kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
wojtekpa
Posty: 43
Rejestracja: 14 gru 2012, o 19:26

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: wojtekpa »

JohnyM pisze:To jest to samo. UPO zawiera po prostu elementy, dzięki którym przystosujesz je także do MST. Ale na twoim miejscu, jeśli nie robisz pomiarów petrologicznych lub tym podobnych i nie potrzebujesz odczytu z dokładnością co do 1stopnia, to kupiłbym folię polaryzacyjną za 10zł i zrobił zestaw do polaryzacji dla pięciu mikroskopów.
Dzięki za sprostowanie. Myślałem że jednak jest różnica ze względu na średnicę obiektywu (na nim chyba siedzi analizator) w MST. Po świętach przyjrzę się bliżej jak to wygląda, wtedy pozwolę sobie jeszcze raz do was zwrócić. Myślałem również o zaadaptowaniu filtrów z innych mikroskopów bardziej dostępnych na rynku jak Evo Delty. A co do obiektów to głownie minerały, więc wielkiej dokładności nie potrzebuję szczególnie jeżeli to tylko czyste amatorstwo.
Pozdrawiam
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

To kup folię, i wrzuć kawałek między nasadkę i statyw (analizator) i kawałek na port świetlny (obrotowy polaryzator) i voila.
Kokon
Posty: 62
Rejestracja: 21 mar 2013, o 14:36

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Kokon »

Poszukuję Olympusa BH2 tudzież Nikona Labophot 2 z trinokularem.
kriscavok
Posty: 398
Rejestracja: 2 lut 2011, o 12:31

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: kriscavok »

Zbieram na nowy aparat

Oświetlacz EPI PZO OE1, Samsung NX5 z akcesoriami i parę drobiazgów na sprzedaż.

ebay.pl/sch/kriscavok1/m.html?item=160999332689&sspagename=STRK%3AMESELX%3AIT&rt=nc&_trksid=p3984.m1558.l2649&_trksid=p4340.l2562

allegro.pl/pzo-oe1-epi-do-mikroskop-ow-biolar-studar-mb30-i3136082299.html
Mattia
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2013, o 15:10

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Mattia »

Witam,
szukam pudełka drewnianego (skrzyneczki) do starego mikroskopu szkolnego PZO (podobny do mb30 lecz z lusterkiem a nie z lampą). Orientacyjne wymiary mikroskopu to: wysokość 360 mm, szerokość 165 mm, głębokość 220 mm. Proszę o ewentualne informacje na pw, dużo jeżdżę po kraju więc możliwy będzie odbiór osobisty.
Pozdrawiam
meszuge86
Posty: 7
Rejestracja: 2 paź 2012, o 12:49

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: meszuge86 »

Witam.

Poszukuję zasilacza do mikroskopu Biolar. Osoby zainteresowane sprzedażą proszę o kontakt pw
jwharadrim
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2012, o 21:28

Kupię mikroskop ,najlepiej PZO Studar

Post autor: jwharadrim »

Witam
Szukam osoby chętnej do sprzedania mikroskopu PZO (najlepiej PZO Studar) za cenę do 400zł
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: sebba28 »

Sprzedam obiektyw do kontrastu fazowego:
Plan PH100/1.25 oil, 160/0.17
Ewentualne informacje na pw.
RSCN2950.JPG
RSCN2944.JPG
DSCN2951.JPG
mam takze do sprzedania 4 obiektywy polaryzacyjno-interferencyjne PZO.
Problem jest tylko z obiektywem 100x,soczewka ktora rozdwaja obraz jest albo zalana czyms, albo rozwarstwiona (patrz zdjecie 2) .Wymontowalem ja i teraz obiektyw dziala jako zwykly (nie rozdwaja obrazu).Reszta obiektywow jest ok.
DSCN2963.JPG
RSCN2972.JPG
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

co jakis czas zastanwiam sie czy aby nie sprzedac swojego Motica B3 celem doinwestowania glownego mikroskopu. Nie jest to jakas super okazja, ale wszystko co powienien miec ma i na dosc dlugi czas moze starczyc komus kto powazniej chce sie zajac zabawa w mikrofotografie, ja posiadam go ponad 10 lat (od nowosci, wiec dobry stan jest gwarantowany). Tego typu set jest dosc rzadko spotykany za jednym zamachem.

dane:
- glowica tri 50/50 dla foto (czyli niezalecana przeze mnie opcja, jednak nie znaczy to ze nie daje rady - sam mase zdjec zrobilem)
- fototubus 4x przy wymontowanej optyce (dajacej puste powiekszenie) radzi sobie bardzo dobrze w projekcji bezposredniej - tu porownania mikrofotografia-ogolnie-testy-porady-do ... 016-15.htm niedawno zrobione stackowane zdjecia: ro-ne-zdj-cia-niemieszcz-ce-si-w-innych ... 191-60.htm i owady-i-paj-czaki-vt35922-15.htm
- obiektywy achromaty PZO: 5, 10, 20, 40 100
- zestaw UFC PZO zaadaptowany do tego mikroskopu: prosta polaryzacja, ciemne pole, KF dla 20x i 40x
- oswietlenie kohlera, lampa 20W halogen (moze da sie wstawic cos mocniejszego, na elektronice sie niestety nie znam)
- wygodny w pracy - pod tym wzgledem lepszy od Biolara
- okulary - 10x szerokokatne

- ewentualne dodatki:
obiektyw Nikon E Plan 40/0,65, pierscien m42 i moze cos sie jeszcze znajdzie
motic.jpg
zdjecie pogladowe, nie zawiera wszystkich oferowanych czesci.

jesli ktos jest zainteresowany niech pisze pw.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Pickul »

Ja przypomnę, że chętnie kupię oświetlacz halogenowy do Biolara OH4 20W6V, lub wymienię - nazbierało mi się trochę ciekawych części.
Kokon
Posty: 62
Rejestracja: 21 mar 2013, o 14:36

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Kokon »

Ja jestem zainteresowany DIC do biolara.
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: sebba28 »

Do sprzedania:

Kondensor szczelinowy PZO
DSCN3017.JPG
DSCN3020.JPG
wiecej info na pw
Awatar użytkownika
Emax
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2013, o 19:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Emax »

Kupię obiektyw 20x PZO.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości