kurs pedagogiczny dla biologa

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
awe1030@op.pl

kurs pedagogiczny dla biologa

Post autor: awe1030@op.pl »

Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc jeŻeli ktoś moze mi pomóc.
Chodzi mi o to ze w tym roku kończę studia licencjackie biologie ale o profilu nienauczycielskim. Czy jest ktoś z krakowa kto wie gdzie moge zrobić kurs pedagogiczny albo jakieś uprawnienia pedagogiczne zebym mogla uczyć w szkole, najbardziej interesuje mnie zeby to było w systemie dziennym.
Adres e-mailowy to uŻytkownik.
Za pomoc dziękuje bardzo i pozdrawiam
stud

kurs pedagogiczny

Post autor: stud »

Na ujocie na biologii jest taki kurs pedagogiczny, prowadzą go chyba ludzie z zewnątrz więc moŻe spróbuj się tam dowiedzieć (Instytu Zoologii, ul. Ingardena)
bagatha

Re: kurs pedagogiczny dla biologa

Post autor: bagatha »

witaj
studiuje biologie w Poznaniu, jesli to cos pomoze: u nas kurs w zasadzie mozna wziasc w kazdym prawie roku, bo dolaczasz do grupy z I roku.
A przy okazji, jestes zadowolona z tych studiow?
ja jestem dopiero na I roku, zamierzam uciekac na Akademie Medyczna.tak podpytuje z ciekawosci pozdrawiam serdecznie, powodzenia

agatha
Gość

Re: kurs pedagogiczny dla biologa

Post autor: Gość »

ja teŻ studiuję biologię ale coraz bardziej czuję Że popełniłam błąd.Nie chcę być nauczycielką a obecnie w Polsce jest praktycznie niemóŻliwe znalezienie pracy po tym właśnie kierunku.MoŻe teŻ spróbuję w tym roku zdawać na medycynkę:)
Gość

Re: kurs pedagogiczny dla biologa

Post autor: Gość »

ja teŻ studiuję biologię ale coraz bardziej czuję Że popełniłam błąd.Nie chcę być nauczycielką a obecnie w Polsce jest praktycznie niemóŻliwe znalezienie pracy po tym właśnie kierunku.MoŻe teŻ spróbuję w tym roku zdawać na medycynkę:)
studentka uj

biologia na uj

Post autor: studentka uj »

Nie Ty jedna, teŻ studiuję biologię i nie widzę przed sobą perspektyw. I kierunek nie jest taki, jak sobie go kiedyś wyobraŻałam Nie mają pieniędzy prawie na nic a studentów traktują jak zło konieczne
anfur

Re: kurs pedagogiczny dla biologa

Post autor: anfur »

Jestem sfrustrowana. Skończyłam AR we Wrocławiu na wydz Biologii i Hodowli Zwierząt - no i szukam pracy Zastanawiam się nad kursem pedagogicznym. Czy Ktoś ma fajne doświadczenia z tego tematu - chodzi mi o Wrocław?
anfur
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: kurs pedagogiczny dla biologa

Post autor: Teba »

studentka uj pisze:Nie mają pieniędzy prawie na nic a studentów traktują jak zło konieczne
Bzdura! Biologia jest stopniowo przenoszona na nowy kampus UJ (Centrum Badań Przyrodniczych) Do dwóch lat przeniesiona zostanie zoologia, dlatego instytut na Ingardena wygląda jak wygląda i jest wyposażony tak jak jest wyposażony. Nie można powiedzieć, że w Kampus nie zostały władowane pieniądze, wyposażenie też nie jest najgorsze. Na starym miejscy pozostanie botanika - no bo trudno przenosić Ogród botaniczny, poza tym UJ działa razem z PAN i też nie za bardzo będą się przenosić. Tak więc botanika zostaje, ale reszta, wkrótce będzie na nowoczesnym i dobrze wyposażonym Kampusie.
Studentów traktują jak zło konieczne? Kto? szczerze mówiąc spotkałem się z takim traktowaniem tylko raz. no dwa razy 1) w sekretariacie - ale na innych wydziałach i uczelniach nie jest lepiej, poza tym tak było na początku roku, teraz nie ma nawet kolejek 2) na laborkach z nieorganicznej - ale myślę, że wszędzie zdarzają się ludzie, którzy traktują swoją pracę jak roboty przymusowe.
studentka uj pisze:I kierunek nie jest taki, jak sobie go kiedyś wyobrażałam
To znaczy, że źle sobie wyobrażałaś biologię. No przykro mi. Ja jestem biologią zachwycony.
Ona23

Re: kurs pedagogiczny dla biologa

Post autor: Ona23 »

Na AP w Krakowie gdzie studiuję biologię na IV roku na wydziale pedagogicznym moŻna zrobić ogólny kurs pedagogiczny do kazdego przedmiotu.
Pirania

xyz

Post autor: Pirania »

A ja marzę o tym aby być nauczycielką biologii. Po prostu marzęChcę tego jak nie wiem co!Na razie w stosunku do was jestem jeszcze smarkulą-rozpoczynam kl.maturalną i dlatego chcę się was zapytać:co zdawać, gdzie i na co :)
madzia
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 11:45

Re: kurs pedagogiczny dla biologa

Post autor: madzia »

CZY PO BIOTECHNOLOGII MOZNA BYC NAUCZYCIELEM ROBIAC JAKIES PODYPLOMOWE KURSY? CO MYŚLICIE? JA RÓWNIEŻ CHCIAŁABYM BYC NAUCZYCIELEM JAK NIE WIEM CO .POZDRAWIAM
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: kurs pedagogiczny dla biologa

Post autor: Hanta »

madzia no no pierwszy raz się spotakłam z takim przypadkiem, żeby ktoś chciał po biotechu uczyć i sama nie wiem co o tym myśleć

w razie czego podyplomówka chyba nie konieczna nie wiem czy wszędzie ale u mnie biotechnolodzy mieli możliwość zrobienia sobie kursu pedagogicznego w trakcie studiów, podobnie jak biolodzy na wszystkich specjalnościach

ale szczerze to biotechnologia, mikrobiologia i biochemia niewiele mają wspólnego z zawodem nauczyciela, a o prace chyba jednak łatwiej w innych miejscach niż szkoły
Parthenos
Posty: 25
Rejestracja: 20 sty 2007, o 11:05

Re: kurs pedagogiczny dla biologa

Post autor: Parthenos »

Ona23 pisze:Na AP w Krakowie gdzie studiuję biologię na IV roku na wydziale pedagogicznym można zrobić ogólny kurs pedagogiczny do kazdego przedmiotu.
właśnie miałam o tym napisać
ja studiuje na 2 roku i narazie jestem zadowolona może to dziwne ale chce zostać nauczycielką
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości