Lek-dent UMP - info o I roku

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Isles
Posty: 23
Rejestracja: 11 lip 2013, o 13:46

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: Isles »

[quote="Isles"]Mam jeszcze pytanie odnośnie anatomii Jakie mianownictwo obowiązuje na zajęciach i jaki atlas polecacie?

trochanter
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 13:01

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: trochanter »

Większość zajęć jest w okolicy Stomatologicum ( obok CBM i biblio) i Anatomicum czyli tam gdzie dawaliscie papiery i Święcickiego. Biofizyka jest dalej bo na Fredry. Na anatomii wymagają Łac i PL. Na egzaminie w pytaniu czasami po pl a czasami łac. Na praktycznym można po polsku lub po łacinie jak kto chce
DzikiJezPolnocy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2014, o 20:14

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: DzikiJezPolnocy »

My papiery składaliśmy akurat w stomatologicum
Isles
Posty: 23
Rejestracja: 11 lip 2013, o 13:46

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: Isles »

trochanter, dziękuję za odpowiedź
trochanter
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 13:01

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: trochanter »

Sory złe napisałem - my tez w stomatologicum .

Jasiu93
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 11:29

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: Jasiu93 »

Mam prośbę o podanie listy najpotrzebniejszych książek na 2 rok, z góry dzieki
Awatar użytkownika
mimbla00
Posty: 135
Rejestracja: 12 lut 2013, o 11:17

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: mimbla00 »

Widziałam jeszcze gdzieś tam pytanie o atlasy. Więc się dołączę do rozmowy Ja miałam atlas Sobotty zielony (z 2012r) i był bardzo dobry nic mi w nim nie brakowało. Jak coś więcej potrzebowałam sprawdzić to super wyjściem była wycieczka do biblio i zaglądnięcie do Prometeusza (bardzo drogi, ale najlepszy atlas jak dla mnie). Netter też był dobry aczkolwiek nie miałam potrzeby do niego zaglądać. Jak już wcześniej ktoś tu wspomniał, zależy co komu odpowiada
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: Amani »

Czy ktoś wie jak teraz z progiem na stome UMP, bo jak na razie cały czas próg 166 na koncie a limit nie wypełniony.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
mimbla00
Posty: 135
Rejestracja: 12 lut 2013, o 11:17

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: mimbla00 »

I tu wychodzi ściema UMP. Musisz pisać odwołanie jak dostaniesz już list że Cię nie przyjęli.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: Amani »

Jeszcze żadne pismo do mnie nie dotarło, a listę wrzucili 3 września. Dwa tygodnie ociągają się z wydaniem decyzji o nie przyjęciu. A z planu zajęć wynika, że 29 września są już zajęcia.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
mimbla00
Posty: 135
Rejestracja: 12 lut 2013, o 11:17

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: mimbla00 »

zadzwoń panie w dziekanacie są spoko i na pewno udzielą Ci wyczerpujących informacje
werame
Posty: 9
Rejestracja: 2 lip 2015, o 15:17

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: werame »

hej, w październiku zacznę 1 rok stomy na UMP i zastanawiam się nad atlasem Nettera - myślicie, że polskie mianownictwo będzie odpowiednie? w końcu muszę znać polskie nazwy i wtedy wspierać się medycznym słownikiem polsko-angielskim czy atlasem z angielskim mianownictwem z biblio? wiem też, że obowiązkowa jest anatomia woźniaka i zalecany do tego atlas sobotty, ale z netterem też przeżyję nie? długo rozważałam który wybrać, a jak zdecydowałam to mam wątpliwości co do mianownictwa, więc proszę o rady
vbora
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2013, o 17:44

Re: Lek-dent UMP - info o I roku

Post autor: vbora »

Jeden język powinien ze spokojem Ci wystarczyć, na początku różnie bywa z przyswajaniem łacińskich nazw, ale szybko się wdrożysz .
Ja miałam Nettera po polsku i zajrzałam do niego kilka razy dosłownie.
Na co dzień korzystałam z nowego Sobotty, ale ludzie ze starą też dawali. Generalnie byle z łaciną był.
Nie polecam za to fotograficznych, do praktycznego inne materiały się przydadzą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości