Lek-dent Szczecin :)

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: Lek-dent Szczecin :)

Post autor: resnick »

w takim razie zwracam honor dla POGOdna
agape jakie plany
Awatar użytkownika
Alexis90
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2010, o 16:36

Re: Lek-dent Szczecin :)

Post autor: Alexis90 »

Irminna pisze:
Kirsten pisze:Acetylocholina, co takiego na pierwszy rzut oka, może i drugiwytknęłabyś Szczecinowi, że go nienawidzisz?
Uczelnia jest faktycznie dobra
Dołączam się do pytania - co jest nie tak z miastem Szczecin?
Ja mieszkam w Szczecinie od urodzenia i szczerze to też kiedyś za nim nie przepadałam. Zmieniłam zdanie po tym, jak przez jakiś czas mieszkałam w Warszawie. Szczecin jest miastem trochę zapomnianym, nazywanym często wioską z tramwajami, ale naprawde to miasto można polubić. Oczywiście są dzielnice, które po 22 należy omijać, ale chyba wszędzie tak jest. Można narzekać, że mało się dzieje, ale dla nas(przyszłych studentów/studentów PAM-u)to chyba dobrze, bo przynajmniej nie będzie nam przykro, że nie możemy iść na jakiś koncert(tyyyyyle nauki), bo takiego po prostu nie będzie Oczywiście żartuje - nie jest tak, że nic się nie dzieje - czasem coś ciekawego się znajdzie. Poza tym Szczecin leży dość blisko morza, wiec OlM6 może i będziesz jechała 12godzin, ale za to później tylko nieco ponad godzinę nad morze Czyż nie jest to kusząca perspektywa
Awatar użytkownika
Irminna
Posty: 200
Rejestracja: 10 lip 2010, o 10:58

Re: Lek-dent Szczecin :)

Post autor: Irminna »

Alexis90 pisze:
Ja mieszkam w Szczecinie od urodzenia i szczerze to też kiedyś za nim nie przepadałam. Zmieniłam zdanie po tym, jak przez jakiś czas mieszkałam w Warszawie. Szczecin jest miastem trochę zapomnianym, nazywanym często wioską z tramwajami, ale naprawde to miasto można polubić. Oczywiście są dzielnice, które po 22 należy omijać, ale chyba wszędzie tak jest. Można narzekać, że mało się dzieje, ale dla nas(przyszłych studentów/studentów PAM-u)to chyba dobrze, bo przynajmniej nie będzie nam przykro, że nie możemy iść na jakiś koncert(tyyyyyle nauki), bo takiego po prostu nie będzie Oczywiście żartuje - nie jest tak, że nic się nie dzieje - czasem coś ciekawego się znajdzie. Poza tym Szczecin leży dość blisko morza, wiec OlM6 może i będziesz jechała 12godzin, ale za to później tylko nieco ponad godzinę nad morze Czyż nie jest to kusząca perspektywa
Każde duże miasto ma takie dzielnice, które po zmroku należy omijać - to żadna nowość i zaskoczenie, obojętne czy to Szczecin, Warszawa, Wrocław (ostatnio we Wrocławiu zmasakrowali jakiegoś aktora - dużo się o tym pisało i odezwały się głosy rdzennych wrocławian, że właśnie po nocy szedł w okolicach w których nie powinien spacerować).
Mnie zaciekawiło, że Szczecin jest przecież blisko Niemiec i można w weekend wyskoczyć np. do Berlina. Alexis, ty jako rdzenna szczecinianka pewnie się orientujesz jakie są połączenia, czas i cena biletu tak pi razy oko.
Jakie jest dokładniej twoje porównanie z Warszawą? Co widzisz na korzyść?
Awatar użytkownika
czarna995
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2010, o 09:54

Re: Lek-dent Szczecin :)

Post autor: czarna995 »

hej orientuje się ktoś może kiedy bedzie nowa lista na lek-dencie bo z tego co pisze na stronie to do dzisiaj trzeba dowiezc papiery to lista dzis czy jutro jak myslicie jaki prog obstawiacie
Awatar użytkownika
Alexis90
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2010, o 16:36

Re: Lek-dent Szczecin :)

Post autor: Alexis90 »

Do Berlina można dojechać busem ok.70zł w 2str(przynajmniej kiedyś tak było), czas doajzdu to ok.2godz., jest też pociąg IC -czas dojazdu podobny,ale ceny biletu nie znam(biorąc pod uwagę, że to IC - pewnie drożej). Można też zorganizować sobie większą grupę(wtedy są jakieś zniżki) lub pojechać prywatnym samochodem(wtedy jedzie się trochę ponad godzinę,jesli nie ma korków).
Jeśli chodzi o Warszawę to przede wszystkim ruch, ruch i jeszcze raz ruch(miałam tą nieprzyjemność mieszkać niedaleko Trasy Łazienkowskiej), poza tym tam się żyję jak dla mnie za szybko, są przejścia podziemne w których permanentnie się gubiłam, a może po prostu nie był to Szczecin do którego nie ukrywam, jestem mocno przywiązana
pete90
Posty: 33
Rejestracja: 30 sty 2010, o 13:38

Re: Lek-dent Szczecin :)

Post autor: pete90 »

Podobno na leku są 23 lipca wiec mysle ze na dentystycznym równiez.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Lek-dent Szczecin :)

Post autor: Kirsten »

OlM6, dziękuje, w miare OK, biola i fiz poszły do góry :)
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: Lek-dent Szczecin :)

Post autor: OlaaaM6 »

a wiec Kirsten uderzasz na Szczecin? czy juz sie dostalas?
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Lek-dent Szczecin :)

Post autor: Kirsten »

pw
stokrotka100
Posty: 102
Rejestracja: 26 sty 2008, o 22:05

Re: Lek-dent Szczecin :)

Post autor: stokrotka100 »

dla tych pytających o Berlin - ze Szczecina najlepieji jest zebrać 5 osób i pojechać pociągiem kupując Brandenburger Ticket Bilet kosztuje 28euro około, można na nim pojechać do berlina, wrócić z niego tego samego dnia wieczorem i działa też jako bilet na komunikację miejską w Berlinie. Bilet jest na 5 osób czyli koszty się rozkładają i na jedną osobę wychodzi wtedy trochę poniżej 6 euro czyli się opłaca:P Więc polecam.

Tak na serio to nie demonizujcie tak tej medycyny i stomy bo to nie jest tak że tylko redbulle i nauka, nauka, nauka. Ludzie mają normalne życie osobiste, imprezują i niektórzy to naprawdę ostro i wszytsko spokojnie zaliczają. Mi się osobiście nie zdażyło zarwać nocy a też wszystko pozaliczałam. Więc na serio jest spoko. A i koncerty się w szczecinie odbywają i ciekawe rzeczy się tu dzieją. Oczywiście nie tyle co w warszawie, wroclawiu czy innym dużym mieście ale nie jest źle.

A szczecin jest bardzooo ładnym miastem - tyle że zaniedbanym. Ale mamy tu mnóstwo slicznych kamieniczek, które jeśli by je wyremontować wyglądały by super. No i zbudowany jest na planie Paryża i takie tam

Musiałam zachwalić moje rodzinne miasto - wybaczcie

No i w 2050 Szczecin będzie floating więc wiecie:P Lol
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Lek-dent Szczecin :)

Post autor: Asillith »

Witajcie wróciłam z upragnionych wakacji i dołączam się do waszej dyskusji:) Ja składałam dokumenty w poniedziałek rankiem na stomę wtedy złożyło ok 10 osób, miła Pani mi policzyła Później już nie wiem ile ludzi doniosło przez cały tydzień dokumenty. Teraz rozpoczynam szukanie mieszkanka kto chętny mieszkać ze mną zapraszam do kontaktu
sorella
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2010, o 16:02

Re: Lek-dent Szczecin :)

Post autor: sorella »

Hej
Orientuje się ktoś może, która na liście była w zeszłym roku ostatnia osoba zakwalifikowana do przyjęcia na lek-dent?
Pozdrawiam
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Lek-dent Szczecin :)

Post autor: Asillith »

Lista z tego co pamiętam przetasowała się ok 2,5 raza jak limit przyjęć. Piszę to bardzo ogólnikowo bo dokładniejszych danych nie pamiętam. Ostatnia osoba miała 224 pkt która została przyjęta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości