Lepsza karma dla szczeniaka.

sol34
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:28

Lepsza karma dla szczeniaka.

Post autor: sol34 »

Witajcie moi mili, mam 5-cio miesięcznego psa. W związku z tym szukam dobrej lecz w miarę taniej karmy. Zastanawiam się pomiędzyDibaq Puppy aPurina". Chyba że ktoś zna jakąś inną w porównywalnej cenie. Proszę o udzielenie dobrej rady.
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Lepsza karma dla szczeniaka.

Post autor: Saint »

Niestety dobra i tania nie idą razem w parze, aczkolwiek coś wybierzemy

1. co to za pies?
2. ile jesteś w stanie wydać na karmę (powiedzmy na 15kg worek)?
sol34
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:28

Re: Lepsza karma dla szczeniaka.

Post autor: sol34 »

Pies ma około 5 miesięcy. Jest to mieszaniec owczarka niemieckiego z labradorem. No właśnie w tym rzecz że ogólnie do końca kwietnia będę stał cienko z kasa - więc chciałbym tak do 80 zl przeznaczyć na karmę.
Jeżyk

Re: Lepsza karma dla szczeniaka.

Post autor: Jeżyk »

Jeśli chciałbyś kupić worek 3kg to dobra będzie Purina Pro Plan (Dog Chow jak się dowiedziałem jest do kitu). Wątpię, że za 80zł dostałbyś 15kg dobrej karmy, a raczej nie wątpię tylko jestem pewien. Z tego co się orientuję to z tych dobrych karm to Purina Pro Plan jest najtańsza. To jest moja rada, aczkolwiek posłuchaj co poradzi Ci Saint, ponieważ zna się on lepiej na tych sprawach (jest ode mnie starszy i bardziej doświadczony)
Pozdrawiam
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: Lepsza karma dla szczeniaka.

Post autor: DK »

Dlaczego nie zdecydujesz sie sam przygotowywac mu jedzenie? tansze i zdrowsze dla pieska. I wcale nie takie czasochlonne.
sol34
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:28

Re: Lepsza karma dla szczeniaka.

Post autor: sol34 »

Masz jakieś sprawdzone przepisy ?
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Lepsza karma dla szczeniaka.

Post autor: Saint »

DK pisze:Dlaczego nie zdecydujesz sie sam przygotowywac mu jedzenie? tansze i zdrowsze dla pieska. I wcale nie takie czasochlonne.

Z tym zdrowsze, to bym uważał, bo to nie do końca tak
Z drugiej strony - początkującemu będzie ciężko dietę porządnie zbilansować i za chwilę pies będzie miał problemy ze zdrowiem

Zastanów się
To (a nawet dużo więcej), co zaoszczędzisz teraz na karmie i witaminach, wydasz w niedalekiej przyszłości na weta
Warto?
Jeżyk

Re: Lepsza karma dla szczeniaka.

Post autor: Jeżyk »

sol34 pisze:Masz jakieś sprawdzone przepisy ?
Ja mam. Tak karmię swojego psiaka (tak zalecił weterynarz)

Gotować w garnku ryż i marchew (ok 40 minut) gdy się ugotuje dodać posiekanego, surowego kurczaka i wszystko wymieszać. Jeśli decydujesz się karmić w ten sposób musi dostawać dodatkowo: 1 raz dziennie najlepiej rano do porcji jedzenia dosypać jedną szóstą miarki Canivitonu Forte, a do drugiej porcji 1 miarkę Can-Vit+. Karm go 4 razy dziennie i obierz, że 1 porcja = 4 łyżki stołowe jedzenia lub 1 porcja= 3 łyżki stołowe jedzenia (dla Ciebie ten wariant będzie lepszy, bo mnie pieniędzy będziesz wydawał). Jak pies skończy 7 miesięcy karm go 3 razy dziennie i wtedy już musisz obrać, że 1 porcja = 4łyżki jedzenia, a odżywki sypać tak jak napisałem wyżej. Caniviton Forte jest dość drogi więc spytaj weterynarza o preparat, który działa tak samo, a jest tańszy. Radze Ci tak karmić psa dopóki nie przestanie rosnąć. Ja przestanie wtedy możesz śmiało przejść na suchą karmę. Możesz stosować np. taki grafik:

8:00 - 1 porcja (3 łyżki jedzenia) + Caniviton Forte jedna szósta miarki (lub inny preparat, który poleci Ci weterynarz)
12:00 - 1 porcja (3 łyżki jedzenia) + Can - Vit plus (1 miarka)
16:00 - 1 porcja (3 łyżki jedzenia)
20:00 - 1 porcja (i na noc daj mu mniejszą porcję)

Oczywiście pół godziny w jedną lub drugą stronę nie robi różnicy, to zależy od Ciebie możesz ustalić własne godziny, które będą Ci pasować. Potem gdy pies skończy 7 miesięcy (tak jak mój Golden) radzę stosować taki grafik:
8:00 - 1 porcja (4łyżki jedzenia) + Caniviton Forte jedna szósta miarki
13:00 - 1 porcja (4 łyżki jedzenia) + Can - Vit plus (1 miarka)
17:00 - 1 porcja (4 łyżki jedzenia) i dodaj jedną łyżkę oleju (tak wet mi zalecił)

Myślę, że wszystko dobrze Ci opisałem i jak będziesz tak robił to wszystko będzie ok. Pozdrawiam
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: Lepsza karma dla szczeniaka.

Post autor: DK »

Moje rodzice zawsze przygotowywali karme dla psa sami. Pieski trzymaly sie bardzo dobrze. Z tego co zauwazylam to bylo to bardzo zroznicowane co tam dodawali. Bylo tam wlasciwie wszystko warzywa, kasza albo ryz, czasem ziemniaki, mieso oczywiscie no i zazwyczaj resztki z obiadu. Im bardziej zroznicowanie tym lepiej, mniejsza szansa ze czegos zabraknie. Te niechec do kupnej karmy mam po tym jak przeczytalam skad jest bialko albo mieso ktorego sie tam dodaje. Bardzo czesto nawet trudno to nazwac miesem.
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Lepsza karma dla szczeniaka.

Post autor: Saint »

tak tak zwłaszcza resztki z obiadu polecam gorąco - jeśli chce się psu układ pokarmowy zepsuć
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: Lepsza karma dla szczeniaka.

Post autor: DK »

Nie mowie ze kazde resztki z obiadu. Nie wiem jak np gotowane warzywa albo mieso z rosolu moga zepsuc uklad pokarmowy.
Jeżyk

Re: Lepsza karma dla szczeniaka.

Post autor: Jeżyk »

No właśnie raczej jak pies dostaje ciągle to samo (np ryż, marchew, kurczak) to lepiej nic innego mu nie dawać, wtedy większe ryzyko alergi itp tak mi weterynarz mówił.
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: Lepsza karma dla szczeniaka.

Post autor: DK »

Mozna i tak ale wtedy najbezpieczniej dawac mu osobno witaminy(np wita-vet czy inne tego typu)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości