Leśnictwo

Wszystko o studiowaniu leśnictwa w Polsce. Studia na SGGW, AR w Krakowie, AR w Poznaniu i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Zasady rekrutacji na leśnictwo.
Agnieszka1213
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2009, o 18:40

Leśnictwo

Post autor: Agnieszka1213 »

Nie wiem czy zdawać podstawę czy rozszerzenie, maturę pisze dopiero za rok ale lepiej wiedziec wcześniej Ktos może mi pomoc w wyborze i czy wogole jest sens isć na ten kierunek zeby potem miec prace
niunias
Posty: 125
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:45

Re: Leśnictwo

Post autor: niunias »

Ojejku. Wszystkie pytania typuzdawać podstawową czy rozszerzoną maturę? przyprawiają mnie o lekki dreszczyk. Ludzie! Wy się tej biologii nie uczycie, żeby ją zdać na maturze, dostać się na studia i koniec. Leśnictwo, jeśli nie wiesz, Agnieszka1213, to m.in. ekologia, fizjologia roślin, chemia organiczna i czego się nie nauczysz w liceum, to i tak wyjdzie na studiach, i i tak będziesz musiała się tego nauczyć. A jeśli będziesz chciała się przez to tylko prześlizgnąć, bez ugruntowanej podstawowej wiedzy, to żaden z ciebie będzie leśnik. Takie rzeczy człowiek z wyższym wykształceniem powinien wiedzieć. Takie jest moje zdanie. Dziękuję.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Leśnictwo

Post autor: WojtekB »

Mogę tylko poprzeć wypowiedź niunias sam obserwowałem jakimsitem na kierunku leśnictwa stała się fizjologia roślin czy też chemia (zresztą na moim kierunku chemia z fizyka też przerzedziła studentów ). W Tucholi to leśnicy kilkakrotnie podchodzili do poprawki koła.

Zresztą zawsze przygotowując się do rozszerzonej matury z biologii więcej musisz się nauczyć - jak Ci matura nie pójdzie (odpukać, oczywiście nie życzę ) zawsze wiedza zostanie w głowie. Tak było w moim przypadku - rozszerzona matura z bio napisałem słabo, ale za to zajęcia z biologii i ekologii skończyłem na 5 (z ćw. 4+), a miałem w ciągu semestru powtórkę z trzech lat liceum Więc jeżeli chcesz utrzymać się na kierunku leśnictwa, na której jest dużo iście biologicznych przedmiotów (czy jakimkolwiek innym przyrodniczym kierunku) bez rozszerzonej matury będzie ciężko.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości