Studia medyczne pytania

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Alex90
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2021, o 15:20

Studia medyczne pytania

Post autor: Alex90 »

Witam mam kilka pytań odnośnie studiów lekarskich:

1.Czy dużo na nich jest zajęć manualnych? Przyznam, że bardziej wolę się uczyć, nie jestem manualnie wyrobiony

2. Czy warto zaczynać te studia w wieku 30 lat po skończonej farmacji?

3. Czy są jakieś szanse dla lekarza bez specjalizacji?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Studia medyczne pytania

Post autor: Nitrogenium32 »

Alex90 pisze:
21 maja 2021, o 15:28
2. Czy warto zaczynać te studia w wieku 30 lat po skończonej farmacji?
Domyślam się, że nie chcesz pracować w zawodzie, i w sumie nie dziwię ci się. Ale wiesz, zawsze możesz wyjechać za granicę, w Niemczech praca w aptece wygląda zupełnie inaczej.

Natomiast jeśli chcesz się przebranżowić, to owszem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby iść na lekarski (poza wynikami z matury jeśli nie są wystarczająco dobre), są też specjalizacje niezabiegowe, ale może być ciężko.
Alex90
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2021, o 15:20

Re: Studia medyczne pytania

Post autor: Alex90 »

Widzę że jesteśmy w podobnej sytuacji:)

A Ty planujesz wyjazd za granicę? Ja próbowałem, ciężko.
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Studia medyczne pytania

Post autor: Anthrax »

Ad. 1 - w mojej opinii praktycznie takich nie ma, chyba że badanie palpacyjne pacjenta czy resuscytację traktujesz jako zajęcia manualne, ale to jest podstawa pracy lekarza i prawie nigdzie od tego nie uciekniesz.

Zajęć stricte manualnych jak szycie chirurgiczne, wykonywanie drobnych procedur itp. praktycznie w normalnym toku studiów wcale nie ma. Aby się tego nauczyć, to albo musisz samemu chodzić na koła naukowe, dodatkowe kursy, dyżury itp. Więc o ile nie wykażesz minimum chęci, to "umiejętności manualne" Tobie nie grożą ;)

Ad. 2 - należy rozeznać to indywidualnie, nie znamy wszystkich Twoich okoliczności życiowych etc. aby się wypowiadać.

Ad. 3 - POZ na zastępstwo, NOCh, czy takie nietypowe miejsca jak Areszty Śledcze itp. generalnie jednak lepiej zrobić tą speckę, bycie specjalistą medycyny rodzinnej (bodajże najkrótsza specka) daje wiele więcej możliwości pracy przychodnianej niż nie posiadanie żadnej specki. Więc docelowo warto jakąś speckę jednak zrobić ;)
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Studia medyczne pytania

Post autor: Nitrogenium32 »

Alex90 pisze:
22 maja 2021, o 05:36
A Ty planujesz wyjazd za granicę?
Tak, nie wiem tylko, kiedy dokładnie, pierwotnie chciałem wyjechać w 2023 roku, ale może to się wydłużyć do 2024 roku (muszę zaoszczędzić dużo pieniędzy, popracować nad kondycją i stanem zdrowia, no i oczywiście nauczyć się języka i zrobić certyfikat na bardzo wysokim poziomie).
Alex90 pisze:
22 maja 2021, o 05:36
Ja próbowałem, ciężko.
To znaczy?
Alex90
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2021, o 15:20

Re: Studia medyczne pytania

Post autor: Alex90 »

Rozsyłam wiele CV, mimo że spełniałem kryteria, niestety bez odzewu
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Studia medyczne pytania

Post autor: Nitrogenium32 »

Alex90 pisze:
27 maja 2021, o 16:04
Rozsyłam wiele CV, mimo że spełniałem kryteria, niestety bez odzewu
Jeśli chodzi o zagranicę, to trzeba przejść przez wiele biurokracji związanej z uzyskaniem PWZ w innym kraju, więc może dlatego. A do którego kraju wysyłałeś?
Alex90
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2021, o 15:20

Re: Studia medyczne pytania

Post autor: Alex90 »

Do Niemiec i Szwajcarii :)
countrynights
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2021, o 13:46

Re: Studia medyczne pytania

Post autor: countrynights »

Ad. 3 - POZ na zastępstwo,

No nie... jest taki niedobór lekarzy, że w POZ wezmą każdego z PWZ nie tylko na zastępstwo. Trzeba mądrze stawkę podyktować i nie zgadzać się pracować za "grosze" tylko dlatego, że nie ma się specki. Poza tym po cholerę męczyć się z rodzinną jak ktoś nie chce, nieważne że krótka specka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość