Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Post autor: Erick »

Ja też wszystko rozpisuję dość szczegółowo, tak łatwiej zapamiętać.
Awatar użytkownika
Alliance
Posty: 7
Rejestracja: 2 lip 2010, o 22:52

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Post autor: Alliance »

Mam pytanie. Z tego co wiem, od rocznika 96 jest nowy program. Zmiany są chyba niewielkie akurat z biologii, ale np. z historii nie mają już 2 wojny światowej, w związku z tym chciałabym wiedzieć jak układane są pytania? Według starej, czy nowej podstawy? Bo w sumie to i tak wykracza poza program, ale w części szkolnej chyba niewiele.
Awatar użytkownika
cytryna96
Posty: 71
Rejestracja: 28 cze 2010, o 09:41

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Post autor: cytryna96 »

"Wiadomości na poziomie klasy I i II określone w podstawie programowej przedmiotu biologia -rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz. U. z 2009 r. Nr 4, poz. 17), wiadomości na poziomie klasy III określone w „dotychczasowej” podstawie programowej przedmiotu biologia - rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 26 lutego 2002 r. (Dz. U. z 2002r. Nr 51, poz. 458, z późn. zm.).

Z tego fragmentu w regulaminie wynika, że chyba I i II klasa są według nowej podstawy a III według starej. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Awatar użytkownika
carmini
Posty: 88
Rejestracja: 6 lip 2010, o 15:10

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Post autor: carmini »

macie jakieś testy na etap szkolny? z różnych województw?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Post autor: tchorz »

Kupiłam książkę, (okładka taka beżowa z puzlem)
Wg tego co podało kuratorium w regulaminie i juz schody
a) Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego Biologia część 1 kształcenie ogólne w zakresie podstawowym i rozszerzonym, wyd. Nowa Era, autorzy: J Stawarz, R. Stawarz, M. Marko-Worłowska, R. Kozik, W. Zamachowski, S. Krawczyk, F. Dubert, A. Kula. Rozdział 3i 4 str. 80 – 134, rozdział 7 str. 182 – 189, rozdział 10 str. 266- 287, rozdział 11 i 12 str. 288 – 336.

nr rozdziałów się nie zgadzają- strony niby tak, ale czy ktoś ma starszą wersję? i mogłby podać jakie to rozdziały?
Awatar użytkownika
Alexias
Posty: 84
Rejestracja: 26 mar 2010, o 17:59

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Post autor: Alexias »

Jak tak czytam to Wasze forum, to cieszę się, że mieszkam na śląsku. Jestem tegoroczną laureatką, idę do LO. U mnie olimpiada wygląda zupełnie inaczej! Nie ma określonej liczby laureatów, masz 90% z testu- jesteś laureatem i tyle, choćby nawet wszyscy tyle mieli. Komisje okej, nieba Ci przychylą, otwarte odpowiedzi pozaliczają , jeśli przyjedziesz z odwolaniem, gorzej z zamkniętymi, ale z reguły klucze są okej. Ehhh, niesprawiedliwe, że Wy macie tak przewalone, dlatego będę za Was wszystkich kciuki trzymała. Jeśli macie pytania odnośnie zadań czy czegoś to postaram się pomóc, chociaż nie wiem dokładnie, czy zasady naszych olimpiad są takie same Robiłam notatki baardzo szczegółowe i na początku ręka odlatywała, ale są efekty. Z książek polecam podręczniki z Nowej Ery, ale także te z operonu. No i jechałam na vademecum do matury, również z operonu. A jeśli macie człowieka, to bardzo pomocny był atlas anatomiczny z Nowej Ery.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
cytryna96
Posty: 71
Rejestracja: 28 cze 2010, o 09:41

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Post autor: cytryna96 »

Dzięki To fajnie macie. Ale może sobie jakoś poradzimy.
Awatar użytkownika
kloldka
Posty: 90
Rejestracja: 2 sie 2010, o 16:44

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Post autor: kloldka »

Hi witam wszystkich Widzę że przygotowania idą pełną parą.
Tamtego roku dosyć późno się do nauki zabrałam i niestety rejon zaliczyłam tylko. Miałabym do Was wielką prośbę podajcie mi temat i materiały z jakich się uczycie bo nigdzie nie mogę odszukać a czas ucieka . z góry dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Post autor: paaula »

Alexias, Gratuluje**

No tak - U was to o wiele lepiej!
Tu masz 92% i co Ci z tego Klucz fatalny, komisja to same kobiety które chyba nigdy nie miały z ludzmi do czynienia

Ja juz swoja historie opowiadalam x D
Jednak nie ma tego złego bo przynajmniej mam stypendium a takto pewnie bym leniuchowała i na zadne oceny nie pracowała. Hah : D

kloldka, na stroniekuratorium jest temat.

Życze Wam wszystkim powodzenia, bo Wam się głeboko przyda***
I poznawajcie ludzi!
Ja na woj latałam tylko i śmiałam się, tak że nauczycielka nie mogła mnie na miejscu przytrzymać !
Pamiętam jak rozmawiałam przez tel z Bunia a sie wlasnie mijałysmy
Awatar użytkownika
kloldka
Posty: 90
Rejestracja: 2 sie 2010, o 16:44

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Post autor: kloldka »

paula0809 dzięki wielkie i masz racje podstawą jest dobra zabawa
Awatar użytkownika
katastrofa
Posty: 58
Rejestracja: 4 gru 2009, o 18:30

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Post autor: katastrofa »

Paula jesteś laureatem? : )
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Post autor: paaula »

nie bo klucz był błedny a odwolac sie nie mozna było : )

Jesli idziecie to tylko liczcie się z zabawą!
Na laureata macie słabe szanse szczególnie teraz
(chyba że krakow )
Awatar użytkownika
kloldka
Posty: 90
Rejestracja: 2 sie 2010, o 16:44

Re: Małopolski konkurs biologiczny 2010/2011

Post autor: kloldka »

haha ale nas pocieszyłaś
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości