Kursy przygotowawcze do matury...

Ogłoszenia na temat wydarzeń przyrodniczych, opinie i komentarze, tematycznie związane z forum przyrodniczym.
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Lenka »

paulinakon, ja chodziłam do B3 i byłam strasznie niezadowolona z naszego wykładowcy z fizy, więc w końcu zrezygnowałam. Nie wiem jakich wykładowców miała grupa A, ale wydaje mi się, że tych samych.
Lucy pisze:jak wyglądają te materiały do nauki z tego kursu? Czy są dobrze opracowane?
Lucy, dostajesz konspekt z opracowanym tematem, do niego sporą ilość zadań i odpowiedzi : )
Lucy
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 17:44

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Lucy »

Lenka dzięki za odpowiedź. Skoro są tutaj tak zorientowani ludzie to pozwolę sobie zadać jeszcze pytanie odnośnie wykładowców. Czy komuś mówią coś nazwiska: Anna Ścisłowska, Jolanta Kochana albo Tadeusz Pałasz? To mają być moi nauczyciele, wiec jeśli ktoś z was już miał u nich lekcje to podzielcie się opinią.
BENEDYKT
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2008, o 17:50

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: BENEDYKT »

Witam !
Zostałem przydzielony do grupy A1 kursu organizowanego w Warszawie. Osoby przydzielone do tej samej grupy proszę o kontakt r.[at].pl lub na gg
Motylek
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2008, o 15:02

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Motylek »

Lucy pisze:Ja też wybieram się do Krakowa na ten kurs:) Właśnie dziś dostałam przydział do odpowiedniej grupy. Mam nadzieję, że kurs okaże się pomocny, jako że jestem w klasie humanistycznej i jak mówię co chce zdawać na maturze to ludzie robią wielkie oczy) I też zaczynam 25 X

ja tez jestem w klasie humanistyczniej i wybieram sie do Krakowa na ten kurs od 25.X

[ Dodano: Czw Wrz 25, 2008 11:18 ]
ja zastałam przydzielona do grupy A1 w Krakowie,osoby które też dostały sie do tej grupy prosze o kontakt:mail [at].eu lub gg 7059528
Awatar użytkownika
holy moly
Posty: 59
Rejestracja: 27 mar 2008, o 12:27

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: holy moly »

Mam takie pytanie do kursantów z Poznania: co było w zeszłym roku na pierwszych zajęciach? Chciałabym chociaż troszkę powtórzyć żeby wiedzieć o czym bedzie mowa i sie nie zniechecic Dodam że interesuje mnie biologia i chemia
Awatar użytkownika
anusiagd
Posty: 120
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 19:46

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: anusiagd »

Hejka

Chciałabym poznać wasze opinie na temat Medicusa w Gdańsku. czy przygotowuje dobrze ? kto wyklada? i czy jest jakas praca indywidualna w sensie takim ze jak czegos nie kumam to mi ktos to wytlumaczy.? mam problemy z chemią i nie chce zeby bylo tylko tak masz zadanie rozwiaz ja rozwiaze i koniec. bo tak to ja mam w szkole i niezbyt mi to daje duzo

a jesli nie medicus to co w Trójmiescie?.



czekam na odp
zdezorientowana
Posty: 1
Rejestracja: 3 paź 2008, o 20:33

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: zdezorientowana »

zapisalam sie na kurs medicusa w Łodzi i bardzo sie boje ze ta naprawde imponujaca kwota do zaplaty zostanie wyrzucona w bloto, ze tak powiem. osobiscie wprost pragne isc na akademie medyczna w gdansku na kierunek lekarski. potrzebuje jakiegos przygotowania z biologii i chemii ale slyszalam wiele opinii o tym kursie, jedni mowia ze to akademie potrzebuja pieniedzy wiec wypuszczaja info o kursie (bardzo powaznym zreszta) a tak naprawde wyciagaja tylko kase dla uczelni, inni za to mowia ze jest swietny i naprawde przygotowuja do matury. jestem naprawde masakrycznie zdezorientowana i nie wiem co robic bo 1400 zl to bardzo duzo.
paulinakon
Posty: 83
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 20:53

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: paulinakon »

Mój dobry kolega zapisał się na kurs Medicusa do Wrocławia. To dzięki niemu dowiedziałam się, że coś takiego w ogóle jest. Chodził na zajęcia w II klasie liceum. Zdał maturę rozszerzoną z biologii i chemii naprawdę dobrze, choć zrezygnował z farmacji na rzecz politechniki (sama do końca nie wiem dlaczego ). Chwalił sobie te kursy. Naprawdę.

Ja jestem pozytywnie nastawiona (a to chyba jest ważne) i tka podekscytowana

8 listopada, pierwszy zjazd we Wrocławiu. Grupa B2.
Mockingbird
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 11:46

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Mockingbird »

Niedługo pierwsze zajęcia a ja się zastanawiam czy nie zrezygnować.Trochę mnie to przytłacza-sporo nauki w szkole i jeszcze kurs.Czy na kursie są jakieś egzaminy sprawdzające lub coś w tym stylu?
BENEDYKT
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2008, o 17:50

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: BENEDYKT »

Materiał na pierwsze zajęcia

Cytologia i histologia - zakres materiału


1) Budowa komórki bakterii (ściana komórkowa, nukleoid, mezosom, chromatofory, cytoplazma i rybosomy, typy bakterii)
2) Budowa komórki eukariotycznej: roślinnej i zwierzęcej (błona plazmatyczna, cytoplazma, cytoszkielet, jądro, mitochondrium, plastydy, lizosomy, peroksysomy, glikozysomy, centrosom, retikulum endoplazmatyczne, wić i rzęska, ściana komórkowa, wakuola i wodniczki)
3) Tkanki roślinne i zwierzęce ( merystemy pierwotny i wtórny, tkanka miękiszowa, tkanki, okrywające i wzmacniające, tkanki przewodzące, tkanki wydalniczo-wydzielnicze, tkanka nabłonkowa, tkanka mięśniowa, tkanka łączna, tkanka nerwowa)

Literatura
1) Podręczniki szkolne
2) Salomon, Berg, Martin i Villee. Biologia Villeego. Multico. 1996
3) Hoser. Cytologia, embriologia i histologia człowieka. WSiP. 1993

Zastanów się:
Dlaczego komórki bakteryjne, roślinne i zwierzęce różnią się między sobą? Czy obserwując ich funkcjonowanie można powiedzieć, że któreś z nich są pierwotniejsze?
Czy wszystkie komórki człowieka zawierają mitochondria?


Zagadnienia – zajęcia 1
Budowa atomu - jądro atomowe (budowa jądra, izotopy).
Promieniotwórczość, okres połowicznego rozpadu.
Liczby kwantowe, orbitale atomowe - typy, kształty konturów.
Elektrony w atomie - konfiguracje elektronowe atomów o Z = 1 – 40 i ich prostych jonów (zapis pełny, skrócony z symbolem helowca i „klatkowy”), stan wzbudzony, elektrony walencyjne. Układ okresowy – bloki. Promienie atomowe i jonowe. Energia jonizacji.



Na pierwszych zajęciach z fizyki jest kinematyka
maszana
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2007, o 18:23

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: maszana »

BENEDYKT
czy ty juz miales pierwsze zajecia?
Mockingbird
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 11:46

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Mockingbird »

Ja już miałam.
marysia.str
Posty: 1
Rejestracja: 9 gru 2008, o 17:05

pytanie nt. medicusa

Post autor: marysia.str »

kilka osob pisalo, ze uczestniczylo w medicusie w 2 klasie liceum. czy duzo daje wtedy ten kurs? czy nie ma trudnosci z materialem i wreszcie, czy rzeczywiscie organizatorzy daja wczesniej material na kolejne zajecia sama jestem w 2 klasie i zastanawiam sie.prosze o odpowiedz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości