Łódź, Zabrze, Białystok czy Szczecin?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Wicked
Posty: 2
Rejestracja: 4 lis 2013, o 16:29

Łódź, Zabrze, Białystok czy Szczecin?

Post autor: Wicked »

Cześć!

Wyniki z maturki - 88% chemia, 77% biola. Zgaduję, że na większość tych miast się dostanę.? Teraz pytanie - gdzie najlepiej? Gdzie najlepsze zaplecze sprzętowe, atmosfera, itd.? Rozumiem, że nie ma takich osób, które by studiowały na wszystkich tych uczelniach i były w stanie porównać, ale w takich ogólnych kwestiach chyba ktoś wie, jak te uczelnie wobec siebie wypadają.?

Dziękuję z góry i pozdrawiam
Awatar użytkownika
wilczka
Posty: 27
Rejestracja: 3 lip 2014, o 12:06

Re: Łódź, Zabrze, Białystok czy Szczecin?

Post autor: wilczka »

Udzielę odpowiedzi pod kątem Zabrza P

Uczelnia jest bardzo stara, nie jest odnowiona (chociaż w tym roku coś kombinowali na katedrze chemii - w zimie byliśmy bez okien.), ale przez to w sumie ma swój urok. Nazywamy ją Hogwartem, a ja chcąc oddać pełnię jej wyglądu wstawiłabym przed tym przymiotnik zdezelowany P
Jeżeli chodzi o jakieś miejsca, żeby gdzieś wyjść, to takich nie ma (przy terenie kampusu). Jest w okolicy jedna baro/restauracja, i jeden bar przy głównej ulicy, ale przesiadują tam głównie mieszkańcy okolicznych bloków, nie studenci.
Ale nie czarujmy się, czasu na wychodzenie nie ma za wiele P U mnie na pierwszym semestrze wycieczki ograniczały się tylko do szybkich zakupów (a Biedronek u nas pod dostatkiem).

Jeżeli chodzi o samą stomę, to przygotuj się na dużo jeżdżenia. Do Bytomia, a w drugim semestrze i do centrum Zabrza.
Pierwszy semestr jest bardzo ciężki, a drugi, jeśli kosztem pewnego przedmiotu, (który jest konikiem naszej uczelni, z pierwszego semestru) zaniedba się inne przedmioty, to jest po prostu ciężki.
Awatar użytkownika
ania126p
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2014, o 19:34

Re: Łódź, Zabrze, Białystok czy Szczecin?

Post autor: ania126p »

Ja też pod kątem Zabrza - zgadzam się absolutnie z tym, że nie ma gdzie wyjść i z tym, że nauki jest tak dużo, że nie ma kiedy wyjść.
Plusem jest świetna atmosfera wśród studentów. Drugi rok zawsze pomaga pierwszemu, ludzie podrzucają sobie materiały do nauki, wspierają się dobrym słowem i faktyczną pomocą, kiedy czegoś nie rozumiesz. Wszyscy są do siebie pozytywnie, ciepło nastawieni - a to ważne, zwłaszcza na początku.
Tego jeżdżenia nie jest aż tak dużo. Prawie wszystkie przedmioty są na kampusie, w jednym miejscu, poza protetyką raz w tygodniu. Potem w drugim semestrze faktycznie jest tych wyjazdów ciut więcej, ale do tego czasu można się spokojnie ogarnąć z komunikacją w Zabrzu, a najczęściej ludzie z grupy zaczynają wchodzić w posiadanie samochodów No i prowadzący nie mają o sobie wygórowanego mniemania, powiedziałabym wręcz, że większość jest pro-studencka
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Łódź, Zabrze, Białystok czy Szczecin?

Post autor: mrsdavis »

ania126p pisze:prowadzący nie mają o sobie wygórowanego mniemania, powiedziałabym wręcz, że większość jest pro-studencka
Cieszę się, że ktoś tak trafił.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post