Lekarski czy wojskowy lekarski?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: gosiaczek;) »

onlyma pisze:Więc i mi się rozjaśniło trochę. A to oznacza, że jednak czeka mnie rozszerzona fizyka chyba.ltstrach


Po co ta panika , tzn. trochę rozumiem bo sama się bałam jak to będzie, a okazało się, że wcale nie jest tak trudno jak się wydaje (bynajmniej takie mam wrażenie, ale to się zweryfikuje niedługo), czego życzę i przyszłorocznym maturzystom
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: onlyma »

Wiesz, z fizyki czuję się w miarę pewnie, ale rozumuję dość nietypowo, bo jeśli podstawową napiszę w miarę dobrze, co jestem w stanie zrobić, to mogę dostać się np. do Warszawy, gdzie też bym bardzo chciała. Ale z drugiej może być tak wysoki próg, że się nie dostanę i automatycznie będę mogła wybrać tylko uczelnie gdzie fizyki nie trzeba. Sama nie wiem co mam zrobić. A na ten wojskowy to bardzo bym chciała, bo mi się od zawsze marzy mundur
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: gosiaczek;) »

Jeżeli nie masz zamiaru składać tam gdzie chcą fizykę rozszerzoną to zdawaj podstawę po prostu W innym wypadku musisz zrobić inaczej. Masz jeszcze trochę czasu na zastanowienie ja na zdawanie fizyki (w ogóle) zdecydowałam się w 3 klasie, przy czym w grę wchodziło tylko rozszerzenie.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Khayman00 »

heh, moja sytuacje była dosc podobna, przez całą drugą klase liceum chciałem skladac tylko do Poznania, bo tam nie chcieli fizy. Natomiast w 3 klasie diamentralnie zmienilem swoje postanowienia i zdecydowalem sie na fizyke rozszerzona i powiem Ci nie żałuje, ze sie na to zdecydowale. Fakt kosztowalo mnie to troche czasu (chodzilem na korki i nauczycielka zaczela mnie meczyc duzo bardziej jak sie dowiedziala, ze zdaje, swoja droga byla naszą wychowawczynia), ale uwazam, ze sie oplacalo, zawsze warto zaryzykowac raz sie zyje. Mi np wszyscy odradzali, ale w koncu doszlo do tego ze w calej szkole tylko ja pisalem fizyke rozszerzona i jestem z tego dumny

Jak to mowiaryzyk fizyk
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: gosiaczek;) »

ooooj ja też nie żałuję i nie sądziłam, że kiedykolwiek to powiem, ale chyba będę dziękować psorowi od fizyki, że mnie namówił do zdawania korki też miałam i wiadomo trochę czasu to zajęło No tak ryzyk-fizyk
konturek

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: konturek »

Ja też chcę zdawać fizykę rozszerzoną, ale nie wiem, czy mam szansę zdać. Byliście dobrzy z fizyki? Ja niby mam 4, ale nie wiem czy to starczy na chociaż 60%.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: scarlett89 »

zielony666 pisze:Ja niby mam 4, ale nie wiem czy to starczy na chociaż 60%.
Oj, nie patrz na ocenę, bo ona szczerze mowiac nie odzwierciedla stanu wiedzy. Przyloz sie w 3. klasie, bo naprawde warto. Nic nie tracisz, a tylko zyskasz. Wbrew pozorom w klasa maturalna to wystarczająco duzo czasu by sie przylozyc, nadrobic cos, nauczyc czegos, przecwiczyc, etc. Próbuj!
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Khayman00 »

na pewno wystarcy, ja do klasy 3 nie znalem wzoru na predkosc, bo nikt tego odemnie nie wymagal. W koncu zaczelem sie uczyc, troche mi sie to nawet spodobalo i poszedlem na mature. Liczylem na 5-30% zeby tylko miec jakies dodatkowe pkt, liczylem bardziej na biol-chem. Ale skonczyloo sie na tym ze mialem z rozszerzenia 69% Wiec nie jest tak tragicznie (bylem w klasie o profilu bio-mat, wiec moze mialem troche latwiej, ale fizyka na poziomie liecum nie jest taka straszna)
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: gosiaczek;) »

Nie jest straszna, ale wiem, że jak mi to ktoś mówił przed maturą to mu nie wierzyłam Na oceny nie ma co patrzeć,a trzecia klasa wystarczy tylko należy się poważnie tym zająć i modlić się żeby CKE nie szalało (uważam, że nie będzie bo jednak większość ludzi boi się i ucieka od fizyki, więc należy ich przekonać-hehe tak mówiłam sobie cały rok i sie udało )
jump
Posty: 36
Rejestracja: 5 cze 2008, o 09:43

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: jump »

heh. ja z fiz nie byłam najlepszai poszłam na korki. cały czas nie wierzyłam że stac mnie na dobry wynik. Ale powoli, powoli krok po kroczku było lepiej. Moge powiedziec że moja pierwsza próbna matura z OPeronu(co w grudniu była jkaoś)- napisałm na 27% załamka, druga co była póżniej z CKE na 65% a teraz ostatczna to licze na 76-82 % wiec jestem strasznie zadowolona bo nie wierzyłam nigdy w taki wynik. Więc jak ktoś przyłoży sie maksymalnie w klasie 3 to stac go na napisanie super matury.
konturek

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: konturek »

Heh dzięki scarlett89 damy radę. Teraz mam na głowie biologię i chemię, ale na fizykę też się pewnie znajdzie trochę czasu. A wiesz u mnie w szkole jest coś takiego, że w 3 klasie masz tylko przedmioty, które zdajesz, inne się kończą w drugiej klasie. Więc czasu będzie sporo. Pozdro.
padawan
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2009, o 16:09

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: padawan »

Wyżej ktoś napisał ze z innych uczelni 30 osób może związać się z wojskiem kontraktem. Jezeli jest więcej chętnych to jakie są kryteria wyboru?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Padre Morf »

egzamin sprawnościowy, egzamin z angielskiego i rozmowa kwalifikacyjna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości