Limity miejsc medycyna 2012

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: hotdog1990 »

D0KT0REK pisze:
hotdog1990 pisze:I od przyszłego roku na anatomii nie będzie nazewnictwa łacińskiego, będzie za to angielskie.
skąd masz to info?
to by mnie nawet cieszyło.
tylko chyba np w sobottcie wszystko jest po łacinie?
Informacja od kierownika katedry anatomii więc pewna bo ten człowiek tylko pewne rzeczy mówi:)

Tak w soboccie jest po łacinie, w Bochenku jest po łacinie, w Skawinie jest po łacienie. Osobiście nie spotkałem książki aby była po polski oraz były podane nazwy po angielsku ale pewnie takie istnieja.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: Stalowy »

Rezygnacja z łaciny najgorsze co może spotkać medycynę i studentów.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: lith »

To akurat mały problem, bo atlasy równie dobrze można po angielsku kupić pewnie (tylko z wypożyczeniem problem). Są też z polskimi nazwami. Z książkami gorzej, bo właśnie one by musiały być polskie z angielskimi nazwami, a to już same nówki pewnie będą.
konturek

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: konturek »

a nazw chorób nie trzeba przypadkiem też po łacinie znać? u nas na perio i szczękówce też jakieś tam zwroty i guzy po łacinie są mam nadzieję że jak to zlikwidują to wszędzie a nie tylko na anatomii.
w sumie to wolę w starym systemie się uczyć - wyjdzie śmiesznie jeżeli tak obetną anatomię że tegoroczni zaczynający medycynę będą mieć jej mniej niż my teraz na stomie.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: attyde »

U nas są zmiany przygotowujące uczelnię do skróconego programu, na I roku jest dodatkowo histologia, na II dodatkowo patofizjologia, etyka, biologia molekularna. A co dalej, zobaczymy :p jakby kogoś to interesowało, to sprawdźcie

Kod: Zaznacz cały

operacjasukces.umed.lodz.pl/index1.php?dir=studenci&mn=programy
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: Stalowy »

Właśnie chodzi o to, że anatomii się uczy po angielsku, a rozpoznania na klinikach, nazwy chorób, jednostki na patomorfie i tak są po łacinie - totalny absurd. Pójdzie taki ktoś na praktyki czy staż i nie będzie nic wiedział: łot da f*k ?!
marytm
Posty: 88
Rejestracja: 25 lip 2011, o 14:26

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: marytm »

no SUM niezle poszalal znowu, +50 miejsc w porownaniu do zeszlego roku. a Warszawa się tak zarzekała, że będą zmniejszać przyjęcia, a tu 8 miejsc więcej
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: olciaaaa »

ufff.ulzyło mi bałam się, że pozmniejszają
Krebs
Posty: 90
Rejestracja: 11 lut 2012, o 20:29

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: Krebs »

ktoś wie ile było w poprzednim roku miejsc na farmacji i lekarskim w lublinie? przybyło czy ubyło?
maria33
Posty: 45
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 11:40

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: maria33 »

Krebs pisze:ktoś wie ile było w poprzednim roku miejsc na farmacji i lekarskim w lublinie? przybyło czy ubyło?
Lekarski 230 farmacja nie wiem
pemek
Posty: 60
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:44

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: pemek »

Tak żebyście się nie podniecali zbytnio - uczelnie zapowiadają, że jeżeli państwo nie będzie dawało więcej pieniędzy (bo kształcenie 1 studenta ponoć wzrośnie do ok. 67 tys. rocznie, a państwo daje 30-kilka), to przyjmą tyle ile w rozporządzeniu, ale większą(niż zawsze) część będą musieli wyrzucić, czyt. trudniej będzie się utrzymać.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: jarauto »

kim trzeba być, żeby przyjść na forum 2 dni temu i wciskać ludziom takie kłamstwa?

Na prawdę myślisz, że tu są sami idioci?

Prostuję bzdury napisane przez pemek:
dotacja z budżetu ≈ koszt niestacjo ≈ 11-12tys/sem. leku.

Wg prawa koszt niestacjo ma odzwierciedlać realny koszt kształcenia, tak samo jak dotacja z budżetu.

Źródło: pokontrolne raporty NIK z kontroli w uczelniach wyższych.

Do kształcenia niestacjo państwo bezpośrednio nie opłaca.
pemek
Posty: 60
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:44

Re: limity miejsc medycyna 2012 !!!

Post autor: pemek »

Nawet jeśli kłamstwa, to nie wymyślone przeze mnie.

"Jak wyliczył Śląski Uniwersytet Medyczny, kształcenie studenta po zmianach będzie kosztowało ok. 67 tys. zł rocznie. Pieniądze muszą popłynąć z Ministerstwa Zdrowia, które teraz za rok kształcenia studenta płaci uczelniom medycznym 33 tys zł.

– Jeśli resort nie da pieniędzy, to poziom kształcenia może gwałtownie spaść. Z drugiej strony, jeśli rektorzy nie dostaną środków na nowe programy, to zastosują metodę szybszego odsiania studentów już przyjętych – podsumowuje Hamankiewicz."

Kod: Zaznacz cały

rp.pl/artykul/874749.html
Zatem nie wiem czy aby na pewno są to takie bzdury jak to nazwałeś.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości