kursy przygotowawcze do matury..

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
olivka19
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2007, o 17:44

kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: olivka19 »

Uczęszam do klasy o profilu mat-geo. Wlasnie ide do 2 klasy liceum, na maturze jednak chciala bym zdawac rozszerzona chemie i biologie. Marze o farmacji. Jak myslicie czy kursy przygotowywacze do matury z chemii i biologii pomoga mi w dobrym opanowaniu zakresu rozszerzonego z chemii i biologii? Moze ktos mi doradzic jakie kursy sa najlepsze w krakowie?

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi:))
xyz

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: xyz »

chodziłam do Medicusa (medicus.edu.pl ), było ok. z zastrzeŻeniem: oni nie nauczą Cię wszystkiego od początku, kursy przydają się, by się zmotywować, regularnie powtarzać materiał. na samych kursach jest coś w rodzaju krótkiej powtórki, ale wiekszość czasu zajmuje rozwiązywanie zadań maturalnych, których sporo później zostaje do zrobienia samodzielnie. oprócz zadań dostajesz teŻ takie krótkie kompendium dot.dzaiłu, który aktualnie omawiasz. dla mnie - ok, zajęcia odbywają się w soboty, co ok. 2 tyg., później co tydzień, po 2h z kaŻdego przedmiotu. myślę, Że to jest przede wszystkim niezła motywacja, w kaŻdym razie- polecam:)
med

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: med »

Jeśli nie czujesz się na siłach by zdawać bez pomocy korepetycji to lepiej je zacząć. Chyba, Że nauka łatwo ci idzie to nie musisz.
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: garbage »

Kiedy powinno sie zacząc takie kursy wystarczy od września w klasie maturalnej czy wcześniej?.
metka

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: metka »

Ja BYM PROPONOWA£A WCZE¦NIEJ. Na spokojnie wszystko sobie przypomnisz i poduczysz się.
Znawca
Posty: 20
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 11:33

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: Znawca »

Ja również chodziłam przed samymi egzaminami na kurs MEDICUSA(kierunke lekarski).Kurs naprawdę ok.
Jednak XYZ ma racje oni nie nauczą Cię tam wszystkiego.Będzie to krotka powtórka materiału i rozwiązywanie zadań maturalnych.Jeśli zależy Ci na powtóreniu wszystkiego od podstaw radziłam bym jednak korepetycje.
olivka19
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2007, o 17:44

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: olivka19 »

A co sądzicie o kursie sikory? czytałam, że jest bardzo dobry. jakie sa wasze opinie? Prosze piszcie bo musze sie zdecydowac na cos.
jericho

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: jericho »

xyz pisze:chodziłam do Medicusa (medicus.edu.pl ), było ok. z zastrzeŻeniem: oni nie nauczą Cię wszystkiego od początku, kursy przydają się, by się zmotywować, regularnie powtarzać materiał. na samych kursach jest coś w rodzaju krótkiej powtórki, ale wiekszość czasu zajmuje rozwiązywanie zadań maturalnych, których sporo później zostaje do zrobienia samodzielnie. oprócz zadań dostajesz teŻ takie krótkie kompendium dot.dzaiłu, który aktualnie omawiasz. dla mnie - ok, zajęcia odbywają się w soboty, co ok. 2 tyg., później co tydzień, po 2h z kaŻdego przedmiotu. myślę, Że to jest przede wszystkim niezła motywacja, w kaŻdym razie- polecam:)
tez sie chce na to wybrac ale zastanawia mnie czmeu tak pozno sie to zaczyna koniec października hmm do kwietnia caly material da sie rade opanowac jeŻdząc raz na 2 tygodnie to wychodzi tylko 1 h tygodniowo z danego przedmiotu.
ice06
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 09:17

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: ice06 »

Ja też chodziłam na te kursy.

To jest tak,że one są co 2 tyg,ale ostatnie 1,5 miesiąca zjazdy są co tydzień.Więc ze wszystkim można zdążyć.I to wychodzi trochę więcej niż 1 h tygodniowo.

Poza tym jeśli ktoś uważa,że pójdzie sobie na jakikolwiek kurs i poza tym ,w domu nie będzie musiał nic robić w kierunku matury i świetnie zda to jest w dużym błędzie.
jericho

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: jericho »

ice06 pisze:Ja teŻ chodziłam na te kursy.

To jest tak,Że one są co 2 tyg,ale ostatnie 1,5 miesiąca zjazdy są co tydzień.Więc ze wszystkim moŻna zdąŻyć.I to wychodzi trochę więcej niŻ 1 h tygodniowo.

Poza tym jeśli ktoś uwaŻa,Że pójdzie sobie na jakikolwiek kurs i poza tym ,w domu nie będzie musiał nic robić w kierunku matury i świetnie zda to jest w duŻym błędzie.
nie chodzi o to ze kurs ma sie za mnie nauczyc, ale chodzi o kadre nauczycieli jak sie prezentuje? czy potrafia sprostac wymaganiom nowej matury? oraz czy dobrze rozkladaja material i czy idzie sie dzieki temu zapedzic do nauki. ?
ice06
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 09:17

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: ice06 »

Kadra to wykładowcy z Akademii Medycznych i Uniwersytetów.Plan wszystkich zajęc dostajesz na 1 zajęciach.Na każde zajęcia obowiązuje inny temat.Przez te 2 tyg przerwy(później przez tydzień)oczywiście przygotowujesz się na dany temat.Więc idzie się zapędzić do nauki:).

Zadania maturalne i kadra są w stanie sprostać nowej maturze.Z tym,że tak jak mówiła Znawca żeby iść na kurs medicusa trzeba mieć już podstawy.Bez tego będzie ciężko.
jericho

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: jericho »

no ale chyba to ze chodze do klasy biol - chem wtsracza zeby isc na ten kurs? podstawy to znaczy ktos kto chce zdawac rozsz mature a nie ma tego przedmiotu na danym poziomie tak? :) czyli rozumiem ze przez te 2 tyg sie ucze z danego tematu rozwiazuje sobie zadania i poterm przychpdze i dalej rozwiazuje w tym temacie zadania np z chemii ?

i czy powiedzmy doktor nawija na dany temat my piszemy czy rozmawia z grupą? czy sprawdza wiedze.
*kari*

Re: kursy przygotowawcze do matury..

Post autor: *kari* »

ja się właśnie zapisałam na taki kurs.zaczynam 3 listopada. Mam nadzieję,Że to nie bedzie stracony czas ). Choć tak naprawdę to zaleŻy tylko od człowieka. jak ktoś nie jest leniem i cięŻko pracuje to napewno będą efekty.3mam kciuki za wszystkich przyszłych AMowiczów! )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości