Malinowy problem

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Malinowy problem

Post autor: Tau »

Witam,
niedawno przesadziłem kilka sadzonek Malin w nowe miejsce jako moje pierwsze krzewy. I mam z tym parę pytań bo wujek google pisze jakbym miał plantację lub tysiąc związków chemicznych, nawozów etc. a ja mam zwykłe maliny z innego miejsca które w tym roku zmienia zadanie na tymczasowy skald odpadó typu opony metale etc (akcja ratunkowa objełą 12 sadzonkokrzaczków)Dlatego jeśli ktoś wie to byłbym wdzięczny za odpowiedź:
1) korzeń zdrowy, jeszcze nie pączkowały w tym roku czy mam nadzieję na owoce tegoroczne czy w tym roku obejść się smakiem
2) jakieś dodatkowe prace pielęgnacyjne trzeba robić
Awatar użytkownika
Jazwiec
Posty: 27
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 21:07

Re: Malinowy problem

Post autor: Jazwiec »

Czy będziesz miała owoce zależy do odmiany, jeżeli to maliny tradycyjne owocujące raz do roku, to musisz poczekać - owocują na pędach dwuletnich jeśli to nowa odmiana owocująca późno i stale np. polana to owoców możesz się spodziewać owoców już w tym roku.
Zabiegi pielęgnacyjne zależą od tego czy to maliny tradycyjne czy tzw. całoroczne.
Maliny są mało wymagające, w czasie długotrwałej suszy można je podlewać (zwłaszcza jeśli susza wystąpi w okresie kwitnienia lub owocowania), ja jeszcze podlewam je czasami gnojówką z pokrzyw.
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Malinowy problem

Post autor: pio91 »

Jeśli to dzikie maliny, to owocują na pędach dwuletnich.
Maliny wymagają żyznej i wilgotnej gleby. najlepiej dać pod każdą parę litrów oborniku ( można go kupić w sklepie ogrodniczym ).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości