Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
szperu
Posty: 81
Rejestracja: 7 mar 2011, o 23:00

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: szperu »

JohnyM pisze:Kurcze, mam dziesiątkę i bardzo sobie chwalę. Szkoda, że w US
Możesz coś więcej napisać o niej? Jakie różnice w stosunku do zwykłego i fazowego obiektywu?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: planapo »

Optiphot to mikroskop metalograficzny - na nic 99% z nas sie raczej nie zda.
Kurcze, mam dziesiątkę i bardzo sobie chwalę.
tez chetnie zobaczylbym jakies porownanie foto (:
JohnyM

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: JohnyM »

Mam ciągle braki sprzętowe, jeśli chodzi o aparat fotograficzny, ale postaram się coś zrobić. A ten obiektyw sobie raczej odpuszczę, bo po przejrzeniu zdjęć nie wygląda zachęcająco. Wewnątrz nie widać pierścienia sadzowego. Oznaczenie też jest podejrzane: Na moim jest ciemnobrązowy pasek i literka A po aperturze.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: planapo »

ten na allegro tez nie mial brazowego paska, byl identyczny jak ten z abayu.

Nikon CF Plan 40: ebay.com/itm/Nikon-Plan-40-0-65-160-0-17-Microscope-Objective-/321056242964?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ac0717d14

zadna rewelacja ale i cena niezla, facet ma jeszcze 10tke.
Załączniki
cf-plan40.jpg
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: Pickul »

Kurcze bardzo kusząca aukcja i cena przyzwoita.
Ciekawe jakie ma średnice mocowań, może podszedłby pod niego DIC PZO. Spróbuję się dowiedzieć.
JohnyM

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: JohnyM »

Nie będzie, kondensory w BH2 są zakładane od góry.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: Pickul »

Szkoda.
Ciekawi mnie bardzo porównanie BH2 z Biolarem.
JohnyM

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: JohnyM »

Jak dla mnie, już BHA wygrywa z biolarem. Kusi mnie ten BH2, ale tak naprawdę, to nie jest w niczym lepszy od BHA, ale zobaczymy jak się negocjacje potoczą.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: Pickul »

Mnie najbardziej drażni w Biolarze system oświetleniowy, cały czas szukam jakiejś alternatywy, ale warunek, że nasz rodzimy DIC da się sprawnie zaadaptować. Przy okazji masz wiedzę czy podejdzie górą, jaką średnicę osadczą ma nasadka ?
Może dałoby się jakoś rozwiązać mocowanie kondensora.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: planapo »

no no, w Polsce to gratka.

jak chcecie moge zdjac jutro dokladne wymiary osadcze nikonowskiego kondensora (one sie nie zmienialy przy upgradzie do systemu na oo)
JohnyM

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: JohnyM »

Kondensor dałoby radę. Odkręcić dolną część przysłony apertury z kpi2/k3ph i dać do tokarza na dorobienie duplikatu dovetail (montaż kondensora) - przysłona apertury. Góra ma się tak (dla BHA, ale jest kompatybilny z BH2), że olympus pasuje do PZO, ale PZO jest minimalnie za duże do Olympusa (około 42mm oly / 43mm PZO ) - czyli do zrobienia, a po odchudzeniu dalej powinno działać z biolarem.
Nie wiem jak wygląda kwestia oświetlacza w BH2 (nie zauważyłem żadnych problemów, przy krótkich co prawda kontaktach z BH2) za to w BHA/BHB jest genialny. Składa się z przełączanego układu soczewek i szybko przesuwnej soczewki pomocniczej, które umożliwiają ustawienie poprawnego oświetlenia koehlera dla obiektywów od 4x do 100x (słabszych nie mam, więc nie testowałem) no i nie wymaga zabawy z centrowaniem żarnika.
szperu
Posty: 81
Rejestracja: 7 mar 2011, o 23:00

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: szperu »

JohnyM pisze:Jak dla mnie, już BHA wygrywa z biolarem. Kusi mnie ten BH2, ale tak naprawdę, to nie jest w niczym lepszy od BHA, ale zobaczymy jak się negocjacje potoczą.
Chciałbym wiedzieć w czym ten BH2 jest lepszy od Biolara. Jakieś istotne różnice czy detale? W Biolarze dobre jest to, że części są tanie i stosunkowo łatwo dostępne, jakie zalety ma Olympus?
JohnyM

Re: Linki do aukcji ciekawych części (EBAY, Allegro)

Post autor: JohnyM »

BH2 nie powiem, ale BHA ma wszystko co biolar i dodatkowo:
- Zasilacz w podstawie mikroskopu, czyli mniej kabli i bardziej zwarta budowa.
- Lepszy układ optyczny oświetlacza. Nie wymaga zabawy z centrowaniem żarnika, wypełnienie 100% apertury.
- Możliwość bardzo szybkiego przejścia od powiększeń niskich do wysokich - przełącznik włączający/wyłączający dwie soczewki z układu kolektora oraz regulujący natężenie oświetlenia.
- Blokada górnego położenia stolika - bardzo przydatna sprawa.
- Nierozklekotany stolik (przypadłość 100% biolarów z którymi miałem kontakt)
- Obsługa obiektywów SB i LB
- Ma świetne, wygodne okulary, z regulacją oparcia dla oka. Niestety moje były tak zarysowane, że musiałem zostać przy PZO.
Dodatkowo ma wyskalowane przysłony apertury i pola (choć to właściwie zbędna sprawa) i wydaje mi się jakoś wygodniejszy od biolara - jest mniejszy i ma lepiej umieszczone pokrętła. Za granicą, z nadadką tri, jest do dostania w cenie Biolara.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości