Lekarsko-dentystyczny Łódź vs. Wrocław

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
gregorioz
Posty: 11
Rejestracja: 9 lip 2014, o 22:54

Lekarsko-dentystyczny Łódź vs. Wrocław

Post autor: gregorioz »

Niestety na forum nigdy nie pojawił się temat, w którym porównano by kierunek lek-dent na tych uczelniach. Sam być może stanę przed wyborem między tymi dwoma miastami (na razie dostałem się do Łodzi) i tu chciałbym prosić, w szczególności studentów, o opinie na temat uczelni, samego studiowania oraz miasta.

Jak na razie spotkałem się z opiniami, że Łódź to trochę dziura jako miasto (wiele takich postów na tym forum), jednak mimo wszystko łódzki umed zachęca nowoczesnym sprzętem oraz nowo powstałym centrum dydaktycznym oraz niższymi kosztami utrzymania.
O wrocławskiej uczelni z drugiej strony nie słyszałem wiele opinii, nie wiem jak wygląda wyposażenie tamtejszej uczelni. Jedyne, co to oczywiście piękne miasto, które przemawia za.
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Lekarsko-dentystyczny Łódź vs. Wrocław

Post autor: egocentryk »

zobacz gdzie masz blizej od domu. podroze bywaja meczace.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Lekarsko-dentystyczny Łódź vs. Wrocław

Post autor: ryniofit8000 »

Mam kuzynkę na leku w Łodzi i bardzo sobie chwali. Miasto momentami bardzo obskurne ale są też bardzo dobrze wyglądające miejsca (manufaktura, Piotrkowska). W piątek wieczorem zawsze jest gdzie wyjść jest tanio dobrze rozwiązana komunikacja miejska.
Uczelnia ma bardzo dobry poziom.
Jest to jedno z tych miast, w których najczęściej występują gwiazdy światowego formatu (na atlas arenie), także nie nazwałbym tego miasta dziurą, tym bardziej że to trzecie co do wielkości miasto w Polsce.
Ta kuzynka ma takie zdanie pomimo tego, że większą część życia mieszkała w o wiele ładniejszym i bogatszym mieście (Halifax, Kanada).
Także raczej nie kieruj się takimi opiniami o Łodzi. Najlepiej to idź tam gdzie masz bliżej.
Awatar użytkownika
gregorioz
Posty: 11
Rejestracja: 9 lip 2014, o 22:54

Re: Lekarsko-dentystyczny Łódź vs. Wrocław

Post autor: gregorioz »

Zarówno od Łodzi jak od Wrocławia dzieli mnie podobna odległość, gdyż jestem ze Śląska, więc to nie robi większej różnicy. O łodźkim umedzie faktycznie słyszałem same przychylne opinie, jednak martwi mnie ta obskurność miasta. Chociaż pewnie nie jest aż tak źle, jak mówi ryniofit8000. W tym roku na Wrocław jest straszny bum, a może miasto jest tylko przereklamowane. Niby piękne miejsce, ale słyszałem że jest to drugie najdroższe miasto po Wawie, więc wszystko ma swoją cenę.

No nic na razie skłaniam się ku Łodzi, bo tam mnie przyjęli, ale chciałbym jeszcze usłyszeć jakieś opinie o Wrocku i tamtejszym umedzie (a szczególnie o lek-dent), których jest mało.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości