Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Optymistycznie
Posty: 21
Rejestracja: 7 lip 2015, o 15:25

Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Post autor: Optymistycznie »

Czy znajdzie się ktoś z drugiego lub wyższego roku, kto doradzi w co najlepiej się zaopatrzyć na I rok? W wykazie do każdego przedmiotu podana jest literatura uzupełniająca, a Wy na pewno wiecie gdzie tak naprawdę się ona przydaje a gdzie można się obejść bez niej
Przyjmę wszelkie rady odnośnie studiowania w cm umk
Oczywiscie ogloszenie: Kupię materiały/książki na pierwszy rok! Jeśli macie namiary na kogoś, kto chce się pozbyć to dajcie znać

Awatar użytkownika
Karpentaria
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2012, o 15:53

Re: Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Post autor: Karpentaria »

Yeah! Wreszcie będę się mogła rozpisać
Jak juz chyba wszyscy wiedzą na 1 roku króluje anata. Tutaj baardzo zależy na którego z asystentów trafisz. Oficjalny Bochenek nie znalazł u mnie akceptacji, i cały rok trzaskałam znienawidzoną przez katedrę Skawinę, a dało radę przejść przez wszystko. Uogólniając to grupy 1,7 i pół grupy 2 (tak było w tym roku) ma z bardziej prostudencką częścią asystentów, podczas gdy pozostali zazwyczaj byli bardziej męczeni m. in. ustalaniem terminów popraw, które średnio pasowały poprawiającym. Z atlasów oficjalny Sobotta (drooooogi) po ang, Netter też daje radę. Ja miałam jeszcze fotograficzny McMinna, który dobrze się sprawdzał przed szpilkami.

Histo. Drugi z dużych przedmiotów. Najukochańsza katedra z 1 roku^^ na każdych zajęciach wejściówka i bochomazki preparatów z pod mikro.

Katedra Biologii medycznej. Ta z kolei jest najgorsza. Dwa pierdołowate przedmioty- biologia molekularna w pierwszym i parazytologia w drugim sem męczą bardziej, niż cały rok histologii. Obowiązuje system 3 zajęć z każdego przedmiotu, na każdych wejściówka. Więc na 1 zajęcia z biolomolo musicie przyjść przygotowani! Zbiera się punkty, dzięki którym jest się dopuszczony do egzaminu.

Metodologia badań naukowych- prowadzi dr Malinowski- świetny facet. Zajęcia ciekawe, pokazują laboratoria, szczury i jak pisać wnioski o dotacje. Taka pierdoła

Biofizyka- psuje krew w 1 sem, ale egzamin jest spoko. Chodzi się na ćwiczenia, na których wykonuje się doświadczenia z zakresu fizyki w medycynie. Na każde zajęcia trzeba być przygotowanym i mieć konspekt zagadnień opracowany we własnym zakresie. Czasem pytają, a co trzy zajęcia kolokwium.

Bateria mi pada, więc na razie tyle. Jeśli coś pominęłam to dopiszę. A- mam książki na 1 rok. Jeśli ktoś zainteresowany niech da znać

Awatar użytkownika
Karpentaria
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2012, o 15:53

Re: Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Post autor: Karpentaria »

Coś jeszcze o potrzebnych książkach naskrobię pod wieczór

Optymistycznie
Posty: 21
Rejestracja: 7 lip 2015, o 15:25

Re: Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Post autor: Optymistycznie »

Ja, ja!

Optymistycznie
Posty: 21
Rejestracja: 7 lip 2015, o 15:25

Re: Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Post autor: Optymistycznie »

Nie wiem czy napisałam do Ciebie PW, jeśli nie to napisz do mnie :p Mam cały czas w do wyslania a trochę nie ogarniam forum )

carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Post autor: carmenna »

Co do potrzebnych podręczników, to moim zdaniem :

Anatomia - Skawiny powinny wystarczyć choć zależy do kogo traficie.
Jak macie motywację, to możecie poczytać Bochenka, lepiej wchodzi niż Skawina, ale rożnie może być z czasem Co do atlasu to nie ma za bardzo rożnicy Sobotta/Netter
No i musicie podjąć decyzję, czy chcecie się uczyć mianownictwa łacińskiego, czy angielskiego. Ja wzięłam łacinę, żeby było ciekawiej, ale szczerze to nie ma za bardzo znaczenia, bo 90% nazw po łacinie i po angielsku się powtarza, różnica tkwi tylko w końcowkach. Może i w angielskim nie ma takiego problemu z odmianami i końcowkami.
Warto dodać, ze struktury na kolokwium są po ang., ale jak weźmiecie łac. to i tak wszystko zrozumiecie.

Warto mieć fotograficzny, ja miałam w pdf

Histologia - jest skrypt, który powinien wystarczyć na wejściówki, ale mi on nie podchodził zupełnie, wolałam już poczytać Sawickiego.

Biologia molekularna - Drewa - Genetyka medyczna i Krotkie wykłady z biologii molekularnej te dwie must have raczej. (postarajcie się zbierać pkt, zerowka to dar z nieba)

Embriologia - niby Bartel jest w miare przyjemnie napisany, ale da sie spokojnie bez niego zaliczyć, wykłady i giełdy wystarczą. ( z naciskiem na giełdy )

Biofizyka, historia, socjologia, psychologia, pierwsza pomoc. metodologia, angielski - nic nie kupujcie,

W II sem : parazytolgia - skrypty kierowniczki + kadłubowski. ( tez zbierajcie pkt.)
biochemia - harper (V wydanie lepsze, choć samego harpera nie lubię) + bańkowski (przyjemna książka).

materiały elektroniczne z opracowaniami/ giełdami itd. dostaniecie z pewnością od nas na początku roku
Awatar użytkownika
Karpentaria
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2012, o 15:53

Re: Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Post autor: Karpentaria »

No dokładnie tak jak mówi carmenna (chyba nigdy nie ogarnę, jak zrobić aktywne łącze z czyjegoś loginu -.-) tyle, że skrypt z histo jest super, choć mega esencjonalny

A jeśli jakieś pytania Wam przyjdą do głowy to pisać od razu
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Post autor: szska »

Jeśli chcesz po najniższej linii oporu to zmodyfikuję wypowiedź carmenna o brak czegokolwiek do embrio (oprócz giełd ) i krótkie wykłady z biolmola też lajtowo można sobie darować. Co do biochy to ja uczyłam się z legendarnego V wydania żółtego Harpera bo w nim faktczynie jest WSZYSTKO czego mogą wymagać ale ludzie na Bańkowskim zdali lajtowo egzamin, jednak mi ta książka nie podchodziła bo ma dla mnie bardzo nieprzystępny układ (schematy jakoś porozrzucane, trzeba manewrować tą księgą tak że aż się zmęczyć można, i na dodatek ma jakiś przedziwaczny wielki format). Reszta się zgadza. Warto też wziąć sobie do serca radę: ROBIĆ GIEŁDY! Bo jak się nie zrobi to akurat wejdą True story!
carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Post autor: carmenna »

Co do poszukiwania podręczników i materiałów to polecam grupę na facebooku CM UMK - sprzedam/kupię książki medyczne", może teraz nie ma zbyt wielu ogłoszeń dotyczących I roku, ale warto być czujnym
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Post autor: rozekkwidzyn »

Nie mówi się po najniższej linii oporu- tylko po linii najmniejszego oporu. Jest różnica
Optymistycznie
Posty: 21
Rejestracja: 7 lip 2015, o 15:25

Re: Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Post autor: Optymistycznie »

Dziękuję za rady! Ratujecie
bozzo
Posty: 10
Rejestracja: 6 lip 2015, o 20:54

Re: Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Post autor: bozzo »

Mógłby ktoś rozwinąć kwestię anatomii i języka ? Nie jestem zbytnio zorientowany w temacie
carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Lekarski - Materiały/książki na pierwszy rok

Post autor: carmenna »

Co do języka, to nie ma czegoś takiego, jak podpisywanie jakiejś deklaracji czy czegoś w tym stylu (bo ktoś mógł to w sumie tak zrozumieć ). Po prostu sami podejmujecie decyzję - macie wybór - możecie uczyć się mianownictwa łac. lub ang. Na szpilkach akceptowana jest łacina, jak i angielski.
Połowa pytań na egzaminie zawiera struktury po angielsku, połowa - po polsku /tak sobie dla ułatwienia/. Kolokwia, tak jak już pisałam - struktury są po angielsku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości