linienie szynszyla

muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: linienie szynszyla

Post autor: muppet »

bardzo dobry pomysł - szczególnie że szynszyle maja bardzo gęste futro Spróbuje wyczesac mojego szyszora szczoteczka - zobaczymy jak zareaguje
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: linienie szynszyla

Post autor: nakrecona_malpa »

musze przyznać że szczoteczką to nawet znosi ale te kępki itak nie wyłażą
Ania

Re: linienie szynszyla

Post autor: Ania »

Mojemu szynszylowi wypadła w jednym miejscu sierść z ogona i zastanawiam sie czy mu odrośnie ?Proszę o odpowiedz
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: linienie szynszyla

Post autor: Miszel »

Odrośnie bez problemu. Trochę to potrwa niestety. Sierść szynszyl gubi w czesie stresu jako odruch obronny. Potem odrasta (jak ogon u jaszczurek ) - również na ogonie. U mnie raz jeden szynszyl jak się wystraszył to miał dziurę bez sierści chyba ze 3 cm średnicy Ale zarosło bez problemu.
Ania

Re: linienie szynszyla

Post autor: Ania »

Bardzo dziękuję i pozdrawiam :)
Gochasek:*
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:04

Re: linienie szynszyla

Post autor: Gochasek:* »

U mnie tez występują takie kłaczki lecz narazie da sie je wyciągnąć paluszkami:))mam gorszy problem.ostatni mój szyszorek wlazł w coś i tak mu sie futerko klei na głowie. nie wiem jak to usunąć macie jakiś pomysł
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: linienie szynszyla

Post autor: Miszel »

Mokrą szmatką spróbuj - nic mu nie będzie jak wody do uszu nie ponalewasz w końcu w naturze jak żyje to deszcze czasem padają.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: linienie szynszyla

Post autor: nakrecona_malpa »

moze sie wkurzyć. mój na przykład jak mu coś na futro kapnie to jest wielce nieszczećliwy tarza sie w piachu i szaleje jak gupi jeśli twój ma taki sam temperament to z mokrą szmatką może być problem bo może byś bardzo zbulwersowany tak że zachowaj ostrożność (to prawda nic mu nie bedzie oprócz zdenerwowania )
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: linienie szynszyla

Post autor: Szyszek1993 »

Może jakoś to przeżyje. Moja FiFi też od jakiegoś czasu linieje a kłaczki łatwo wychodzą!
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: linienie szynszyla

Post autor: muppet »

Gochasek:* pisze:ostatni mój szyszorek wlazł w coś i tak mu sie futerko klei na głowie. nie wiem jak to usunąć macie jakiś pomysł
- z głową może byc problem bo szynszyl sam sobie tego nie wyczyści. Spróbuj tak jak radzi Miszel - wilgotna szmatką - tylko ostroznie i delikatnie.
milkA

Re: linienie szynszyla

Post autor: milkA »

mojemu szynszylowi wypada sierść co zrobić?
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: linienie szynszyla

Post autor: Miszel »

przede wszytkim go nie stresować i nie straszyć bo to jest powód wypadania sierści. Szynszyl odrzuca sierść (jak jaszczurka ogon) w akcie obrony w momencie zagrożenia. Nie jest to spowodowane chorobą
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: linienie szynszyla

Post autor: Szyszek1993 »

Nic złego się nie dzieje. Mój szyszorek ciągle gubi sierść, Wychodza mu kłaczki. Poprostu linieje jednak to co powiedziała Miszel tez jest przyczyną. Nie ma powodów do obaw. Możesz mu delikatnie powyciągac kłaczki lub czesac go szczoteczką np. do zębów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości