lekarski po mat-chem, braki na studiach

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
poliswerty
Posty: 26
Rejestracja: 18 paź 2018, o 18:35

lekarski po mat-chem, braki na studiach

Post autor: poliswerty »

Witajcie
Czy rozszerzenie z biologii jest bardzo potrzebne na studiach lekarskich? czy jest to podstawa pod inne przedmioty na studiach?
Mam napisane rozszerzenie z matematyki. Teraz spróbuję napisać jak najlepiej rozszerzenie z chemii. Z biologii rezygnuję bo nie mam nauczyciela co mnie nauczy pisać odpowiedzi pod klucz, dlatego biorę się za chemię. Jednak obawiam się, że bez takich podstaw z biologii jestem raczej bez szans na studiach. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: lekarski po mat-chem, braki na studiach

Post autor: Mårran »

Jak masz podstawy ze szkoły, to jest ok. Jak nie, to przerób sobie komórkę i metabolizm, genetyke i ciało człowieka. Starczy. :)
Pani Buka
TanksAreAwesome
Posty: 38
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 09:49

Re: lekarski po mat-chem, braki na studiach

Post autor: TanksAreAwesome »

Te podstawy nie są tak na prawdę potrzebne. Anatomii się nauczysz od 0, tak samo z fizjologią i biochemią. Jedynie genetyka trochę mi pomogła w biologii molekularnej, ale nie jest to nic, czego byś nie ogarnął na podstawie prezentacji/książek/skryptów. Także bez paniki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości