LEKARSKI WUM 2011/2012

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lola77
Posty: 42
Rejestracja: 2 lip 2011, o 12:16

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: lola77 »

Przepraszam jeśli odpowiedź na to pytanie już zosała gdzieś przez kogoś udzielona, ale chciałabym dowiedzieć się gdzie odbywają się zajęćia (chodzi o I rok I Wydziału Lekarskiego) i czy miejca te są od siebie jakoś bardzo oddalone. Dzikim fartem dostałam się jednak na lek, co trochę mnie zaszokowało i do teraz nie dowierzam Ale do rzeczy - chciałabym wynająć jakieś mieszkanie możliwie najbliżej uczelni i dlatego byłabym wdzięczna gdyby ktoś wielkoduszny odpowiedział na moje zapytanie Przy okazji wie ktoś może gdzie można znaleźć plan zajęć na I rok, nawet zeszłoroczny bo na stronie uczelni chyba nie ma, albo jestem ślepm kretem
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: a_niap »

Plany zajęć na stronie są tylko na semestr letni

Sporo zajec jest w anatomicum przy ul. Chalubinskiego 5 (śródmieście) lub okolice czyli Oczki 3

Moze wiecej na dalszych latach, ale na I roku jezyki obce i costam jeszcze są w centrum dydaktycznym przy trojdena (Ochota)

Pierwsza pomoc-niektore grupy mają na Marszalkowskiej (szpital przy Litewskiej) - na dalszych latach jest tam pediatria

Jakas propedeutyka med uzaleznien jest przy Nowowiejskiej (to tez chyba jeszcze śródmieście)

Generalnie jak widzisz jednego miejsca nie ma, wiec nawet jak wynajmniesz mieszkanie pod CD to na inne zajecia bedziesz musial dojezdzac, wiec wazniejsze jest zeby byl dobry dojazd. Np: z centrum jest najlepszy, ale to kwestia ile chcesz placic za mieszkanie.
Duzo studentów mieszka jednak na Ochocie - juz tansza dzielnica, a tez dobrze jesli chodzi o lokalizacje. Tylko wtedy z kolei wiecej sie traci na dojazd np: na Krakowskie przedmieście (fizjologia na II roku, farmakologia i patofizjo na III)
lola77
Posty: 42
Rejestracja: 2 lip 2011, o 12:16

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: lola77 »

a_niap, dzięki bardzo:) Ale język jest już na pierwszym roku? bo gdzieś czytałam, że chyba dopiero od drugiego.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: Medycyna Lwów »

lola77 - przeczytaj sobie przewodnik dydaktyczny, ew. na naszym forum tematy o 1 roku, a nie zadajesz takie pytania
karimata
Posty: 286
Rejestracja: 19 cze 2010, o 15:30

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: karimata »

za niecały miesiąc zaczyna się rok akademicki a Ty nawet nie wiesz czy masz język obcy? powodzenia! o
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: Medycyna Lwów »

za miesiąc to już będziemy mieć zajęcia niestety.
A zamotanie i nieporadność niektórych osób są zatrważające.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: Gitarowa »

tak, język jest na pierwszym roku.

Nie rozumiem- po co tracić energię na pisanie postów potępiających czyjąś niewiedzę, skoro można, przy użyciu takiej samej ilości ATP po prostu odpowiedzieć na pytanie?
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: maart »

myślę, że w ramach przygotowania do studiów, bo generalnie jak zdążyłam zauważyć, na wumie jak sam się czegoś nie dowiesz, to nie będziesz wiedział.
lola77
Posty: 42
Rejestracja: 2 lip 2011, o 12:16

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: lola77 »

Do tej pory myślałam, że pójdę na inną uczelnię, a na WUM przeniosłam się aż trzy dni temu. Wiem, wiem, pewnie zdaniem niektórych jest to zatrważający szmat czasu, by się wszystkiego dowiedzieć, no ale po coś chyba jest to forum. Niestety nie wszyscy wiedzą wszystko od razu, ale jakoś nie wydaje mi się, żę będę z tego powodu gorszą studentką. Mimo wszystko pozdrawiam i mam nadzieję, że poznam na WUM-ie choć garstkę osób, które będą sobie wzajemnie pomagać i choć w ten sposób ułatwimy sobie przebrnięcie tych ciężkich studiów, a zwłaszcza trudnego początku.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: Medycyna Lwów »

to się lola77 możesz zdziwić co robią te studia z ludzi (widzi się to w perspektywie kilku lat studiów dopiero).
Sam fakt ze się dostałaś dopiero teraz tym bardziej powinnaś więc przeczytać sobie bardzo dokładne tematy dt. 1 roku na naszym forum zanim od razu wyskoczyć z pytaniem o rzecz oczywistą. Poza tym polecam lekturę bardzo szczegółowych przewodników dydaktycznych na stronie WUM.
lola77
Posty: 42
Rejestracja: 2 lip 2011, o 12:16

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: lola77 »

Dzięki Kaamil, już je znalazłam i większość treści ogarnełam. Co nie znaczy, że dowiedziałam się wszystkiego i jeśli następnym razem wyskocze z takim pytaniem to proszę Cię serdecznie o wyrozumiałość, jeśli na zwykłą prostą odpowiedź liczyć nie będę mogła. Wybierając te studia raczej zdaję sobie sprawę, że pewnie spotkam wiele nieżyczliwych osób, być może będzie wyścig szczurów i generalnie egoistyczne myślenie wielu studentów, ale mam cichą nadzieję, że mnie do tego stopnia te studia nie zmienią i że jednak kilka niezdziczałych osób też się znajdzie. Może złudne marzenie, ale póki co wolę nastawić się w taki właśnie sposób.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: a_niap »

lola77, język obcy jest już na I roku (przeczytaj przewodnik dydaktyczny, na stronie jest zeszloroczny, ale one sie niewiele zmieniają) ale egzamin jest dopiero na drugim (w sesji letniej)

A Kaamil ma racje co do tego co robią te studia z ludzi niestety taka prawda.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: Gitarowa »

Co robią z ludzi.? I dlaczego.?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości