Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

zanet
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:16

Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

Post autor: zanet »

Mam 8-miesięcznego samca a dzisiaj dostałam 4-miesięczną samiczkę, nie wiem czy łączyć je w parkę czy trzymać oddzielnie i czekać aż mała podrośnie.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

Post autor: dream »

y, to chyba oczywiste, że trzymać oddzielnie, jeszcze przez minimum pół roku.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

Post autor: Norbi »

a może Pani pomyśli o wykastrowaniu samca?.wtedy problem separacji jest skrócony do czasu rekonwalescencji, który mieści się w granicach 1-3tyg. Myślę, że warto jest o tym pomyśleć bo i problem niechcianych maluchów jest z głowy.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

Post autor: dream »

biorąc pod uwagę jak ciężko takim maluchom znalesc dom, to popieram pomysł Norbiego
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

Post autor: Szyszek1993 »

Ale jeśli kupuje się samca tylko z myślę kastracji to wybaczcie ale krzywdzimy zwierze, na którego miejsce można było kupic po prostu samiczkę. Jeśli już kupować samca to z myślą o potomstwie
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

Post autor: Norbi »

no owszem, a póżniej niech cochwila ma samica małe, tak? Co chwila jeden schemat: ciąża, poród, odchów maluchów, ciąża, poród, odchów maluchów.ehhh.
Po drugie trzymając się tematu, autorka posta napisała:dzisiaj dostałam 4-miesięczną samiczkę, a więc nie ona ją kupiła. Czy było to przemyślane czy nie, nie mam zamiaru oceniaćniech się wypowie autor.
zanet
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:16

Re: Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

Post autor: zanet »

Dlaczego trzymać oddzielnie?Szyszki sie polubily, wydaje mi sie, ze na maluchy to i tak dla niej za wczesnie i chyba na razie do niczego po miedzy nimi nie dojddzie.Ale nie jestem pewna, nie znam sie.A jezeli chodzi o kastracje to odpada, przynajmniej na razie
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

Post autor: Norbi »

jeśli ta samica ma napewno 4miechy to jeszcze ok, ale samica jest dojrzała płciowo w wieku 6 miesięcy.
Zaraz po porodzie, tj. po upływie 12-24 godzin, samica może być pokryta i zapłodniona po raz drugi. U samicy, która nie została zapłodniona zaraz po porodzie, kolejna ruja pojawia się dopiero po zakończeniu laktacji, czyli po upływie ok. 50 dnii w tym o to okresie samiec i tak musi być oddzielonyprzy czym mi się wydaje że najbardziej humanitarnym rozwiązaniem jest kastracja.ale to już Pani decyzja
Pozdrawiam, Norbert
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

Post autor: dream »

4 miesiące to nie okej, były przypadki 3-miesięcznych samiczek w ciąży. sama niestety miałam taki przypadek.
obecnie zwierzaki dojrzewają płciowo wczesniej. w domowych warunkach.
a ciąża taka jest okropnie wyzykowna, tak naprawdę zwykle konczy się na stole operacyjnym. warto?
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

Post autor: Mysia »

moja koleżanka ma 2 szynszylki. samca i samicę. w jednej klatce żyją od 13 lat i mieli potomstwo 3 razy.
a tak właśnie- w jakim wieku szynszylka ma ruje? bo moja 5 lipca będzie miała rok. i jak się taka ruja objawia?
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

Post autor: Norbi »

samica jest dojrzała płciowo w wieku 6 miesięcy, wtedy ma regularne co 28-35 dni ruje,( jednak może zajść w ciążę i wcześniej ale najlepszy wiek to 6 miesięcy)"

Ruje u szynszyli są bezobjawowenigdy nic u swojej nie zauważyłem.poza humorkami
zanet
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:16

Re: Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

Post autor: zanet »

No dobra to rozdzielam na razie tak na 2mies. Myślicie, że już może być w ciąży po tych 5 dniach?

[ Dodano: Czw Cze 05, 2008 19:34 ]
Sorki, 8 dniach
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Łączyć w parkę 4-mies. szyszkę i 8-mies. szyszka?

Post autor: Predator713 »

wszytko się może zdarzyć. tak jak u ludzi. czasem za pierwszym razem a czasem po pół roku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości