Lekarski czy wojskowy lekarski?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: arek(z) »

No wiesz. Nieskromnie zakładam, że przyjma mnie tu i tam i będę mógł wybierac uczelnię a nie czekać, aż uczelnia wybierze mnie Wiem, bardzo nierozsądne założenia, ale łudzę się, że dam radę tak napisać maturę, że dostane sie gdzie będę chciał
I oczywiście skladam do obydwu miast. Problem właśnie w tym, że w jednym mam zapewniona kwaterę a w drugim nie za bardzo.
Tak ogólnie nie jestem cwaniaczkiem zakładając, że sie dostanę wszędzie, ale raczej optymistą (a optymizm potrzebny przed maturą ). A jesli nie bedzie tak jak sobie wymyslilem to trudno, wazne ze bede sie starał
Pozdrawiam.
oleandra
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2007, o 19:02

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: oleandra »

zebym to ja byla tak optymistycznie nastawiona:D ehhm:D mieszkam daleko od lodzi, ale mimo wszystko skladam papiery uciekam od domu rodzinnego jak najdalej mam nadzieje (jak sie dostane) to zaopiekujecie sie mna ? dzieekasy:P
wamol
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2007, o 00:24

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: wamol »

Zlozyc dokumenty zawsze mozna jeszcze raz radze skladajcie do kilku miast ! aha i nie balbym sie tak Poznania, fakt progi sa wysokie, ale jak najbardziej do osiagniecia. znam kilka osob, ktore sie dostaly.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: biolga »

Czyli nie można być jednocześnie lekarzem wojskowym i mieć jakąś specjalizację np. dermatolog ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Padre Morf »

Czyli nie można być jednocześnie lekarzem wojskowym i mieć jakąś specjalizację np. dermatolog ?
można jak najbardziej.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: biolga »

To super, już wiem gdzie się wybieram Dzięki Morfeuszu
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Padre Morf »

po wojskowo-lekarskim można podpisac kontrakt z wojskiem albo i nie - jeśli nie podpiszesz jesteś zwykłym lekarzem cywilnym. Lekarze wojskowi normalnie robią specjalizacje, podlegają tylko Wojskowej Izbie Lekarskiej (lekarz cywilny Okręgowej Izbie Lekarskiej w danym województwie).
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: doktor »

no tak, tylko nie wiem czy wiecie , że po wojskowo lekarskim np u nas na UM w Lodzi trzeba odpracować wojo:)
Wysyłają cię na staż nie tam gdzie ty chcesz tylko tam gdzie im sie podoba.
Kontrakt z wojskiem to wcale nie jest taka bezinteresowna sprawa.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: biolga »

ile lat, czy tam miesięcy?
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: lung »

20 lat
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: kallinka1 »

niedługo zobaczysz, zleci Ci jak z bicza strzelił
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Khayman00 »

ja tam sie napaliłem na woj-lek i jesli sie tam dostane to ładuje sie tam od razu Świetna sprawa, minusy naprawde sa niewielkie w porównaniu do wszystkich plusów. Zreszta wiecej info jest przy tematach o UMmed Łódź
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Padre Morf »

KhaymanO_o pisze:minusy naprawde sa niewielkie w porównaniu do wszystkich plusów.
Hehehe, jak Cie rzucą do JW w Braniewie, Bemowie, Orzyszu czy do innego elitarnego garnizonu tego typu gdzie bycie lekarzem ogranicza sie do przybicia pieczątki, leczenia grzybic i świerzbu z powodu śmierdzących skarpet to porozmawiamy o plusach i minusach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości