Kierunek lekarski stacjonarny i niestacjonarny

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
bulaj

Kierunek lekarski stacjonarny i niestacjonarny

Post autor: bulaj » 3 lip 2017, o 17:11

Witam ! Piszę z pytaniem na temat kierunku lekarskiego niestacjonarnego na uczelniach publicznych w Polsce. Czy jedyną różnicą w porównaniu do studiów stacjonarnych jest to że studia są płatne czy może są jakieś inne różnice ? Zajęć jest tyle samo co na stacjonarnych ? Wymagania te same ? Liczba godzin zajęć ta sama ? Zajęcia odbywają się dziennie czyli w tygodniu ? I jak z poziomem ? Trochę się obawiam, że na niestacjonarnych może być większa taryfa ulgowa dla studentów, bo uczelnie mają wymierną finansową korzyść by studenci ukończyli jednak studia . Czy to jednak mit i tak naprawdę najwięcej zależy ode mnie i jak sam sobie będę stawiał wymagania i będę chciał się dużo nauczyć to uczelnia mi w tym nie przeszkodzi .
Z góry dziękuje za odpowiedź .

Piotrr

Re: Lekarski stacjo i niestacjo

Post autor: Piotrr » 3 lip 2017, o 17:43

Jedyna różnica to to że niestacjo płacą za studia. Uprzedzając kolejne pytania, nie nie ma innych różnic
Lepiej późno niż później... LEKARSKI PUM sezon VI. Ostatnia prosta!!

Awatar użytkownika
soczka

Re: Lekarski stacjo i niestacjo

Post autor: soczka » 4 lip 2017, o 15:38

Różnica taka że niestacjo płaci stacjo nie płaci. Egzaminy te same. Zazwyczaj zdawalność na niestacjo jest gorsza niż na stacjo. Puszczają ich ale na 3 terminie.

Merien

Re: Kierunek lekarski stacjonarny i niestacjonarny

Post autor: Merien » 9 lip 2017, o 16:58

Ciekawa obserwacja soczka, ale u mnie na roku akurat tego nie zauwazyłam. A na pewno nie w grupie, wręcz przeciwnie.

persil1991

Re: Kierunek lekarski stacjonarny i niestacjonarny

Post autor: persil1991 » 19 lip 2017, o 15:52

Ja również nie zauważyłem podobnej zależności. Co więcej, do końca nie było wiadomo, kto jest na stacjonarnych, a kto na niestacjonarnych.

ODPOWIEDZ