Lwów 2011

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Pająk
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2011, o 19:13

Re: Lwów 2011

Post autor: Pająk »

Ja też nastawiam się raczej na wynajęcie mieszkania, jest ktoś z Krakowa albo okolic?

Za złożenie dokumentów nic nie płacisz, jedynie za tłumaczenie. Dopiero po pozytywnym przejściu rozmowy egzaminacyjnej wpłacasz całą sumę za rok studiów i inne opłaty(ewentualnie akademik) Ubezpieczenie itp.
Witaj
Rówież poszukuje mieszkania do wynajęcia. Jestem z Zabrza, ale również przebywam w Olkuszu więc dość blisko Krakowa
Awatar użytkownika
shepard
Posty: 20
Rejestracja: 18 cze 2010, o 11:36

Re: Lwów 2011

Post autor: shepard »

Jeżeli ktos zmieni zdanie i zastanawia się nad inną uczelnią to zapraszam do Tarnopola
karolinee92
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2011, o 20:58

Re: Lwów 2011

Post autor: karolinee92 »

Witajcie =) ja juz po zlozeniu papierow szykuje sie na egzamin 17 sierpnia. szczerze mowiac to ciarki mi przechodza po plecach i nie wiem sama za jakie powtorki sie brac. Co wy przegladacie ? wie ktos jakich pytan mozna sie spodziewac? Czy to prawda ze wynik z matury nie ma na egzaminie zadnego znaczenia ? i liczy sie tylko i wylacznie rozmowa kwalifikacyjna? Jakby ktos rowniez mial egzamin 17 to pisac:)
quzko
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2011, o 00:58

Re: Lwów 2011

Post autor: quzko »

polscy studenci chodzą na intensywny kurs językowy. Dla Polaków zrobiono poniekąd wyjątek, bo przedstawiciele innych narodów (głównie arabskich) są najpierw kierowani na tzw. rok zerowy, gdzie uczą się języka oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Rozmowa kwalifikacyjna jest w zasadzie tylko formalnością. Już w trakcie jej trwania pracownicy dziekanatu sporządzają kontrakt i inne dokumenty. Pytania - na poziomie gimnazjum (np. podać wzór kwasu siarkowego, napisać reakcję tlenu z węglem).

Problemem nie jest również część językowa, podczas której kandydat powinien napisać o sobie 2-3 zdania po ukraińsku. Mene zwaty Karolina, meszkaju w Jarosławi, choczu buty likarem - wystarczy nauczyć się podobnej formułki i mieć naprawdę elementarną wiedzę z chemii i biologii, aby zostać studentem medycyny. Tym bardziej, że na rozmowie kwalifikacyjnej można odpowiadać po polsku. Uczelnia najwyraźniej stara się ukryć te fakty przed polską opinią publiczną.
SmB
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2009, o 14:00

Re: Lwów 2011

Post autor: SmB »

i tak o to kolega przedstawił jakie wymagania trzeba spełnić aby dostać się do Lwowa. Teraz wystarczy sobie wyobrazić jakie osoby studiują tam. Jeden wielki LoL, bo inaczej tego nie mozna określić
sensuous
Posty: 22
Rejestracja: 5 lip 2011, o 16:27

Re: Lwów 2011

Post autor: sensuous »

Chwila, po kija na rozmowie kwalifikacyjnej j.ukraiński skoro chcemy studiować w j. ang + cała rozmowa odbywa się w tym języku (odpowiadanie na pytania jak i pisanie tych kilku zdań)gt

+ jak rozmowa może być formalnością skoro już jest ok 200 chętnych, a mogą przyjąć 120gt
coś mi się wydaję, że masz informacje sprzed kilku lat kiedy to o Lwowie nie mówiło się tak dużo jak teraz.
karolciaa00
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2011, o 13:10

Re: Lwów 2011

Post autor: karolciaa00 »

witam, wybieram sie w przyszlym tygodniu do Lwowa zeby zlozyc papiery na uczelnie. czy wbiera sie ktos jeszcze?
bardzo bym chciała dowiedziec sie wiecej jeszcze na ten temat.
a w ogóle duzo nas jest? nie boicie sie?
teka55
Posty: 14
Rejestracja: 14 lip 2011, o 20:16

Re: Lwów 2011

Post autor: teka55 »

Nie ma czego.
Lwów piękne miasto.


Ostatni dzień egzaminów to 31 sierpnia
Mniej kandydatów na stome niż na lekarski

W dziekanacie da się dogadać po polsku niż po angielsku , a tak na mieście używałem rosyjskiego/ polskiego.
karolciaa00
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2011, o 13:10

Re: Lwów 2011

Post autor: karolciaa00 »

dziekuje za odp. znaczy ja sie bardziej boje samego studiowania. w ogole jak TAM jest? kazdy pisze ze łapówki i trudno sie przeniesc, a o samym studiowaniu i nauce nic ciezko sie utrzymac? no i zrozumiec wykladowców na zajeciach?
Ogólnie studenci, jestescie zadowoleni?
teka55
Posty: 14
Rejestracja: 14 lip 2011, o 20:16

Re: Lwów 2011

Post autor: teka55 »

Jak tam jest :

Nikt mi nie opowiadał jak tam jest ale jadąc tam na pierwszy raz więc nie miałem jakichś oczekiwań , wyobrażeń
dogadałem się z każdym czy to po rosyjsku/pol/ang

Miasto jest jak Wrocław+Gdańsk+Kraków pod względem wyglądu .
Wiadomo, to przez Austrię

Z wykładowcami można dogadać się i po polsku i angielsku
Nie chodzisz na zajęcia = płacisz
Uczyć trzeba się wszędzie i robisz to dla siebie . Takie jest moje zdanie

Mam paru znajomych we Lwowie czy Stanisławowie i są zadowoleni i przyjęli się tam mimo iż chcieli się przenosić do kraju.
natalyy_92
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2011, o 16:31

Re: Lwów 2011

Post autor: natalyy_92 »

witam wszystkich ) , byłam w tym tyg. złożyć dokumenty i egzamin mam 19 Ma ktoś może też w tym terminie? a jeszcze chciałam zapytać czy ktoś planuje studiować po ukraińsku ?
karolciaa00
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2011, o 13:10

Re: Lwów 2011

Post autor: karolciaa00 »

hej:) ja własnie planuje studiowanie po angielsku:)
szkoda ze wczesniej nie pisałas, chciałam pojechac z kims z Polski/
jeszcze mam takie pytanie. Czy przy składaniu dokumentow, konieczny jest oryginał swiadectwa maturalnego czy moze to byc odpis?
Pozdrawiam
teka55
Posty: 14
Rejestracja: 14 lip 2011, o 20:16

Re: Lwów 2011

Post autor: teka55 »

KONIECZNIE oryginał .

odpisu nie przyjmują
jeśli nie masz tłumaczeń to tam jedna strona kosztuje 50 hrywien
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości