Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
wojtekpa
Posty: 43
Rejestracja: 14 gru 2012, o 19:26

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: wojtekpa »

Pickul pisze:wojtekpa używam dwóch mikroskopów, Biolara i podlinkowanej Delty, cóż dobrze mi się na niej pracuje, oczywiście optyka wymieniona, ale sam korpus bez zastrzeżeń. Znam sprzedającego, uczciwy gość.
Dlatego tym bardziej warty uwagi. Szkoda że gość wystawił go o dwa miesiące dla mnie za wcześnie , wtedy brałbym go bez zastanowienia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: planapo »

na razie sie o te Delte i Trinoca nie bija, a w sumie to bardzo fajny sprzecik na start powazniejszej zabawy.

obiektyw Nikon E Plan 40x: ebay.com/itm/Nikon-E-Plan-40X-0-65-N-A-160-0-17-Microscope-Objective-Good-Condition-/110992293050?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19d7a7fcba

niezla cena, prawdopodobnie pojdzie niewiele powyzej wywolawczej (30-50$ to jest taki rozsadny przedzial cenowy za obiektyw z tej serii), obiektyw wart polecenia, daje bardzo ladny kontrast i w kategorii tanich 40stek nie ma specjalnej konkurencji.
Załączniki
e-plan-40.jpg
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: marcin93 »

Dawno nie było tak pokaźnego kompleciku
Wszystko wygląda na zadbane (pomimo tego obstawiam, że pójdzie poniżej 1k o ile cena minimalna na to pozwoli)
allegro.pl/mega-komplet-pzo-biolar-ufl2-k3ph-dodatki-i2906409555.html
szperu
Posty: 81
Rejestracja: 7 mar 2011, o 23:00

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: szperu »

Pójdzie sporo drożej, ja mogę dać od ręki 1500 zł, a czuję, że to nawet nie jest minimalna cena.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: planapo »

niezly set, rzeczywiscie dawno takiego nie bylo, ciekawe za ile pojdzie. Mozecie sie zrzucic i kupic na spolke i sie podzielic (: kolekcjonerzy roznych rzeczy tak czesto robia i wtedy kazdy cos zdobywa.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: Pickul »

3100 zł. - tyle chce sprzedający.
JohnyM

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: JohnyM »

Trochę przesadza, za tyle kupisz nowego biolara i UFL u pewnej Zofii. KFL nie jest taki wspaniały, posiada przysłony ciemnego pola wymienialne na przysłony KF.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: planapo »

ladny secik Nikonow CFN Plan: ebay.pl/itm/Nikon-microscope-plan-objectives-RMS-X10-X20-X40-/400376229194?pt=UK_Collectables_Scientific_MJ&hash=item5d38486d4a

cena za sztuke miesci sie w rynkowej, 10tka chodzi dosc drogo bo jest bardzo czesto uzywana do bezposredniego montowania na apracie.
Załączniki
nikon-plan.jpg
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: marcin93 »

Faktycznie przesadziłem z tą ceną (szkoda że przesadziłem w sensie pozytywnym) Chyba nie spotkałem się ze zdjęciami w KFL (jeśli ktoś by miał jakieś linki, zdjęcia to prosiłbym o pokazanie w odpowiednim wątku). Co do tego setu Nikonów to sam na nie zamierzam zapolować w przyszłości. Teraz okazja jest całkiem ciekawa, bo z Europy.
JohnyM

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: JohnyM »

Na stronie Olympusa (albo nikona) są zdjęcia FL+DIC/FL+KF i nawet chyba suwaki do regulacji parametrów, poszukaj.
Edit:
olympusmicro.com/primer/techniques/fluorescence/fluorophase.html
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: planapo »

nie ja jeden zaczynam tu dzien od ebaya. (:

Optiphot z DIC, cena oczywiscie nieakceptowalna - wystawiajacy to najdrozszy amerykanski sklep ze sprzetem uzywanym, bardzo sporadycznie przecenia swoje aukcje i wtedy cos sprzedaje, wrzucam raczej jako ciekawostke. ebay.com/itm/Nikon-Optiphot-2-DIC-Phase-Contrast-Compound-Brightfield-Microscope-/271129703839?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f2096f59f

Ogolnie to bardzo duza rzadkosc, rynkowa cena to okolo 2000-2500$, kiedys Labophot 2 z tym wyposazeniem poszedl za tyle za 6,5k raczej nie ma szans sie sprzedac. Poszczegolne czesci DIC do Nikonow z tej serii bardzo rzadko sie trafiaja.
Załączniki
nikon-dic.jpg
widac, ze kolorystyka to cos na ksztalt PZO
widac, ze kolorystyka to cos na ksztalt PZO
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: planapo »

to chyba rekord, mikroskop szkolny PZO za ponad 2000zl: ebay.pl/itm/PZO-WARSZAWA-Microscope-Made-in-Poland-Magnificent-complete-set-up-/261147822035?pt=UK_Collectables_Scientific_MJ&hash=item3ccd9f87d3 na allegro najczesciej wart cos w okolicach 100-150zl.
Załączniki
szkolny-pzo.jpg
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: planapo »

ciekawy nikonowski zmieniacz powiekszen: ebay.com/itm/Nikon-four-position-Microscope-Magnification-Changer-/290838769517?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43b7576f6d
Załączniki
zmieniacz.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości