kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Boguslaw

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw » 27 kwie 2019, o 15:08

mikrotom, dla mnie cudo!
Jednak nie wyrobiłbym nawet na 20 rat po 1000zł (przy kredycie) :beczy:

phacops

Post autor: phacops » 28 kwie 2019, o 23:29

Boguslaw pisze:
25 kwie 2019, o 18:47
Też tak myślę, ale staram się sprawdzić :-)
Mnie ten Biolar niby wyszedł: 210 (statyw) + 50 (stolik) + 30 (oświetlacz) + 30 zł (zasilacz) + 40-50 trzy obiektywy + koszty wysyłki ok. 50 czyli 420-430 zł.
Jednak jest to nieadekwatne do realiów, bo posiadane do niego części zbierały się u mnie przez lata kupowane "przy okazji", a teraz chcę sprawdzić ile to skompletowanie kosztowałoby w ciągu 1-3 miesięcy?
No i kluczową część do zestawu możesz czasem czekać i pół roku. I to nawet w przypadku podstawowego wyposażenia. Kupisz dajmy K3 a za jakiś czas pokaże się K51. Opłaca się brać zdekompletowany zestaw i go uzupełniać mając czas trzeba się jednak na tym znać i nie łykać wszystkiego co jest podpisane jako PZO biolar. Kompletowanie to jest bardzo dobra opcja dla mających studara lub MB30. Mają wtedy działający mikroskop dokupują kluczowe części i czas ich nie goni.

Boguslaw

Post autor: Boguslaw » 1 maja 2019, o 13:28

phacops , zgadzam się.
Zwłaszcza mając niekompletny, do tego np. pierwszy lub jedyny mikroskop, ja osobiście "sraczki bym dostał" :-D

mikrotom

Post autor: mikrotom » 9 maja 2019, o 07:39

Witam koledzy ,staram się zrozumieć ten tok myślenia i postępowania w przypadku zbieractwa i kompletowania biolara za 400 zł, co zajmuje wam całe lata aby w końcu skompletować całego Biolara, na allegro kompletny można kupić już za 900 zł,
Domyślam się że to nie chodzi o cenę tylko o sam fakt zakupu w jak najniższej cenie bez względu na czas,
W porównaniu przychodzą mi na myśl tanie linie lotnicze gdzie osoby czekają cały rok aby wybrać się na przelot samolotem za 50 zł po Europie wtedy to doznają osobistej satysfakcji przelotu w w jak najniższej cenie,
Naprawde chce wam sie czekać kilka lat tylko po to żeby zaoszczędzić 400 zl? ,

helołtarshelołkejs

Post autor: helołtarshelołkejs » 9 maja 2019, o 18:45

tu raczej nie chodzi o oszczędność tylko o to że w zestawie raz że nie dostaniesz wszystkiego oryginalnego a dwa że nie wiadomo w jakim jest to stanie.

Karol__

Post autor: Karol__ » 9 maja 2019, o 21:11

mikrotom pisze:
9 maja 2019, o 07:39
Naprawde chce wam sie czekać kilka lat tylko po to żeby zaoszczędzić 400 zl? ,
To nie jest jakaś regularna praktyka. Boguslaw teraz planuje coś takiego bardziej w ramach zabawy. Takie kolekcjonowanie ma miejsce, ale zazwyczaj przy droższych i mniej dostępnych mikroskopach niż Biolar. planapo kiedyś tak uzbieral całego nikona. I wtedy nie jest to 400 zł tylko znacznie, znacznie więcej. I tak, chodzi tu o cenę między innymi. Wiele osób ma inne mikroskopy, wiec nie potrzebuje Biolara na teraz. I to jest fajna alternatywa, co jakiś czas kupić tani element, ziarnko do ziarnka prawda. I bez przesady z tymi „latami”. W pare miesięcy spokojnie można taki zestaw skompletować.
helołtarshelołkejs pisze:
9 maja 2019, o 18:45
tu raczej nie chodzi o oszczędność tylko o to że w zestawie raz że nie dostaniesz wszystkiego oryginalnego a dwa że nie wiadomo w jakim jest to stanie.
Po pierwsze, między innymi chodzi o oszczędność. Po drugie spokojnie dostaniesz w wielu zestawach same oryginalne części. Po trzecie jeśli nie wiadomo w jakim jest stanie mikroskop to skąd wiadomo w jakim stanie są części które kupujesz?

ODPOWIEDZ