Lekarski 2013/2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Bonjour »

A mnie bardzo ciekawi, czy naprawdę macie tak długie zajęcia, jak twierdzi plan lekcji np. 3-godzinny wykład z bezpieczeństwa i higieny pracy (nigdy nie słyszałam o tak długich wykładach) albo prawie 5h technologii informacyjnych.
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Ganc Pomada »

Wykład z bhp jest tylko jednorazowo, pierwszego dnia, i trwał nieco ponad godzinę (choć jest tak przeraźliwie nudny, że się bardzo dłuży). Technologie informacyjne to cykl 5 zajęć, nigdy nie siedzieliśmy tych 5 godzin, zwykle wszyscy zadania robili wcześniej i wychodziliśmy po ok. 3 godzinach.
majonezwpromocji
Posty: 60
Rejestracja: 17 mar 2011, o 17:09

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: majonezwpromocji »

co z fartuchem na anatomie? gdzie takowy kupić, ile kosztuje żeby przypadkiem nie przepłacić? na 1. ćwiczenia mamy być w niego wyposażeni/ubrani?

staram się czytać regulaminy zakładów, z którymi będę miał styczność na 1. roku ale jednak wszystkich wątpliwości nie rozwiewają
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Bonjour »

Hm, to niepotrzebnie namieszali z tym bhp, bo dołączyli go do rozkładu zajęć, jakby był co tydzień
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Ganc Pomada »

Fartuch najzwyklejszy, laboratoryjny. Ja kupowałem u siebie fartuch w sklepie z odzieżą roboczą, dość tani. W B-stoku wiem o dwóch sklepach medycznych na warszawskiej, ale tam są dość drogie fartuchy, nie ma sensu kupować drogich lekarskich fartuchów na zajęcia z anatomii i w laboratoriach. Na chemii i biochemii można poplamić fartuch, niekoniecznie wszystko da się zeprać.

Tak, na pierwsze ćwiczenia z anatomii musicie być w fartuchach, to się tyczy też chemii i biochemii.
majonezwpromocji
Posty: 60
Rejestracja: 17 mar 2011, o 17:09

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: majonezwpromocji »

to może ktoś z Was napisze, gdzie w Białym do kupienia tani fartuch laboratoryjny i ile kosztuje?
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: SilentShout »

O fartuchach już było i to niedawno.

Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: ruudaa »

Wcześniej na forum padło stwierdzenie, że zdarza się mieć w jednym dniu dwa kolokwia lub egzaminy z dwóch przedmiotów czyli nie można się dogadać z wykladowcami co do korzystnego terminu? Czy o przełożenie terminu kola jest trudno i to tylko marzenie? Czy kadra wyznacza terminy i nie ma dyskusji w tym temacie?

Ile może być w jednym dniu kol, egzaminow? Jest jakis regulamin ? Jest przestrzegany

majonezwpromocji
Posty: 60
Rejestracja: 17 mar 2011, o 17:09

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: majonezwpromocji »

SilentShout pisze:O fartuchach już było i to niedawno.

nie znalazłem nic, przepraszam

EDIT: warto czytać inne tematy już znalazłem
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Agher »

ruudaa pisze:Wcześniej na forum padło stwierdzenie, że zdarza się mieć w jednym dniu dwa kolokwia lub egzaminy z dwóch przedmiotów czyli nie można się dogadać z wykladowcami co do korzystnego terminu? Czy o przełożenie terminu kola jest trudno i to tylko marzenie? Czy kadra wyznacza terminy i nie ma dyskusji w tym temacie?
Zawsze można coś spróbować ugadać, ale to wysyła się starostę. Nie ma pielgrzymek do szefa zakładu .
ruudaa pisze: Ile może być w jednym dniu kol, egzaminow? Jest jakis regulamin ? Jest przestrzegany
Egzamin może być jeden, co więcej w dniu egzaminu nie mogą odbywać się inne formy sprawdzania wiedzy. Kół może być dowolna ilość.
tam-kto
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 17:24

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: tam-kto »

Przeczytalem info samorządu umb ze 2 października będa godziny rektorskie 8-18, ale co to oznacza?

Czy jesli jest inauguracja roku to warto się na to wybrać? Czy to raczej dla pierwszakow obowiązek jest a nie wybór? Czy jakos specjalnie się do tego trzeba przygotować?

Czy coś takiego jak instytucja wychowawcy roku czy grupy istnieje czy tu każdy jest sobie żeglarzem, sterem, okrętem? Rozumiem ze raczej traktują jak dorosłych? Niby w liceum tak traktowali ale jak co do czego to zawsze malolaty i nawet w maturalnej dzwonili do rodziców bo papieroski lub allohol na studniówce )

A tak orientacyjnie, dużo ludzi na medycynie pali?

Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Ganc Pomada »

Ja byłem w tej poszkodowanej grupie, która miała tzw. czarne czwartki", tj. 2 lub 3 razy zdarzyło się tak, że kolokwia z biochemii i anatomii były w tym samym dniu. Za pierwszym razem próbowaliśmy coś z tym zrobić, nasi starości rozmawiali z prof. D. i prof. S. Zakład anatomii niestety nie mógł przełożyć kolokwium (wiadomo, taka specyfika tych kolokwiów, starają się jak najmniej razy wyciągać preparaty) i to czy będziemy mieć czarny czwartek leżało w gestii zakładu biochemii. Nawet prof. D. osobiście rozmawiał z prof. S., ale ten pozostał nieugięty i kolokwium nam nie chciał przełożyć. Następnym razem już nie próbowaliśmy takich zabiegów, bo to by było bez sensu.
Ale ta cała sytuacja pokazuje też jak bardzo zakład anatomii jest nastawiony pozytywne na studenckie sprawy. Prof. D. podczas kolokwium jak chodził wokół stołów miał minę jakby chciał powiedzieć robiłem co w mojej mocy", serio, sporo ludzi zwróciło na to uwagę.

tam-kto, godziny rektorskie oznaczają tyle, że nie ma wtedy zajęć. Robisz z tym czasem co chcesz. Ja na immatrykulacji ani na inauguracji nie byłem i jakoś poszkodowany się nie czuję. Takie uroczystości mnie raczej męczą.
Jest stanowisko Opiekuna roku, my mieliśmy na pierwszym roku dr. Sz. z zakładu anatomii, pewnie też będzie waszą opiekunką. Jej zadaniem jest zajmowanie się waszymi problemami, ale nie słyszałem, by ktoś do niej szedł i próbował coś załatwiać.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: SilentShout »

na studiach jest opiekun roku, ale nie ma nic wspólnego z wychowawcą klasowym, studenci to ludzie dorośli i powinni już być wychowani i odpowiadać za siebie z rodzicami też się nikt nie kontaktuje, nie ma zebrań itp

za picie i palenie nikt Cię nie będzie ścigał, dopóki nie będziesz palił w budynku uczelni albo nie przyjdziesz pod wpływem na zajęcia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości