Lekarski 2012/2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: BlaBlues »

Ojej, ja to do spraw organizacyjnych się zupełnie nie nadaję. Masakra jakaś
Co do akademika, to mam nadzieję, że wszystkiego się dowiem we wtorek, jak zawiozę papiery Podanie i tak będę składać, ale dużo osób ode mnie idzie do Łodzi, więc myślę, że z mieszkaniem nie byłoby większego problemu Chyba, że mi się odwidzi Łódź i później przerzucę gdzieś indziej papiery, bo taką ewentualność też biorę pod uwagę
A Wy wszyscy już jesteście ostatecznie zdecydowaniu na Łódź?
Awatar użytkownika
Aschi
Posty: 41
Rejestracja: 18 sty 2011, o 15:06

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: Aschi »

Ja raczej tak, czekam jeszcze na wtorek na Kraków, ale raczej zostanę w Łodzi. Wybiera się ktoś z Was jutro dostarczyć dokumenty?
581k185
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2012, o 12:06

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: 581k185 »

Ja Łódź ostatecznie A dokumenty jadę dostarczyć we wtorek
Surgeeon
Posty: 210
Rejestracja: 14 lip 2011, o 20:13

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: Surgeeon »

APEL!
Jeśli ktos wie, ze będzie studiował w innym mieście niech nie składa papierów w nadziei, że może pod koniec wrzesnia zachce mu sie studiowac w Łodzi.
Zważcie, że za wami są osoby, które czekają na obniżenie progów i swoją szanse.
Zdecydujcie sie na jedno miasto, bądźcie fair i nie blokujcie miejsc waszym kolegom i koleżankom.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: Grzybu123 »

Surgeeon pisze:A mozna chodzac na angielski i dodatkowo na lektorat np. z niemieckiego?
Można - jednak najlepiej dogadać się z prowadzącym jeśli interesuje Cię to bez wpisu do indeksu, jeśli chcesz wpis to napisz podanie do dziekana z uzasadnieniem. Myślę, że pozwoli.

attyde pisze:No profity są niezłe - zniżki na wyjazdy, dodatkowe punkty do stypendium itp. :p
Nie rozsiewaj nieprawdy. O ile są punkty do stypendium o tyle żadnych profitów finansowych nie ma.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: Grzybu123 »

A co do akademika : Decyduje dochód na osobę, odległość w mniejszym stopniu (tzn. ustalany jest próg dochodu - powyżej którego nie przyznaje się akademika próg jest wyższy od progu stypendialnego i jest zmienny co roku odległość powyżej uniemożliwienia dojazdu nie jest istotna - tzn. jeśli osoba biedniejsza mieszka 70 km od łodzi a bogatsza 350 to i tak biedniejsza dostanie miejsce w akademiku akademik raz otrzymany na następne lata raczej się dostaje).

Co do akademików :
I Ds Medyk jest ostatnim starym akademikiem na os. Lumumby. Pokoje dla pierwszaków to głównie 2/3 osobowe za 300/270 zł (o ile w październiku nic się nie zmieni). Mieszkają głównie starsze roczniki (mało pierwszaków dostaje co roku akademik). Bardzo fajna administracja, zasady pro studenckie, wewnątrz sala kinowa, siłownia. Prysznice wspólne w piwnicach (do przeżycia). Toalety wspólne na piętro. Kuchnia wspólna na piętro. Pralki wspólne.

II Ds po remoncie. Na os Lumumby. Ceny wyższe. W każdym pokoju 1/2 os łazienka, prysznic, toaleta, lodówka, pralki na piętro.

III Ds. na Hallera - więc dobrze dla studentów fizjo i wojleku. Małe pokoje. Więcej nie wiem

IV DS. na ul. Mazowieckiej (więc trochę na wydupiu - od 15 min. piechotą od lumumby). Podobnie jak w ds II. Generalnie akademik dla obcokrajowców.
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: wojtass »

czyli pierwszak może dostać jedynie DS1? jeśli jest ostatnim starym akademikiem to jest prawdopobieństwo że np za rok na rok go zamkną na remont? i co wtedy z tymi którzy tam mieszkają? a jeśli można wybrać to który numer byś polecił?
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: wojtass »

widziałem ale są tylko ceny i warunki przyznawania, a o wyglądzie i o tym który sie poleca na dany rocznik i takich inforamcji dla studenta raczej nie ma. same oficjalne rzeczy
581k185
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2012, o 12:06

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: 581k185 »

W sumie Trzeba będzie pewnie bliżej na miejscu się dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: Grzybu123 »

Nie zamkną Go na remont przez najbliższe 3 lata. I tak, może dostać I DS.

Najłatwiej dostać chyba II DS, ale cena jest wysoka.

Pozdrawiam.
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: wojtass »

widziałem. 460zł za 2osobowy, a jest możliwość dogadania się że chce się pokój 2osobowy a nie jedno i np że wolałoby się z obojętnie jaką osobą z tego samego kierunku? Rozumiem że podania o akademiki pierwszoroczni będą składali później a nie teraz?
Surgeeon
Posty: 210
Rejestracja: 14 lip 2011, o 20:13

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: Surgeeon »

A ile kosztuje 1 osobowy? nie wyobrazam sobie kogos innego, kto by mi non stop siedział na głowie
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Lekarski 2012/2013

Post autor: godziasia »

na początku pisaliście, że chcielibyście likwidacji wfu - powiem Wam, że czasem dobrze jest iść i się tam porządnie zmęczyć. fizycznie. Odmóżdżyć się trochę. Ciągłe siedzenie w książkach nie wpływa dobrze na przyswajanie wiedzy i późniejsze wyniki. To nie jest tak, że wf to samo zło. A do wyboru jest tyle kategorii, że każdy znajduje coś dla siebie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości