Lekarski czy wojskowy lekarski?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Padre Morf »

nie szerzcie oftopa ]
riczi89
Posty: 116
Rejestracja: 21 cze 2007, o 20:12

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: riczi89 »

Mam pytanie do zorientowanych:) Po 3 roku (czy na - nieważne) deklaruję czy chcę być lekarzem wojskowym czy nie? I jeśli to prawda to jeszcze jedno pytanie - jak sie nie zdecyduję, to nie mam w przyszłości żadnej styczności z wojskiem? A nie jest tak, że jak pójdę na woj-lek to już klapa i wojsko mnie czeka?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Padre Morf »

riczi89 pisze:Po 3 roku (czy na - nieważne) deklaruję czy chcę być lekarzem wojskowym czy nie?
Można po 3 roku. Wtedy podpisujesz z MON umowę i oni finansują Ci resztę studiów (zakwaterowanie, wyżywienie, przejazdy i uposażenie). Można też skończyć normalne studia medyczne i dopiero potem związać sie z wojskiem.
riczi89 pisze:A nie jest tak, że jak pójdę na woj-lek to już klapa i wojsko mnie czeka?
Nie koniecznie. Zależy czy podpiszesz umowę z wojskiem czy nie.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Khayman00 »

Morfeusz pisze:nie szerzcie oftopa ]
Dobrze juz nie bede



A teraz pytanie do Morfeusza:

Na jaki okres takową umowę się podpisuje?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Padre Morf »

KhaymanO_o pisze:Na jaki okres takową umowę się podpisuje?
Różnie. Można na rok, można na parę lat.
riczi89
Posty: 116
Rejestracja: 21 cze 2007, o 20:12

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: riczi89 »

Pewnie na długooo.

Czyli właściwie mogę skończyć woj-lek i jeśli nie podpiszę żadnej umowy z wojskiem to nie mam z nim nic do czynienia i jestem normalnie cywilem? Przepraszam, że tak męczę ale chciałabym wiedzieć na pewno, żeby potem się nie wplątać w coś o czym nie miałam pojęcia
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Padre Morf »

riczi89 pisze:Czyli właściwie mogę skończyć woj-lek i jeśli nie podpiszę żadnej umowy z wojskiem to nie mam z nim nic do czynienia i jestem normalnie cywilem?
Tak.
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: onlyma »

Czyli że mogę np trzy lata studiować w Lublinie i na uczelniach gdzie fizyka nie jest wymagana, albo w Warszawie gdzie jest podstawowa, i potem zacząć wojskowe?
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: scarlett89 »

Tak wlasnie Morfeusz zrobil, o ile sie nie mylę - jego Alma Mater to WUM, podpisal normalnie kontrakt z wojskiem. Wiec nie trzeba isc na woj lek by miec stycznosc z wojskiem
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Padre Morf »

Onlyma nie do końca. Jeśli np. studiujesz w Warszawie i po 3 roku podpisujesz z wojskiem kontrakt na tzw. służbę kandydacką to studia kończysz w Warszawie czyli na uczelni macierzystej. Wojsko wypłaca Ci wtedy ekwiwalent za zakwaterowanie (1035zł), wyżywienie (690zł),m przejazdy (106zł). Dodatkowo dostajesz uposażenie - jego wysokość jest zależna od tego, na którym roku studiów jesteś. Jednocześnie w wakacje odbywasz szkolenie wojskowe w CSWSM (Centrum Szkolenia Wojskowych Służb Medycznych), pobliskich jednostkach wojskowych i obywasz praktyki w szpitalach wojskowych.

Plusem studiowania na woj-leku jest to, że łatwiej jest dostać sie do woja. Dla studentów medycyny, którzy chcą studiować ostatnie 3 lata na koszt wojska przeznaczono w tym roku 120 miejsc: 90 dla studentów woj-leku i 30 dla studentów innych uczelni medycznych.

Mam nadzieję, że teraz wszystko będzie jasne.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Khayman00 »

ja tez bardzo dziekuje, teraz Morfeuszuszu (bynajmniej mi) wszystko wyjasniłeś. Dzieki
riczi89
Posty: 116
Rejestracja: 21 cze 2007, o 20:12

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: riczi89 »

Ok, wielkie dzięki Czyli dobrze myślałam:)
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: onlyma »

Więc i mi się rozjaśniło trochę. A to oznacza, że jednak czeka mnie rozszerzona fizyka chyba.ltstrach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości