Lekarski czy wojskowy lekarski?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Padre Morf »

A tatuaże? Nie chcę skłamać, bo nie wiem, ale na pewno nie w widocznych miejscach.
W widocznych miejscach odpadają w przedbiegach.

Zastanawiam się tylko gdzie oni was wszystkich wyślą do roboty, skoro MON pozbywa się szpitali wojskowych i nie wiadomo jeszcze ile ich zostanie po całym tym procesie.
bialaroza
Posty: 274
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 15:54

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: bialaroza »

icha pisze:Witam wszystkich,
ja studiuję w ramach limitu MON na Umedzie i mogę niektórym co nieco przybliżyć sytuację.
Tak jak wielu z Was, i ja się wahałem czy podjąć te studia ze względu, że są nieco specyficzne. Naczytałem się wiele negatywnych opinii (między innymi na stronie wamoli), ale zaryzykowałem (pomimo, że dostałem się na inne umedy) i coż. nie żałuję!
Te osoby, które nie lubią się nudzić, na pewno odnajdą się tutaj
Trzymajcie się i póki co nie czytajcie bzdurnych komentarzy na forach, a zajmijcie się maturą. Pozdrawiam!
Icha, fajnie słyszeć nareszcie jakieś pozytywne komentarze) a jak wspominasz wszystkie formalności i testy sprawnościowe?
icha
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2013, o 01:21

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: icha »

Formalności aż za dużo nie ma. Trzeba tylko pilnować terminów, żeby nie spóźnić się z dostarczaniem dokumentów. Zazwyczaj na stronie WSOWL podają niezbędne informacje.
Najwięcej zabawy było z testami zdrowotnymi. Mi kompletowanie wszystkich podpisów zajęło kilka dni, ale to głównie ze względu, że przychodnia znajduje się w innym mieście.
Później testy sprawnościowe. O dziwo, sporo osób na nich odpadło, a są naprawdę banalne.
Wydaje się, że jest dużo roboty, ale plus z tego taki, że przy okazji można porobić sobie darmowe badania
Khage
Posty: 3
Rejestracja: 7 lut 2013, o 21:43

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Khage »

Mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej jak wyglądają studia w ramach MON? I jeszcze jedno jak wyglądają przepustki. Czy weekendy są wolne, do własnej dyspozycji? I czy ciężki jest ten egzamin sprawnościowy?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Wendigo »

Przecież kolega dwa posty wyżej napisał, że testy nie są ciężkie.
Kandydaci w ramach egzaminu wstępnego zdają:

dla mężczyzn:

bieg na dystansie 1000 m
bieg 10x10 m
podciąganie (siłowe) na drążku wysokim (wykonywane siłą bez dodatkowych ruchów ciała - nachwytem)
Przypuszczam, że jak byś przejrzał temat od początku dowiedział byś się również czegoś na temat przepustek oraz weekendów.
bialaroza
Posty: 274
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 15:54

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: bialaroza »

Icha, chciałam spytać, w jakim miesiącu miałeś testy psychologiczne? Zastanawiam się, dlaczego już teraz umieścili możliwość rejestracji, bo do maja przecież jest sporo czasu, chyba, że kwalifikacja (badania) są robione wcześniej? Wiesz coś może na ten temat?
Khage
Posty: 3
Rejestracja: 7 lut 2013, o 21:43

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Khage »

Przejrzałem cały wątek i jakoś nigdzie nie mogłem się natknąć na to jak wyglądają przepustki? Tylko że trzeba być na apelu rano. Dalej nie wiem co z weekendami, czy można przebywać poza akademikiem itp. itd.? I jak sam akademik wygląda? Co do reszty to się wyjaśniło, poczytałem i znalazłam. ( MON )
risotto
Posty: 112
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 08:43

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: risotto »

ile pkt trzeba było w ostatniej rekrutacji na lek i woj-lek ?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Wendigo »

Łódź 460 / 446 / 442 / 440 / 438 / 436
Łódź woj-lek (zwykły) 460 / 430 / 426 / 424 / 422 / 420
Łódź woj-lek (MON) 406 / 398 / 396 / 390
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Ziomek123 »

A ja mam pytanie, które nurtuje mnie od roku:

Czy osoba na cywilnym lekarskim może podpisać umowę z wojskiem (być finansowanym przez MON) i mieszkać w mieszkaniu (nie w akademiku)?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: lith »

Może (a na pewno coś w tym stylu). I nie musi wcale studiować w Łodzi.
icha
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2013, o 01:21

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: icha »

Nie ma już takiej opcji. Była dostępna kiedyś, ale od trzech lat są nabory na regularne roczniki i wycofano taką możliwość.
Khage pisze:Przejrzałem cały wątek i jakoś nigdzie nie mogłem się natknąć na to jak wyglądają przepustki? Tylko że trzeba być na apelu rano. Dalej nie wiem co z weekendami, czy można przebywać poza akademikiem itp. itd.? I jak sam akademik wygląda? Co do reszty to się wyjaśniło, poczytałem i znalazłam. ( MON )
Jeżeli chodzi o życie w akademiku, jest w porządku Warunki naprawdę niezłe, porównując do tego, co mają koledzy w WSO. Nie trzeba siedzieć cały dzień w budynku, a na weekendy zazwyczaj jeździ się do domów, jeżeli ma się czas.
patt121 pisze:Icha, chciałam spytać, w jakim miesiącu miałeś testy psychologiczne? Zastanawiam się, dlaczego już teraz umieścili możliwość rejestracji, bo do maja przecież jest sporo czasu, chyba, że kwalifikacja (badania) są robione wcześniej? Wiesz coś może na ten temat?
Badania psychologiczne miałem bodajże w kwietniu. Wszystkie dokumenty robione są przed maturą jeszcze (termin ostateczny jest na stronie wsowl). Generalnie, im szybciej skierują Cię na badania, tym szybciej je zrobisz i będziesz miała to z głowy, więcej czasu żeby skupić się na nauce
icha
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2013, o 01:21

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: icha »

Nie ma już takiej opcji. Była dostępna kiedyś, ale od trzech lat są nabory na regularne roczniki i wycofano taką możliwość.
Khage pisze:Przejrzałem cały wątek i jakoś nigdzie nie mogłem się natknąć na to jak wyglądają przepustki? Tylko że trzeba być na apelu rano. Dalej nie wiem co z weekendami, czy można przebywać poza akademikiem itp. itd.? I jak sam akademik wygląda? Co do reszty to się wyjaśniło, poczytałem i znalazłam. ( MON )
Jeżeli chodzi o życie w akademiku, jest w porządku Warunki naprawdę niezłe, porównując do tego, co mają koledzy w WSO. Nie trzeba siedzieć cały dzień w budynku, a na weekendy zazwyczaj jeździ się do domów, jeżeli ma się czas.
patt121 pisze:Icha, chciałam spytać, w jakim miesiącu miałeś testy psychologiczne? Zastanawiam się, dlaczego już teraz umieścili możliwość rejestracji, bo do maja przecież jest sporo czasu, chyba, że kwalifikacja (badania) są robione wcześniej? Wiesz coś może na ten temat?
Badania psychologiczne miałem bodajże w kwietniu. Wszystkie dokumenty robione są przed maturą jeszcze (termin ostateczny jest na stronie wsowl). Generalnie, im szybciej skierują Cię na badania, tym szybciej je zrobisz i będziesz miała to z głowy, więcej czasu żeby skupić się na nauce
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości