Lekarski 1 rok 2012/13

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
BioMed
Posty: 92
Rejestracja: 2 lip 2011, o 14:45

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: BioMed »

czornydanio90 pisze:anatomia b?dzie po angielsku
A z jakiego ?ród?a mamy si? uczy? angielskiego mianownictwa struktur anatomicznych, je?li w wykazie obowi?zuj?cej literatury podano pozycje, w których stosowane jest mianownictwo ?aci?skie?
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: czornydanio90 »

BioMed, nie wiem . profesor powiedzia? nam, ?e nast?pny rocznik (tj. wasz rocznik) b?dzie mia? anatomi? po angielsku

btw. slajdy wyk?adowe profesora s? w j.angielskim
aan
Posty: 18
Rejestracja: 28 sie 2012, o 11:41

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: aan »

kto? kiedy? poda? t? stron?
teraz zastanawiam czy warto by? nadgorliwym
pewnie wyja?ni? nam wszystko i by? mo?e w zwi?zku ze zmianami odpuszcz? nam nazwy niepolskie na pierwszych zaj?ciach ale nie wiem, nie chc? nikomu ?le podpowiada?
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: czornydanio90 »

aan, zale?y na jakiego asystenta trafisz

je?eli na Wi?niewskiego (w okularach z kozi? bródk?) to nie ma zmi?uj i macie rok ma?o przyjemny

tak samo Baumgart (taki wysoki) jest nie przyjemny

ja mia?em z Daroszewskim (w?osy spi?te w kucyk) - bardzo fajny doktor - polecam!

jeszcze na naszej zmianie by? dr Flisi?ski (siwa broda w okularach) - te? bardzo sympatyczny
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: hotdog1990 »

Nie strasz tak pierwszaków, Wi?nia jest nieprzyjemny do czasu czyli zwykle pierwszy miesi?c pózniej si? uspokaja bo wiesz co jest.

Na pierwsze zaj?cia nie musisz nic umie? ale na drugich pytaj? z 2 tematów, to pytanie u ró?nych asystentów ró?nie wygl?da.

Nie prze?ywajcie tak, na godzinie i tak wszyscy maj? jednakowe ko?o wi?c b?dzie dobrze a aby by? do egzaminu dopuszczonym trzeba mie? wszystkie ko?a zaliczone i obecno?ci na ?wiczeniach, a te wejsciówki to b?d? was starszy? szczególnie na pocz?tku ale pó?niej b?dzie lepiej.

Haha Daniel pami?tasz na pewno jak Daro zrobi? ko?o z Gisu i jaki by? pogrom:D
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: czornydanio90 »

hotdog1990, we? z tym GiSem xD z niego dowiedzia?em si?, ?e niektóre rzeczy wg. istniej?
ale daruj? mu to ko?o bo w ko?cu jest laryngologiem
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: hotdog1990 »

Cz?owiek uczy si? ca?e ?ycie
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: Mihhu »

Poza tym taka ma?a rada, jak b?dziecie mie? mo?liwo wyboru asystentki z chemii, obowi?zuje zasda: im m?odsza tym lepsza".

Ma to spore znaczenie, gdy? u ka?dego asystenta s? inne kolokwia, wi z tym samym poziomem wiedzy i umi?j?tno?ci mo?ecie mie? zerówk?, spokój albo zbója.
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: Sorymina »

Czy robi? jakie? problemy przy przepisywaniu przedmiotów? Interesuje mnie przepisanie biologii molekularnej (mia?am przedmiot biologia komórki za 9 punktów ECTS w tym roku - czy to si? pokrywa?), chemii (7 ECTS), i ewentualnie statystyki, tyle ?e mia?am zwyk statystyk? zamiast medycznej
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: czornydanio90 »

Sorymina, chemi? musisz mie? zaliczon? ogóln? (nieorganiczn?) i organiczn? . biologia komórki, a molekularna to dwie ró?ne sprawy (cz? b.komórki jest na histologii). statystyka nie wiem, teraz b?d? próbowa? j? przepisa? :p
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: Namine »

A powie mi kto? gdzie ta rozpiska na anatomi ?lepa jestem i nie widz?.
tylczynskaj
Posty: 120
Rejestracja: 16 lip 2012, o 14:57

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: tylczynskaj »

jaka rozpiska, bo jestem nie w temacie
Bacha
Posty: 7
Rejestracja: 11 sie 2011, o 19:51

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: Bacha »

jest plan zaj?c na anatomi? dostepny na stronie dziekanatu lekarskiego, ale w ci?gu roku radz? sprawdzac bezposrednio na stronie katedry, na razie tam nic nie ma.
Co do Baugmarta to sie Danielu nie wypowiadaj jak nie miales z nim zajec. nie przyjemny Ja mialam i uwazam, ze nie jest zly. Sztywny troche i udaje wazniaka, ale jak sie w miare ogarnia material to jest zadowolony i spoko
Co do chemii to zasada im mlodsza tym lepsza tez juz chyba odeszla do lamusa, bo np. w poprzednim roku siejaca postrach pani Jasinska okazala sie byc duzo milsza i duzo bardziej wyrozumiala niz mlodsze kolezanki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości