Kursy "Medyczne" PCK

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Shep
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2008, o 11:08

Kursy "Medyczne" PCK

Post autor: Shep »

Witam. Mam pytanie. Ostatnio dowiedziałem się, że jest takie coś jak kursy medyczne PCK. Uczą tam pierwszej pomocy itp. Mam zamiar na to iść i w czwartek idę się dokładnie dopytać, ale może ktoś z was wie coś o tym? Np. ile to trwa i czy po ukończeniu tych kursów dostaje się jakąś legitymację, że jest się ratownikiem PCK czy coś w tym stylu. Za odpowiedzi z góry dziękuję. Pozdrawiam.
jaa ;)
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2006, o 09:30

Re: Kursy "Medyczne" PCK

Post autor: jaa ;) »

taki kurs jest prowadzony w wymiarze 16 godzin dydaktycznych. Każda osoba, która została przeszkolona oraz zdała egzamin otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu Kursu Pierwszej Pomocy PCK, z tekstem Certyfikatu Europejskiego Referencyjnego Centrum Pierwszej Pomocy i Logo Czerwonego Krzyża.
Kurs obejmuje 7 godzin wykładów i 9 godzin ćwiczeń
Shep pisze:ratownikiem PCK
możesz nim zostać po ukończeniu 18 lat.
Shep
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2008, o 11:08

Re: Kursy "Medyczne" PCK

Post autor: Shep »

A otrzymuję legitymację? I jakie są tego koszty? W czwartek dokładnie się dowiem bo idę do PCK się dopytać.
jaa ;)
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2006, o 09:30

Re: Kursy "Medyczne" PCK

Post autor: jaa ;) »

Shep pisze:jakie są tego koszty
w Poznaniu. koszt kursu wynosi 100zł
legitymację PCK możesz otrzymać, jeśli działasz np. w szkolnym kole PCK.
Szczegółowe informacje nt. ratownika PCK przesłałam Ci już na PW.

onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Kursy "Medyczne" PCK

Post autor: onlyma »

Ja mieszkam w mieście w którym pełno jest wyciągów narciarskich i mając ten kurs moi znajomi, którzy jeżdżą na nartach mają darmowy wstęp na wyciąg w ramach tego, że mają kurs i można powiedzieć, że pracują jako ratownicy. Według mnie bardzo fajna sprawa mieć taki kurs zrobiony.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Kursy "Medyczne" PCK

Post autor: Padre Morf »

Ten kurs 16h nie daje tytułu ratownika ale o tym była już mowa a propos MSM w innym wątku.
Shep
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2008, o 11:08

Re: Kursy "Medyczne" PCK

Post autor: Shep »

Dzisiaj idę do PCK się dowiedzieć wszystkiego Mam nadzieję, że dobrze mi to wytłumaczą i się tam zapisze. Jak wrócę to napisze dokładne informacje.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Kursy "Medyczne" PCK

Post autor: biolga »

Przeglądałam oferty Centrum Szkoleń Medycznych w Łodzi. Co mi da np. taki certyfikat Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości