizyka poki co - sa tacy, ktorzy wola z rozszerzona matematyke. To zalezy od tego kogo jakie miasta interesuja i jakie alternatywne kierunki - ogolnie tu mozna sie zastanawiac. Ale pierwotnie pisalas o medycynie w Krakowie, gdzie sprawa jest jasna.

Nie rozumiem linka ktorego wrzucilas - przeciez tam pisalem o limitach miejsc i o tym kiedy sie pojawiaja, co nie ma dokladnie NIC wspolnego z cala reszta twojego posta.
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

Ktoś tam: Ja jestem zdania, że na lekarski powinna być wymagana biologia, chemia, fizyka, matematyka i historia sztuki na rozszerzeniu, tak żeby się powoli przyzwyczajać do nauki niepotrzebnych rzeczy i sporej ilości materiału.

randomlogin
No a ja jak juz pisalem w Innym Miejscu takie podejscie popieram, bo wszystkie te przedmioty mam na rozszerzeniu zdane."

Zdawałeś też matematyke rozszerzoną - bardzo mądrze. I bardzo dobrze wiesz, że z zwykłej klasy mature podstawową pisze się słabo, a z klasy matematycznej świetnie.

A jesli zdawałeś:
- biol chem fizykę za pierwszym razem na maturze na medycynę
- dodatkowo zdawałeś matematyke rozszerzoną
- zdawałeś historię sztuki potem czyli z kolejnych latach,

to znaczy, ze nie dostałeś się na medycyne za pierwszym razem, i w kolejnych latach próbowałes dostać się na cos innego, więc poprawiałeś maturę.

A teraz ściemniasz o wyborze przedmiotów maturalnych, bo myslisz, ze licealiści to matoły.

Rozpoznawanie troli internetowych mielismy już w drużynie zuchowej
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: goodman »

1sacca1 pisze:Rozpoznawanie troli internetowych mielismy już w drużynie zuchowej
to coś ci to cienko idzie
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Trzyszcz »

Po 13 postach już tu chcesz ustawiać kto jest trollem

Taka trollowa zmyła? xd
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Giardia Lamblia »

1sacca1 pisze:Po drugie na 100% maturę podstawową z matematyki podstawowej pisza tylko ludzie z rozszerzonych klas matematycznych
A to dziwne, bo u mnie co najmniej kilka osób miało 100% z podstawy a ja z biol-chemu pochodzę.

Podstawa ma zupełnie inne typy zadań i częściowo zagadnienia niż rozszerzenie. Nie widzę za bardzo sensu porównywania tych dwóch poziomów.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: moorisett »

w sumie należałoby rozpisać konkurs na trolla roku, zanim halidorowi urośnie poważna konkurencja.

u mnie w szkole rok wcześniej średnia w biol-chemach była 94% z matmy podstawowej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości