Lekarski czy wojskowy lekarski?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
peaceman667
Posty: 13
Rejestracja: 13 paź 2013, o 16:50

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: peaceman667 »

Czy ktoś orientuje się czy na lekarskim w limicie MON trzeba się golić? Na szkoleniu unitarnym na pewno, ale czy przez cały rok też? Bo ciężko mi będzie się rozstać z brodą
icha
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2013, o 01:21

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: icha »

Na unitarce na zero. A później? To zależy.
Jeżeli dostaniesz zgodę dowódcy, to można. Chociaż nie jest to za dobrze widziane przez przełożonych, póki jesteś na I roku.
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: rysieńka »

Dzieci drogie, nie wprowadzajcie w błąd ludzi basen jest obowiązkowy na MONie, wybrać wf to sobie można na cywilu
KubusiastyKuba
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2014, o 10:04

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: KubusiastyKuba »

Witam ,czy jest jakiś osobnik który podpisał umowę z MON i jest już po studiach tzn .pracuje dla wojska?Chciałbym się upewnić w paru kwestiach
1.Trudność pracy zależy gdzie cię wyślą?
2.Jak już cię wyślą to przez ile musisz pracować dla Narodu tj. ile trwa umowa?
3.Ma się ustalone godziny pracy np. od 7 do 15 czy trzeba przez cały czas być na zawołanie?
4.(to pytanie jest zależne od odpowiedzi na 3 )Czy jest możliwość dyżurowania w placówkach ,zoz-ach?
5.Zrobienie specjalizacji jest prawie niemożliwe?
6.Jak wyglądają awanse?
7.Mają duży wpływ na pensje?
(i ostatnie )
8.Opłaca się robić w wojsku?
Awatar użytkownika
Hypokrates
Posty: 89
Rejestracja: 29 cze 2010, o 14:54

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Hypokrates »

Na WSZYSTKO były odpowiedzi, i moje, i innych kolegów/koleżanek z forum. Polecam wyszukiwanie, na studiach taka umiejętność się przyda)
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Kacperek »

KubusiastyKuba pisze:8.Opłaca się robić w wojsku?
Nie nadajesz sie do wojska, nie idź.
KubusiastyKuba
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2014, o 10:04

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: KubusiastyKuba »

Połowa pytań to napisanie tak lub nie wiele nie kosztuje a ja będę bardzo szczęśliwy i pewniejszy ,o awansach szukam i znaleźć nie mogę ,oczywiście poszukiwania trwają ,ale prosta odpowiedź bardzo ułatwi mi życie ,a do studiów mam jeszcze chwile i przez ten czas będę się uczyć tego szukania". Pozostałe dotyczą umowy która o ile mi wiadomo często się zmienia ,a odpowiedź kogoś na czasie bardzo się przyda.
ninka-nina
Posty: 107
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 14:12

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: ninka-nina »

Ale te spacje przed przecinkami bija po oczach

KubusiastyKuba
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2014, o 10:04

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: KubusiastyKuba »

Od zawsze tak robiłem ,(, )ciężko się odzwyczaić
ninka-nina
Posty: 107
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 14:12

[Link] Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: ninka-nina »

mon-od-medyczne-vt49784.htm przeczytaj ten wątek, pewnie znajdują się tam odpowiedzi na Twoje pytania -)
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Kacperek »

Przecież Ci odpowiedziałem. Jeśli chcesz iść do wojska na opłacanie to nie idź. I sie nie oplaca i nie będzie ci się podobać. TO JEST WOJSKO.
Bufek
Posty: 19
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 12:12

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Bufek »

Kacperek pisze:Przecież Ci odpowiedziałem. Jeśli chcesz iść do wojska na opłacanie to nie idź. I sie nie oplaca i nie będzie ci się podobać. TO JEST WOJSKO.
Kliknąłbym lubię to

Nie czujesz powołania do munduru to nie masz co iść
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: wsedek »

Jeżeli w wojsku nie masz pleców bądź swego czasu nie jeździłes na misje zagraniczne to powiedzmy sobie szczerze - masz nikłe szanse na karierę w wojsku polskim. Jeżeli jestes pracowity i ogarnięty to zostaniesz gościem od czarnej roboty. Wojsko w tej chwili to opcja dla maniaków z klapkami na oczach, których sensem życia będzie upodlenie swojego ciała na poligonach i nieliczne zajęcia na strzelnicy, gdzie ilość strzałów jest ograniczona do ok 10-15, przy czym żołnierze zapierdzielają by te kilka strzałów oddać - niekiedy setki kilometrów. Nagonka medialna na mundurowych w dalszym ciągu trwa. Ograniczenie przywilejów dla mundurowych (emerytura po 25 latach służby, ale po przekroczeniu wieku 55 lat - wcześniej już po 15 latach zaczynały się świadczenia) było jednym z wielu solidnych gwoździ do trumny wojska polskiego. Teraz rząd po wieloletnim zaniedbaniu wojska - obudził się z ręką w nocniku w obliczu destabilizacji na Ukrainie i mocnej politycznej rywalizacji mocarstw. Teraz planuje pompować pieniądze w uzbrojenie. Szkoda, że takie działania nie zostały podjęte 20 lat temu. Ale jak ktoś chce zostać ewentualnym mięsem armatnim to wojsko jest właśnie dla niego!


Wojskowy lekarz to zawsze lekarz - jest lekko odcięty od szarej wojskowej rzeczywistości.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości