Lekarski czy wojskowy lekarski?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bialaroza
Posty: 274
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 15:54

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: bialaroza »

Dzięki, że odp. A miałam to zostawić na końcówkę kwietnia, ale skoro mówisz, że można wcześniej, to super, przynajmniej będę wiedziała, czy uda mi się przejść I etapd Muszę tylko napisać życiorys.d

Icha, a jak ci się studiuje? Jak anatomia?
Awatar użytkownika
garenge
Posty: 76
Rejestracja: 18 sty 2009, o 14:46

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: garenge »

A w moim WKU poinformowano mnie, że dostanę 2000zł żołdu miesięcznie na mieszkanie i wyżywienie.
Coś się nie zgadza.
icha
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2013, o 01:21

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: icha »

Hehe, ciekawe, ciekawe Około 2000 to dostaje się na piątym roku, będąc w stopniu podchorążego sierżanta.
Nie wiem czy coś od tego roku się nie zmieniło, ale nie sądzę. Raczej panów z WKU poniosła trochę fantazja.

A jak się studiuje? Dla mnie elegancko. Lekarski, jak lekarski, uczyć się trzeba, a że to studia wojskowe, to mają swój klimat. Jednym się podobna, innym nie, kwestia gustu. Raczej większość osób na roku jest zadowolona
Awatar użytkownika
garenge
Posty: 76
Rejestracja: 18 sty 2009, o 14:46

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: garenge »

A jak z mieszkaniem?
Na własną rękę czy od wojska coś?
icha
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2013, o 01:21

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: icha »

Mieszkamy wszyscy w akademiku, warunki niezłe.
Jeżeli dostaniesz zgodę od dowódcy, to możesz na własną rękę mieszkać poza jednostką, ale nie liczyłbym na jakieś dofinansowanie z tego tytułu. Poza tym trzeba w dni robocze zjawiać się około 7 rano na apelu, więc to po prostu się średnio kalkuluje.
dfagdfagdfgadfgdf

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

Jeśli ktoś jest kandydatem na wojskowo-lekarski, ale nieMON to też musi mieć tą kategorie zdrowia A lub badania? Jeśli tak to czy ktoś wie jakie badania są potrzebne w przypadku kobiet ? I właściwie kiedy jest ta komisja ? Czy to jest to skierowanie do lekarza medycyny pracy ?

Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Lektom »

na wojlek cywilny nie trzeba mieć kat A.
Jedynie zwykłe badania lekarza medycyny pracy tak jak na wszystkie kierunki medyczne.
dfagdfagdfgadfgdf

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

dzięki za odp.

dfagdfagdfgadfgdf

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

a jak wyglądają zajęcia na basenie? Co się na nich robi? Co z osobami, które nie potrafią dobrze pływać?

mateuasz
Posty: 1
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 16:50

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: mateuasz »

Witam.
Jestem studentem mundurowym kierunku lekarskiego wydziału wojskowo-lekarskiego limitu MON i zapraszam do zadawania pytań na gg:[xxxxxx][mod:cenzura na życzenie użytkownika]
uważam że bardzo ważne wszystkiego się dowiedzieć z pierwszej ręki zwłaszcza że w wojsku ciągle zachodzą ostatnio zmiany. Dlatego chcę wam poradzić, bo jeszcze niedawno sam miałem ten dylemat:)
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Ziomek123 »

Czy można mieszkać poza akademikiem na limicie MON?
Karol676
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 19:29

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Karol676 »

Trochę z innej beczki. Będę miał problem, jeżeli biologie na potrzeby matury znam bardzo słabo (matura okolo 40-50% rozszerzona)? Mam na myśli dalsze nauczanie na lekarskim? Jestem pod mat-fiz, więc z matmy oscyluje około 90%, a z chemii około 85 %,więc nie powinno być problemu z zakwalifikowaniem się, ale czy nie bedę miał za dużych zaległości z biologii? + nie uczyłem się nigdy łaciny, ponieważ w mat-fizie nie było nigdy u mnie w szkole, czy bede mial z tym jakies problemy?
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Anielka »

no w liceum to i na biochemach raczej rzadko się łaciny uczy
nasz prof. od fizjologii skończył matfiz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości