kursy przygotowawcze do matury..

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
sociech
Posty: 3
Rejestracja: 1 lis 2007, o 15:21

kurs Medicusa w Gdansku

Post autor: sociech »

Witam ol_ik - ja tez zapisalem sie na kurs medicusa do gdanska W dodatku jestem w tej samej grupie co ty (w ktorej lawce siedzisz?:]) I jak wrazenia po pierwszych zajeciach? Moje bardzo pozytywne, mysle ze sporo da ten kurs, a przede wszystkim zmotywuje, bo z tym u mnie czasem kiepsko hehe:)
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: garbage »

sociech mógłbys podactrache weicej szczegołow bo ama plnuje isc na kurs meducusa w gdańsku w przyszłym roku. Jak wrażenia, jaki poziom, myslisz ze dobrze cie to przygotuje do maturki i przedewszystkim czy ten kurs polecasz po 2 czy 3 klasie przed sama matura. Zasatanawiam sie na kursami u mnie w e-gu z bioli i chemii i medicusem i nie wiem za co sie brac najpierw. Ogolnie im wiecej szczególow tym lepiej
pozdr garbage
sociech
Posty: 3
Rejestracja: 1 lis 2007, o 15:21

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: sociech »

garbage - wiesz, jestem dopiero po pierwszych zajeciach tego kursu, wiec zbyt wiele ci na jego temat nie powiem.w kazdym razie wrazenie odnioslem dobre, wydaje mi sie ze kadra jest kompetentna, widac ze staraja sie wytlumaczyc dany material, nie ma problemu z rozumieniem tego. Tak jak juz pisalem wyzej, dla mnie najwieksza zaleta tego kursu jest to ze mobilizuje on do nauki. Chodzi o to, ze dostajemy spis zagadnien, ktore musimy sobie przyswoic, by nastepne zajecia byly pewnego rodzaju utrwaleniem tych zagadnien + wytlumaczeniem niejasnosci zwiazanych z nimi(poza tym czesc czasu bedzie poswiecana na rozwiazywanie zadan-pracy domowej - z ktorymi byly problemy w domu). Jesli chodzi o to czy lepiej sie zapisac bedac w 2 czy 3 klasie - mysle ze i to i to ma swoje zalety. Zapiszesz sie w drugiej klasie - wiecej czasu do matury, wiec spokojnie sie przygotujesz. Zapiszesz sie w trzeciej klasie - intensywniejsza praca, ale pojdziesz na matureswiezo po konkretnej powtorce Ja jestem dobrej mysli
pozdrawiam
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: kerio »

sociech pisze:garbage - wiesz, jestem dopiero po pierwszych zajeciach tego kursu, wiec zbyt wiele ci na jego temat nie powiem.w kazdym razie wrazenie odnioslem dobre, wydaje mi sie ze kadra jest kompetentna, widac ze staraja sie wytlumaczyc dany material, nie ma problemu z rozumieniem tego. Tak jak juz pisalem wyzej, dla mnie najwieksza zaleta tego kursu jest to ze mobilizuje on do nauki. Chodzi o to, ze dostajemy spis zagadnien, ktore musimy sobie przyswoic, by nastepne zajecia byly pewnego rodzaju utrwaleniem tych zagadnien + wytlumaczeniem niejasnosci zwiazanych z nimi(poza tym czesc czasu bedzie poswiecana na rozwiazywanie zadan-pracy domowej - z ktorymi byly problemy w domu). Jesli chodzi o to czy lepiej sie zapisac bedac w 2 czy 3 klasie - mysle ze i to i to ma swoje zalety. Zapiszesz sie w drugiej klasie - wiecej czasu do matury, wiec spokojnie sie przygotujesz. Zapiszesz sie w trzeciej klasie - intensywniejsza praca, ale pojdziesz na matureswiezo po konkretnej powtorce Ja jestem dobrej mysli
pozdrawiam
też jestem w Gdańsku. Grupa A2 Co to zajęć to pani od biologii ma ładne paznokcie a przechodząc do meritum to z chemii bajeczka ten pan jest super i podoba mi się to ze kazdy mateiał jest streszczony na kserze co bardzo szybko utrwala materiał, z kolei z biologii tego nie ma tylko własna praca nad materiałem. I widać ze ta pani chce wplatać duzo pytań ze swojej specjalizacji czyli zoologii. Ale ogólnie jest dobrze.

sociech w jakiej formie opracowałeś sobie te punkty wszystkie z biologii?

pozdr.
sociech
Posty: 3
Rejestracja: 1 lis 2007, o 15:21

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: sociech »

hahaha faktycznie, te paznokcie wygladaja przerazajaco Ale sama pani biolog jest bardzo w porzadku, sympatyczna. Poki co mam opracowana budowe komorki w formie notatek wlasnorecznych (Streszczenie tego co jest na temat komorki w ksiazceNotatki z biologii - cytologia i histologia"+ troche z podrecznika szkolnego Operonu). Sporo czasu to zajelo, wiec musze sie zastanowic czy robic podobnie z tkankami i z tym materialem, ktory mamy opanowac do przyszlej soboty (biologia molekularna).jest tego cala masa. Moze ktos poleci lepsza metode niz robienie notatek na podstawie ksiazki?

Tak w ogole kerio - do ktorego LO w Chojnicach chodzisz? Ja jestem z Czluchowa, ale chodze do II LO w Chojnicach.
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: kerio »

sociech pisze:hahaha faktycznie, te paznokcie wygladaja przerazajaco Ale sama pani biolog jest bardzo w porzadku, sympatyczna. Poki co mam opracowana budowe komorki w formie notatek wlasnorecznych (Streszczenie tego co jest na temat komorki w ksiazceNotatki z biologii - cytologia i histologia"+ troche z podrecznika szkolnego Operonu). Sporo czasu to zajelo, wiec musze sie zastanowic czy robic podobnie z tkankami i z tym materialem, ktory mamy opanowac do przyszlej soboty (biologia molekularna).jest tego cala masa. Moze ktos poleci lepsza metode niz robienie notatek na podstawie ksiazki?

Tak w ogole kerio - do ktorego LO w Chojnicach chodzisz? Ja jestem z Czluchowa, ale chodze do II LO w Chojnicach.
Własnie szkoda ze nie jest tak jak z chemii że wszystko ladnie streszczone i na ksero. Według mnie troche tego za dużo ale co zrobić. Ja chodze do starego LO.
miszczyni89
Posty: 15
Rejestracja: 5 lis 2007, o 20:49

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: miszczyni89 »

Ja na notatki z chemii nie narzekam, wszystko przejrzyście i ludzkim językiem.

PS Też jestem w Gdańsku, grupa A1.
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: kerio »

miszczyni89 pisze:Ja na notatki z chemii nie narzekam, wszystko przejrzyście i ludzkim językiem.

PS Też jestem w Gdańsku, grupa A1.
właśnie chemia jest spoko , szkoda że tak z bioli nie ma.
miszczyni89
Posty: 15
Rejestracja: 5 lis 2007, o 20:49

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: miszczyni89 »

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Źle przeczytałam Twój post. Oczywiście też jestem zdania, że biola mogłaby być w formie zbliżonej do chemii czy fizy.

Ja też sama opracowałam sobie budowę komórki, ale zajęło mi to tyle czasu, że nie wyrobię się do soboty z resztą materiału. Te dwa tygodnie za szybko mijają.

Zaczęliście już powtarzać?
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: kerio »

miszczyni89 pisze:Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Źle przeczytałam Twój post. Oczywiście też jestem zdania, że biola mogłaby być w formie zbliżonej do chemii czy fizy.

Ja też sama opracowałam sobie budowę komórki, ale zajęło mi to tyle czasu, że nie wyrobię się do soboty z resztą materiału. Te dwa tygodnie za szybko mijają.

Zaczęliście już powtarzać?
a co ci tyle czasu w tej budowie komroki zajelo ? chyba nie porownanie prokariota z eukariota? oraz roś, zwierz i grzyba ? no i poszczegolne organelle ich zadanie i budowa. no i przenikanie przez błone itp. to wcale nie tak duzo. tkanki są o wiele gorsze. Tydzien na przygotowanie materiału i tydzien na nauke tego , powtórke. mija szybko ale co zrobić. Czas do matury jeszcze szybciej mija 6 miesiecy

widzie ze tez jestes z chojnic jaka szkola?
miszczyni89
Posty: 15
Rejestracja: 5 lis 2007, o 20:49

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: miszczyni89 »

Porównywałam, przepisywałam, rysowałam, takie pochłaniające czas głupoty, idealne dla kinestetyka. W wersji optymistycznej - pół roku to kupa czasu.

Chodzę do II LO.
Sylwiusz
Posty: 19
Rejestracja: 22 lut 2007, o 17:42

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: Sylwiusz »

do brokensilence:
no i dostałeś się na tą farmację w krakowie?
Ciaja
Posty: 2
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 22:03

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: Ciaja »

Hej!
Zastanawiam się nad zapisaniem się na kurs na warszawskim UM. Obawiam się tylko czy kurs polega wyłącznie na wykładach czy są ćwiczenia/rozwiązywanie zadań maturalnych? Może ktoś z was już przeszedł ten kurs albo słyszał jakieś recenzje

z góry dzięki.
Kasia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości