Który mikroskop lepszy?

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
iamstrong
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2011, o 17:16

Który mikroskop lepszy?

Post autor: iamstrong »

Cześć, dostałam stypendium i planuję zakupić mikroskop. Spośród tych na Allegro wytypowałam dwa które mnie najbardziej interesują i które są, moim zdaniem, naprawdę dobre, a takiego właśnie sprzętu potrzebuję. Proszę, abyście wskazali mi który z tych mikroskopów jest lepszy? Dodam, że to mój pierwszy mikroskop

Mikroskop TPL Trino LAB 40-1000 laboratoryjny

Mikroskop Bresser Researcher Trino 40-1000x

z góry dziękuję za porady
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Który mikroskop lepszy?

Post autor: planapo »

A poczytaj dokladnie tematy (calkiem niedawne posty) w tym dziale bo co moglismy powiedziec to zesmy na temat tej klasy mikroskopow juz powiedzieli i dosc dlugie dyskusje sie przetoczyly z bardzo ciekawymi argumentami za i przeciw. powtarzac sie nie bardzo jest sens.

wskazany sprzet najgorszy nie jest i jak na poczatek oczywiscie moze byc, ale czy jest naprawde dobry to bym sie mocno zastanawial.

z tej klasy jakosciowo/cenowej i z duzymi mozliwosciami rozbudowy (to bardzo wazne) jest jeszcze delta:

Kod: Zaznacz cały

deltaoptical.pl/blizej_zycia/mikroskop-delta-optical-genetic-pro-trino,d1923.html
i zawsze przed zakupem nowego trzeba sobie zadac pytanie: co mialbym za te same pieniadze na rynku wtornym? bo czasami ZNACZNIE wiecej i w lepszej jakosci, ale szerzej o tym we wspomnianych tematach (tu jednak nieco sie trzeba znac albo liczyc na fachowe porady innych)
1.jpg
(9.56 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Który mikroskop lepszy?

Post autor: _Marcin_ »

zależy jeszcze do oglądania czego potrzebny jest tej Pani ten mikroskop, od tego też duzo zależy. Jak jakieś bardziej zaawansowane obserwacje, to nie wyobrzam sobie mikroskopu bez oświetlenia w systemie Kohlera i możliwosciami rozbudowy.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości