Kursy przygotowawcze do matury...

Ogłoszenia na temat wydarzeń przyrodniczych, opinie i komentarze, tematycznie związane z forum przyrodniczym.
.:Madzia:.
Posty: 17
Rejestracja: 9 lip 2008, o 16:39

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: .:Madzia:. »

Ja też chodziłam na zajęcia Medicusa, do Wrocławia.
Od października, dlatego na początku zajęcia odbywały sie co dwa tygodnie.
Ten kurs to świetna powtórka tego, co nauczyłeś się w szkole. Pomaga zaplanować czas i zdążyć ze wszystkim do matury. Dostajesz obszerne opracowanie każdego tematu, potem jest wykład, notujesz. Druga godzina to rozwiązywanie zadań. Są to zadania głównie wzięte z wcześniejszych matur. Wykładowcy, którzy są też egzaminatorami (przynajmniej we Wrocku) mowią na co zwrócić szczegolną uwagę, jaka jest matodyka rozwiązywania zadań, jak się nie naciąć na jakiejś głupocie:)
Dostajesz na koniec odpowiedzi do zadań i materiały, o czym będą następne zajęcia.
Ogólnie jest przyjemnie, trochę męczy siedzenie 6 godzin, po dwie na każdy przedmiot(szczegolnie, jak dzień wczesniej imprezowałeś do trzeciej rano,pić się chce i marzysz o spaniu, ale pieniądze, ktore wydałeś mobilizują do słuchania )
Też miałam daleko, 2 godziny autobusem. Od 8 do 10 jechałam, od 11 do 17.30 wykłady, w domu byłam około 21. ale czego się nie robi dla tej wymarzonej medycyny?
P.S. Podziwiam ludzi, ktorzy poszli na kurs w pierwszej klasie. Jeżeli matreiał jest nieprzerobiony to ten kurs to strata czasu.
Awatar użytkownika
Gormetiel
Posty: 50
Rejestracja: 19 lut 2008, o 19:46

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Gormetiel »

A orientujecie się czy jest możliwość uczenia się samej chemii na kursach tego typu? Nauczycielkę od biologii mam wspaniałą, studenci medycyny stwierdzili, że łatwiej dostać 4+ z kolokwium niż i naszej wychowawczyni z klasówki ponadto to cudowna kobieta Zaś, co do chemii. Na dzień dzisiejszy o chemii nie mam zielonego pojęcia, nie będę streszczać przebiegu zajęć, bo nie chcę się denerwować (w końcu trwają wakacje), ale praktycznie nic z nich nie wyniosłam.
Prosiłabym o informacje o kursach w okolicach Katowic.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Sucharki z Myszkami »

A ja mam pytanie do Kielc, czy ktoś może był na takim kursie w Kielcach ? Idę przez centrum i reklama wisi na reklamie, ale jakoś nikogo, kto by na tym był nie znam. Jeżeli ktoś był to proszę o opinię.
Evelyn90
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2008, o 12:50

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Evelyn90 »

Hej.
Zamierzam w tym roku zapisać sie na ten kurs medicus w Krakowie
Miekszam w okolicach Katowic więc będę miała kawałek do dojeżdżania
Mam pytanie czy jest tu ktoś kto również zamierza sie zapisać na ten kurs w Krakowie i mieszka blisko Katowic
Pozdrawiam
cahala

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: cahala »

ponawiam pytanie zdane wcześniej: czy moŻna uczestniczyć wyłącznie w jednym przedmiocie?
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: kawa »

amagda pisze:Tu masz linka do tego w Katowicach
ja zapisałam się na ten kurs z chemii i biologii, ktoś jeszcze się tam wybiera?
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: polianna »

A co sądzicie o kursach Medicus? Zastanawiam się czy iść na kurs i uczyc się tez w domu,czy uczyć się, i ewentualne problemy omawiać z korepetytorem ?
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Dib00 »

Z tego co słyszałam takie kursy są bardzo słabe. Nie przygotowują należycie do matury. O wiele lepiej wybrać się na korepetycje do osoby, która jest egzaminatorem
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Nitka »

Hmmm będę musiała pamiętać przy wyborze korepetytora z chemii spytać go czy jest egzaminatorem D
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: garbage »

ja z kolei słyszlam ze kursy sa lepsze od korepetycji. a medicus i sikora sa njalepsze. Niestety cena kursu z medicusa wzrosła tak jak wszystko inne. w tym roku biologia z indeksu a medicus rok poczeka:(. Na kursach masz gruntowne powtorki, fizyke praktycznie odpodstaw tlumaczona, duzo materiałow no i systematycznie sprawdzana wiedze. Na kursach medicusa wykladowcami sa wykladowcy akademiccy(ponoc). Jesli masz taka mozliwosc tzn stac cie to bym sie nie zastanawiala. a cenowo i tak wyjdzie taniej niz jakbys brala korki w tej liczbie godzin z 3 przedmiotow.
Judith*
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2008, o 10:36

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Judith* »

Witajcie.
Ja kursy medicusa sprawdziłam jak się da. pytałam 3 osób już po i.
bardzo chwalą.
Moja koleżanka z liceum chodziła na to 2 lata temu (w Poznaniu) i mówi, że nauczyli ją myśleć.
Ja właśnie z tym mam problem. Wiedzę mam ale . Jak ją zastosować. ?
Cena jest 1800 jak całość albo 2tyś jak w ratach. Materiały, które się dostaję są naprawdę obszerne.
Idę na kurs na 100% . Sama nie mogę się jakoś zebrać o korepetytor nie dla mnie może jak coś mi nie będzie wchodziło.

Pozdrawiam serdecznie
Milka
Posty: 310
Rejestracja: 22 mar 2008, o 09:58

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Milka »

Myslę, ze to bardzo dobry pomysł.
Oni juz tam Cie gruntownie przygotują, i z pewnoscia nic nie na pamiec, ale namyslenie".
Korepetycje, sa drogie, i nie przyniosą tak wielkiego efektu jak kurs.
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: polianna »

Dziękuje za odpowiedzi. Jeśli wybiorę Medicus to rezygnuję z kursu na prawo jazdy, ale to dla mnie akurat łatwa decyzja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości